ZMAJ kombajni

Odlicna naprava samo je mozda po meni bolje da si isao sa prednje strane umesto odozgo jer tako ce guliti boju pokusao sam da nacrtam/a to mi lose ide/ mada mislim da me razumete...ja sam moj skidao viljuskarom ali jedva jer je to toliko nepravilan oblik za viljuskar da se prakticno nema za sta uhvatiti
20140429090819.jpg
[/IMG].
 
Kako cu po prvi put ove sezone kombajnirati a imam fobiju od visokog napona,zice su ponegde dosta nisko... voleo bih da mi neko od vas iznese na koliko ste najblize bezbedno prolazili ispod zica dalekovoda?
 
Kako cu po prvi put ove sezone kombajnirati a imam fobiju od visokog napona,zice su ponegde dosta nisko... voleo bih da mi neko od vas iznese na koliko ste najblize bezbedno prolazili ispod zica dalekovoda?

Uf ume to da bude veoma zaguljeno!!!!! Pazi se zica bilo kavih a posebno od visokog napona!!!!
 
Kolega, nemas se sta bojati visokog napona. Recimo da imas losu srecu i da bas pukne vod dok ti prolazis ispod nece ti biti NISTA sve dok si unutar kabine. cim pruzis ruku napolje, sprzit ce te ko cipi cips.

U sjevernoj hrvatskoj su ljudi prije par godina s burgoinom brali kukuruz i u nepaznji su kipali ispod strujnih zica. Jedan se uhvatio za kos i pocela ga tresti struja cim je kos dotakao zice i kad je sofer isao izaci iz kabine da pomogne kolegi i njega struja sprzi. Mislim da su obojica poginuli.

potrazi na internetu "Faradayev kavez" i sve ce ti biti jasno zasto ti struja nece nista dok god si u kabini. Imas ovdje i zanimljiv video kako je covjek zasticen od visokog napona http://hr.wikipedia.org/wiki/Faradayev_kavez
 
[MmooQUOTE=KishRobert;855405]Bogami,ovako sa slika deluje slabasno,mozda gresim.Isprobano Pa necu ceo kombajn da nosim na njoj. Za tu namenu ce biti sasvim ok.
Jel isprobano?[/QUOTE]
 
Znam dosta teorije o struji,no vidim da se ona nesto ne poklapa u praksi pa zato trazim vasa iskustva,ako uopste i obracate paznju kada prolazite ispod zica?
 
ako neko ima u planu da ugradi hidropogon na kombajn zmaj neka se javi na pp trenutno ima u ponudi kod drugara hidrupumpa i hidromotor sauergetriebe 22ka u paru odradjen kompletan servis i garancija godinu dana povoljno
 
Nazad
Vrh