ZMAJ kombajni

nema tu sta cesto da zeza i kada pocne da zeza to je hidropumpa ili hidromotor eventualno neko crevo ili filter kompletan servis za pumpu i hidromotor mi je izasao 19000din sa delovima i radom i trajace bar 7ili 8 godina jer posle dve sezone radi besprekorno a brate stvar ubija rodio sam se otkad sam ugradio narocito za moj teren tj male parcele, uski putevi, nagibi,usponi
 
tako mi je rekao i majstor koji je servisirao da dogo traju sto se tice brzine kretanja u transportu je skoro duplirana pa ga vozim na dve trecine gasa a radne brzine se uklapaju odlicno
 
Dobra je to kombinacija inače se ugraduju u valjke, finišere ,miksere za beton i druge gradjevinske mašine već godinama imaju veliki obrtni moment eto rešenja iz neke radionice samo ovi naši inženjeri nikako da se dosete da to ugrade i modifikuju.
 
sve sam sam radio samo metalostrugar je radio svoj deo naravno uz male konsultacije sa majstorom hidraulike
izaslo oko 2500e sa seckom posto je radjeno u kompletu jer prenos za secku je uzet sa pogonske osovine hidro pumpe
 
Stigli mi nozevi danas i drzaci za secku koju pravim za ZMaja... :osmeh:

051414172843.jpg
 
Osovina prijemnog bitera placena 115€ i na nju idu dvije glavcine od kojih je svaka 30€ i tu kad vec sve mjenjas, red je staviti i novu kajlu.

Kupovano prije dvije godine u NOMEKS-Bucalo Šabac
 
Ima li neko iskustvo sa njime u mom je kraju ali nikad nisam video ovaj model kako radi i koje delove da pogledam kao problematicne.Ako je slicno 142ci onda znam sta da gledam ali ako je neka skalamerija nebih da rizikujem sa njim.
 
Nema nikakve sličnosti sa 142-kom.Više je sličan Zmaju 161-162.Neke 125-ce su nosile M.B motor.Po meni star i ne tako jeftin kombajn.
 
@dragan dmb koji je to model zmaja u kom si ubacivao hidro pogon?

Meni se cini da je to nesto slicno kao Z162, samo sto je Z125 stariji model, i cini mi se da mu je naknadno ubacena kabina. Znaci nema nikakve slicnosti sa Z142. Motor ako ima 136ks, to je preslab motor za 5 slamotresa i za protok kakav bi trebao da ima,znaci slab mu je ucinak. Po meni, to su losi kombajni, i komplikovani.

Pretece me Matic....
 
Zavisi koliko piva popiješ kada gledaš u ručicu za šaltanje. :osmeh: Kabina je njegova sigurno.To je linija kombajna koji nemaju šasiju a s obzirom na godine truleks je garant.
 
Kombajn za izbegavati. Najbolje gledati 142 ili 143, po meni. Ali ko planira da kupi u dobro stanju, ne moze naci ispod 12 000e....ovo sto ima za 5, 6 ili 7 hiljada, to je samo krpljeno da ide, pa koliko ide... Moj neki savet.
 
Pa bolje da se kupi taj za 6000, pa da se ulozi u njega ako treba jos 3000-4000, pa znas sta imas. I opet te ne izadje 12000. To je mnogo para za zmaja..... Ako je samo zitna varijanta.
 
Nazad
Vrh