ZMAJ kombajni

da li je nko skidao bunker na 142... i da li je komplikovano...?
 
ja sam ga skidao menjao sam 70% donjeg dela bunkera malo je zajebano vratiti nazad i meni je radio prokic pa je pogresio u merama pa nije mogao da legne ali je dosao posle i sve prepravio uglavnom smo mi to namestili ali mnogo muke ako treba da ga krpis bolje ga uradi iznutra da sam znao da ce biti tako nebih ga skidao i moj je lepo izgledao kad je donet kuci kako kaze kolega montoja ali drugacije to izgleda kad montiras
 
ddragan kao svako ko se bavi poljuprivredom gledas da prodjes sto bolje ako mozes ikako,a ja sam vec napisao da bih radije uzeo krs al za realne pare pa sredio,a ne uzeo krs a platio preskupo..zato i ne trcim da ga kupim na precac,nadam se da ce izletiti nesto povoljno,samo treba traziti..
Spasoje tako ce i biti,jos mi cica radi na granici u Brckom pa valjda sta uspem srediti..
 
Naravno Nedjo i ne samo ko se bavi poljoprivredom nego apsolutno svako gleda da prodje sto jeftinije,to je sasvim normalno,nego jedan od vas dvoje je napisao 'ili su krsevi ili su preskupi' pa sam zbog tog napisao post.
Imas u okolini Sapca lika koji ima brdo kojekakvih krseva Zmajeva,neko iz te okoline moze da ti da br.ko ga zna.
 
ddragan.msm da sam ja napisao,mislio sam uopsteno da su stvarno preskupi,da bar ne moram platiti jos i pdv i carinu i prevod,i jos.....nadam se da me shvatas,nebih da budem zamoran i da dosadjujm clanovima u ovoj temi,ali trudim se da prodjem sto bolje..jednom kad se zajebes,gotovo je,pogotovo jer se ne kupuje svaki dan...ako ko zna odakle je taj covek neka mi javi,ima pice od mene ako budem isao da pogledam...
 
Ooo da Nedjooo.... Od Banje Koviljače preko Lešnice,Prnjavora,Badovinaca,Crnobarskog salaša pa do ušća Drine u Savu i tako nekih 8-9meseci relly-a pri V.J. Ajd da ne odem skroz u off... Dal' neko ima viška papire od nekog zmajevog kombajna? Ili makar zna nekoga da prodaje?
 
A jeli Nedjoo kako bi trebao da izgleda taj krs? ili sta da mu bude a sta da mu ne bude uredno i sta smatras pod krsom kao jeftino da ti odgovara, a sta je ono skupo a po tebi opet krs? Bas bi bilo interesantno da cujemo!!!
Ako mozes da se izjasnis u evrima!
 
Poslednja izmena:
Ovako, momci...

Koga zanima, ima moj kolega zmaja 142 na prodaju. Motor je generalno uredjen i koliko znam da je radio je dvije sezone. Odmah da kazem da mu je kuciste vjetra i spirala za zrno i neovrsenu masu strunulo, ali ga ima novog kupljeno u srbiji (s poklopcima koji se skidaju radi ciscenja spirala) i stoji u supi. Takodjer ima sve moguce nove djelove potrebne da se kombajn 100% sredi i uredi u vrijednosti, kako on kaze, 1500€ (lopatice vjetra, lance za aucuge, remenice varijatora i tome slicno). Dakle, kombajn je KOMPLETAN ima kukuruzni heder sa kompletnom adaptacijom, i zitni kojem fali djelova skupa s kolicima. Kolica ne znam u kakvom su stanju, ali eto...

Djelova cjelo cudo uz njega daje, samo treba malo truda i volje i kombajn ispravan. Mjenjana je sabirna ravan, jos je boja na njoj koliko sam vidio. Ima i pogon bubnja uradjen na dvoredni lanac za zetvu kukuruza i varijator za zetvu psenice.

