ZMAJ kombajni

Pocetak zetve,juce smo vrsili jecam!!!Proba kombajna..
fotografija0564.jpg
fotografija0565.jpg
fotografija0566.jpg
fotografija0567.jpg


- - - - - - - - - -

Imam jedan problem sa izvrsenim jecmom,u bunkeru imamo citavi vlatki i slame...Kako da rijesimo problem???Posto prvu godinu imamo Zmaja 142-ku...Hvala na odgovoru!
 
Ljudi zasto ne bacite te vrece sa usisa za vazduh???? Pa to samo jos vise steti motoru nego sto koristi.... Ta vreca kad se napuni prasine ceo dan motor usisava prasinu i kad idete putem... Ja to ma mojim kombajnima nemam...
 
Imam jedan problem sa izvrsenim jecmom,u bunkeru imamo citavi vlatki i slame...Kako da rijesimo problem???Posto prvu godinu imamo Zmaja 142-ku...Hvala na odgovoru!
SEMBERAC Po beloj prašini rekao bi da je zmajček izašao iz kukuruza...pa zbog toga proveri:
1. Dali je zatvorena korpa
2. Broj obrtaja doba
3. Na slici ti je vetar skroz zatvoren, otvori za početak oko 1/2 do 3/4
4. Proveri usmerivače vetra a slamu ako ubacuje u bunker postoji mogućnost nedovoljnog broja obrtaja :ppozdrav:
 
SEMBERAC,
Jel vlat pun zrna ili je prazan?
prvo dotegni svo remenje, siroki pogonski, za pogon vetra, sestougaoni i varijatora bubnja.
pa kreni na sita i podesavanje vetra.
 
drugar mi je nasledio kombajn u dosta dobrom stanju i trenutno smo ga pregledali i izremontovali skoro sve.ali gume su starije ali prilicno jos dobre .nisam primetio nigde na gumi da pise jer su prilicno iscesane sa strana a dimenzije su 18,4-26 kazner.nebih ih preduvavao jer su na otprilike duvanje mnogima i felge popucale .a to mu je i jedina amortizacija sto postoji tako da netreba preterivati i to sam siguran. ali ovde svi to otprilike duvaju i niko nezna tacno. ja sam ih doduvao na 1,8 i danas sa punim bunkerom bih rekao da bi trebalo jos malo.icu na 2,2 i to ce mu biti dosta sa obzirom da su prilicno losi i putevi kojima se ide.zahvaljujem se svima na brzim odgovorima



Na mojim 14,9 r 26 radialnim pise max 2,5 bar da se duva,pa sam se poveo time da ako se radialna smije naduvati na 2,5.diagonalne bi mogle i vise,.ove moje su naduvane na 2,5 pa opet lijepi jos kad dodje teret ne znam na sta ce ispasit,znam da su radialne i predvidjene da tako budu mekse ali me tako nervira da mrzim onaj trenutak kad sam odlucio da uzmem radialne gume za kombajn
 
Postoi li mogucnost da tu knjigu sto imas ubacis u temu dokumentacijom da bi mogli i mi malo da prolistamo i nesto naucimo ako nije neki velik problem.Hvala u napred

Ovu knjigu imam u pisanom obliku.Ima oko 200 stranica.Trenutno nisam vremenski u prilici da je skeniram.Ako te nesto određeno interesuje (mislim na par stranica na brzinu) mogu skenirati i poslati na PP.
 
Drustvo danas isterao ZMaja (132) podmazao i pustio da radi... U medjuvremenu provalim da se osovina prijemnog bitera vrti kroz lezaj a da on stoji.... Ni sekunde nisam gubio ceo alat i krenuo skidati deo po deo... Sve sam skinuo sa desne strane i lezaj i vidim da se osovina dosta potrosila od vrtenja kroz lezaj.. Potrosila se skoro 1mm.. Sutra cu da rasturam sve sa leve strane da skinem bunker i sve sto smeta da pridjem osovini... Zanima me sledece kako se skidaju one lopatice sto su unutar kombajna i guraju Psenicu???? Vidim da samo sa desne strane imaju 3 srafa jer samo ona drze te lopatice??? I sta mi je ciniti sa osovinom??? Jer moze ona malo da se popuni pa da se obradi na strug ili joj nema spasa???? Hvala svima unapred...
 
Moram da vidim ko ce da mi obradi jer mi je jedan trazio 60e da mi to obradi a nova osovina je 90e... Sutra cu malo da obilazim te majstre da vidim koliko traze... Ako platim 60e za obradu doplatim jos malo i za 90 kupim novu...

Samo cekam nekog ko ce znati kako se skidaju one lopatice sa osovine????
 
Ciro kako ti se sedi na zmaja kad imas clasa,meni sad zmaja da dajes dzabe ne bih ga vozio,nemam nista protiv zmajeva ali postoji razlika i to velika.
 
To što nazivaš lopaticama je prijemni biter i kada izvučeš osovinu vani odvrneš tri šarafa koja pominješ i biter možeš svući sa osovine .Dobro se naoštri kada budeš skidao veliku remenicu za kaiš.Probaj naći strug sa velikim propustom da izbegneš skidanje velike remenice ,zbog kajle ,grijanja varenja itd....Mada skinuti osuvinu bitera a ne zameniti oba ležaja nije ni to logično.Ako je biter pomotan i loše nazubljen ,zameni ga .Nisu sada skupi.
 
Nazad
Vrh