ZMAJ kombajni

Bobo e to,vidim da si ti shvatio na sta msm,radije kupim taj od 3000 evra i znam da ga moram uraditi i uloziti u njega,nego od 10 000 a opet ga moram sredjivati..oni kombajni sto se odlicno odrzavaju,takve domacini retko prodaju...uskoro cu ici da pogledam pa cu napraviti i neke slike...u svakom slucaju hvala ti...
 
Da se razumijemo, imam ja na piku vec neko vrijeme kolegin 142, samo jbg, treba dosta truda i volje i dobra radiona da se to sve odradi. Moj kombajn mi zao prodavati jer za njega ovdje ne mogu dobiti vise od 2500€ da ga i ofarbam kao novi da bude. Meni vrijedi vise, dva kombajna mi ne trebaju i jbg... A bilo bi dobro taj 142 srediti da dere kukuruze i vece parcele u psenici a s malisom manje njive koje su tesko pristupacne, al dva kombajna imati to je ludost...

Sad ta 142 tamo stoji i ceka bolje dane da kolega malo dodje do para pa da ga sredi i s njim samo vrsi kukuruze, za zitarice ima fahra starog s kojim je puno zadovoljniji nego s novim 142...
 
Nije nikakva prevara taj 161 je iz Bavanista i poznajem vlasnika dobro,cena je ta zato sto je kombajn gori od najgoreg krsa,jedno 10 god najmanje nije usao u njivu a do pre 3 god je bio pod vedrim nebom.Sadasnji vlasnik ga je kupio da ga sredi za sebe ali se verovatno ne isplati jer takav dobar kombajn kosta oko 5000,a svo ulaganje koje je njemu potrebno premasuje tu cifru.Jedini spas za taj kombajn je zelezara u Smed.
 
sigurno je da ima prilično posla
video sam kod Prokića u M.Mitrovici skinut bunker i remontovan,menjan lim ispod spirale,bočni limovi(čeoni) i izlaz za cev od kipe...uradio je svaka mu čast,kao nov...
da i dodato je povišenje
Ja imam drugi problem, bunker moram da skinem da bi zamenuo lim ispod svu plevu mi ubacuje ispod motora...
 
Kada već to radite ubacite lim dvojku i mirni ste dugo.Malo je teze manipulisati sa njim ali je dugoročno rešenje.
 
Prodao si čoveku neispravan kombajn,to nije lepo od tebe :haha:
Mislio sam ako je neko menjao sat... a ne da vadi neispravan iz kombajna :osmeh:
u principu potrebno mi je kućište sata,žao mi da kupim nov pa da ga razbucam :udri:
 
Imam ja kompletan sat obrtaja bubnja. Pokupio na otpadu, mislim da je ispravan, jer su iza pokojnika zena i kcer pobacale sve ne otpad a covjek se bavio prodajom razno raznih djelova za traktore i kombajne. Izmedju ostalog je bila i kompletna tabla sa zmaja 142 i samo citav sat obrtaja bubnja drugi svi porazbijani...

Jedino, ne znam kako da ti ga dostavim...

Moj sat je ispravan pa mi ovaj ne treba. Ispalo je da se kod mene "kratka sajla" sto pogoni pinjoj zajela i da zato nije radio sat...
 
Dragi forumasi srecna N. G. sve najbolje.Evo slika mog starog Zmaj 133,a upravo smo se ponovili sa novim Zmaj 142,konacno,slike od 142 kada dotjeramo.
fotografija0317.jpg
fotografija0315.jpg
fotografija0318.jpg
 
citao sam razna misljenja oko odbojnog bitera u psenici i kukuruzu mislim na 142 sada pitanje da li zmaj univerzal moze da vrsi kukuruz sa njegovim odbojnim biterom mislim na onaj stari tip limeni molim misljenja
 
Ja krunim sa Univerzalom kukuruz, montiram dva flaha sa kandzama a druga dva ostaju limovi .Biloje kad nisam premontirao pa je isto isao kao da sam premontirao, meni se nikad nije zagusio ili bilo sta.
 
Nazad
Vrh