Nikad nije bio registriran tako da se u pola sata radnim danom naprave papiri za ozbiljnog kupca (za strojeve koji nikada nisu bili registrirani u HR, treba jedan svjedok kod biljeznika i papiri su uredni)

Cjenu je rekao FIKSNO 5000€ i teraj sve sto ima i sto ide uz kombajn. Oni koji zele spustati cjenu da ni ne dolaze, za njih nema zivaca. Bio je neki covjek iz Srbije kod njega sto kupuje sve sto je ZMAJ ikad proizveo i prebacuje u Rumunjsku i poceo mu spustati cjenu i kombajn dan danas stoji pod supom i ceka kupca.

Da napomenem, kombajn se upali i vozi se bez problema, mislim da su kocnice upitne (kao i kod svakog zmaja) ali ostalo je ispravno...

Koga zanima neka me kontaktira na PP, mogu otici poslikati stroj, Kako mi se cini da je to upravo ono sto Nedjoo trazi ;)
 
To je povoljno.Kod nas dobra 142-ka sa dobrim kukuruznim adapterom tesko da moze ispod 11-12000e da se nadje.
 
mozda pomogne,za kolegu nedju,na sajtu polovni automobili ima zmaj 161 sa losim motorom cini mi se da je 83god,vidim da se duze vreme vrti na oglasu a cena nimalo nije velika cak naprotiv 1800evra sto je po meni itekako primamljivo,pa taj kombaj da se prodaje na kilo vise bi vredeo,ali verovatno da nije samo motor u pitanj mislim da mozda postoji jooos neki skriveni kvar ali svakako ko zeli dobar komabajn za sebe uz malo ulaganja moze dobiti solidno dobar kombaj za male pare
 
Bogami sve je mačka u dzaku.Ja sam se otelio dok nisam doveo novopridošli kombajn u perfekt stanje.Tri meseca efektnog posla i redom deo po deo na proveru i eventualnu zamenu.
 
Peet po krsom smatram ono sto mi je clan ddragan preporucio da pogledam na oglasima iz M.Metkovica,kombajn kosta 3000 e ali je limarija losa,instalacija,to je neka realna cena...a ne da dajem 10 000 e za kombajn koji je gori od tog a samo prefarban...razumes li me sada....ne moras da budes sarkastican bezveze,ako ne razumes i ne zelis pomoci nemoj da obracas paznju na postove...uostalom ako sam ne znas sta je krs,i kako izgleda i sta treba sredjivati,mani se posla...

Bobo moze u pp odakle je taj covek,i slike...ako ima na njuskalu mozda sam i gledao,hvala ti...

zicko gledao sam to,ali ipak msm da je to prevara,ipak tako male pare...ne znam..a preveliki mi je za nase parcele ovde...

Kish Robert,posto nemogu da te dodam na ignore listu posto si mi neki moderator,MOLICU te da se manes mojih postova...ne krsim pravila foruma,tako da cu te zamoliti da me se manes,sa takvim ljudima ne vodim neku diskusiju...pogotovo sarkasticnu,posto je to tebi normalno..

clanu Postar zahvaljujem na podrsci jer je zbog mene popio ban,od doticnog gore navedenog,a i ja cu isto sa njim izgleda al nema veze...daj coveku vlast i vidis kakav je..
 
Nedjooo, nije kombajn na njuskalu, kombajn se nalazi u okolici Pozege, nekih 15km izvan grada... Kad budem isao kod njega, poslikat cu ti i poslati slike...

Ako ti se za 3000 nudi zmaj 142 i da je u voznom stanju to kupuj i stvar rijesena. jeftinije neces nigdje naci... Ni ovaj nema instalaciju ispravnu koliko znam, treba uloziti i truda i novaca. Matic je isto tako kupio kombajn, svi smo vidjeli slike sa sredjivanja i eto isplatilo se.

tako sam ia ja kupovao "dobar i uredan" kombajn "na poznato" pa sam morao jos toliko uloziti u njega da ga dovodem u dobro stanje jer su prijasnji vlasnici to krpali kako god su znali i imali ideje. Novi dio staviti je ludost, bolje staru osovinu navariti pa brusilicom tokariti, sve sto je navoj potrosen se lako zavari i takve fore... Zgadio mi se kombajn kad sam ga poceo "mesariti" pred sezonu...
 
Nazad
Vrh