ZMAJ kombajni

Miroslave nije cilj pokupiti vlat.
Misliš na klas a ne vlat?
Normalno da nije cilj pokupiti samo klas jer da bi došlo do kvalitetnog izvršaja mora biti i 1/3 stabla sa klasom a ne celo stablo zajedno sa klasom
Kada se kosi celo stablo zajedno sa klasom dolazi do nekvalitetnog izvršaja i zagušenja kombajna sa masom koja je bespotrebna i smanjuje se učinak kombajna do čak 50%.A zna da se pojačava i rastur zrna................:ppozdrav:
Nije meni cilj da vas zamajavam ovde nego da mnogima pomognem da shvate koji su parametri koji treba da se postignu da bi se dobila kvalitetna žetva zrna bez rastura a to svakako nije niska kosidba i druge stvari koje mnogi kombajneri rade a što sam viđao kod "mnogo iskusnih" barem u mojoj opštini pa i šire:ppozdrav:
 
Baš. Ada se skida ispod vlati dolazi do neravnomernog doticanja mase u bubanj ,lupanaj ,povraćaja usled neprihvatanja odbojnog bitera.Samo po osećaju i iskustvo. Po knjigama je teško vrašiti.
 
mislim bar 10-15 cm od zemlje ako ne i jace a kad je poleglo brijanje a to zavisi kako je zamlja uredjena
a ko misli da kombajnira ista a da ne prospe taj se zaj. gadno nadji zmaja koji ne prosipa a poet se kladim da ce zakrpljen zmaj manje prosut nego novi moze reci ko sta oce kod nas skida neki iz turije sa johanom jebes poso tu nikne samo kise da ima lepo istarupira slamu pa ima svugde tako i neki sa fahr-om ode arenda u kur,,, zmaj ima veliku mani ne sme ici brzo i puno zavisi ko ima kakav osecaj za poso sa komb se ne zajebava pa vrsili i sa 190-kama jebiga tu netreba sejati na jesen samo ugar i gotova setva teraju ko na trkama
ja mislim da najvise izlazi kod drzaca ladje oma posle vetra ne mislim znam
ajd uzdravlje
 
Poslednja izmena:
Imam ponudu da kupim zmaj 142 sa adaperom za zito i kukuruz.Kombaj bas i nije u nekom dobrom stanju ali je adapter za kukuruz kao nov.Covek mi trazi 10500 e .Sta vi mislite da li je puno sa obzirom da u kombajn treba da se dosta ulozi,ili je cena sasvim korektna?
 
Ako ima papire možda i nije puno. Možda. Ali ako nema papire onda je 100% puno! Jedino ako ne ideš u saobraćaj sa njim pa ti nije važno.... Evo recimo mi smo uzeli 2008-e godine 142-ku za 10000e u dobrom stanju,odlične gume,super motor,limarija....) '84god sa 3 hedera u dobrom stanju i hederi + repete smo dobili dvoja kolica,prednji točak,nešto kaiša pa čak i S-9 pp aparat.... Bilo je nešto troškova,investicija u njega ali ništa strašno. Sve smo dobili osim papira koji mi sad malo predstavljaju problem. Jbg nije bio registrovan.... Mogu da ne idem sa njim u saobraćaj ali ne mogu baš uvek da izbegnem asfalt. Zato,ako ima papire i ako znaš vlasnika i znaš kakav je kombajn pa još ako ga dobiješ na odloženo plaćanje,onda je cena ok. U suprotnom.... Ne znam,meni zvuči puno.
 
OK,hvala vam na vasim misljenjima i meni je ovo bilo puno novaca,najverovatnije da cu samo adapter za kukuruz kupiti...
 
fotografija0574.jpg
[/URL] [/IMG]
da se malo prisetimo 2012 i nenormalnog visokog suncokreta sa kojim se borio zmaj :)
 
Da gledao sam tu tvoju racunicu vrlo je zanimljiva, ne znam mozda ja gresim proveravam na svakoj njivi tom metodom i uvek bude bar 2 zrna, po meni je puno kad bude 4-5 zrna , nisam gledao za drugim kombajnima ali iza mog je tako...
 
da i meni je puno da na 10cm2 bude 5 zrna i stvarno je redak slučaj da ima više od 2 vidljiva zrna,nekad ne mogu da nađem ni jedno(ne znači da ga nema) jedino u NS40 sam nalazio 3-4 zrna
po mojoj računici ako hektar da 6t pšenice nije mnogo 60kg rastura ispod otkosa a to je tih 5 zrna na 10cm2
 
Nekako je meni i jedno puno na svakih 10cm2 jer ja obicno ispod otkosa ocistim od slame i pleve od pola do jednog kvadratnog metra i nadem dva tri zrna , onda koliki je moj rastur .
 
Skoro je bilo na nekom kanalu o pljomasinama pa su spominjali i zitne kombaje.Kod kombaja savelikim dnevnim ucinkom bilo koje poznate marke postoji opravdan ekonomski rastur,naprimer 500 hektara psenice jedan kombaj pokosi za kratko vreme .taj rastur kada bi se pokupio nemas racuna da kupujes jos jedan konbaj manjeg zahvata plus placati sofera i traktor sa prikolicom da prati drugi kombaj .po njihovoj teoriji ima logike ko radi mnogo zemlje, jel nas zmaj kojeg ja imam je do 100 hektara jedne sejane kulture.
 
Poslednja izmena:
Imamo člana na forumu koji je sa Zmajem 142 radio svojih 400ha godinama.

Uff mogu misliti kako je spreman taj kombajn... A ja sam za mojih 20-25 ha i jos nekih 20 usluzno kupio dva kombajna... Svaka cast coveku ali ipak je to previse,to mozda moze da izdrzi kombajn ali kombajneru je tesko jer nema bas nekog komfora..
 
Nazad
Vrh