ZMAJ kombajni

A lopatice?Koliko pratim forum sve kulture radis sa njim,jedino ako nisu naizmenicno cesalj,lopatica?
 
Te lopatice u kukuruzu nece dugo da izdrze,u losem kao ove god jos i mogu par godina da rade ali kad naidju 2 godine kad je kuk.dobar poucaju cas posla.

SPisarov idi u temu HHO motori komsija ti pravi neku atomsku bombu,bice da ce da letite u vazduh svi iz tog kraja kad on to spoji.Izvinjavam se za off.
 
Poslednja izmena:
prijatelju tu se moras pridrzavati jer te lopatice od zitne varijante razbiju sapurine i postaje bubanj u debalansu trese kombajn. mi smo na univerzala terali 2i2 neizmenicno bez ikakvi problema. ne brinem za komsiju popucali su prozori na radionici ofanziva je prosla:bravo:mirno spavamo:spavam:izvinjavam se za off.

- - - - - - - - - -
 
cuti jos se smejem za ludog hemicara :haha: kao pera cojot ''suvi genije''

sto bi te lopatice uticale na BUBANJ i ne trese mi se kombajn nikad...
u stvari u cemu je cesalj u prednosti na spram lopatica u kukuruzu?
 
Lopatice koristim samo u žetvi pšenice i ječmova dok češljevi idu za soju i kukuruz.Tako priručnik kaže.Bili smo skeptični po tom pitanju dok nismo probali a pokazalo se kao dobra stvar.Još je pisalo da se u soji izvlače produžetci slamotresa,probao da ih izvučem i nema šanse odvrnuti šrafove koji ih drže pa ide kao što je i do sada išao.Kod mene na kombajnu ceo proces skidanja lopatica i montaža češljeva ne traje duže od 10-ak minuta.
 
Znam koliko traje na 141-142.Poželjno je da se neko ko je šlang :haha: uvuče unutra ako neće da skida 2 slamotresa.Kod mene se to radi od gore.Otvori se poklopac na bunkeru i poklopac iznad odbojnog bitera.
 
To je gospodski onda,a verujem da u vreme menjanja lopatica i cesljeva konstruktora 142ke svrbi d..e samo tako,ako je jos uvek ziv.
 
Nije mogao taj sistem na 142 da se ubaci zbog bunkera koji ide skroz unutra.Loše rešenje jer taj donji deo kada istruli napravi karambol u kombajnu.Nama je pocepao biter a što je milina promeniti ga.
 
Znam koliko traje na 141-142.Poželjno je da se neko ko je šlang :haha: uvuče unutra ako neće da skida 2 slamotresa.Kod mene se to radi od gore.Otvori se poklopac na bunkeru i poklopac iznad odbojnog bitera.

nisam bas bez stomaka al sam proletos menjao sve lopatice koje su bile popucane i podosta stare,imenjao sam ih tako sto sam samo treci slamotres odvrnuo i digao ga na 4,zatim izvukao sipku na kojoj visi lim sa zavesicom za usporavanje mase,lim sa zavesom izvadio napolje,odgore se digne poklopac udje se na slamotrese sidje na sabirnu i sita ponese parce deblje spuzve stavi se pod guzicu mi milu i sedne se na 2 slamotres i udri,naravno pre toga kroz bocni otvor pripremiti pozeljan alat ili obezbediti dodatnog majstora dodavaca radi izbegavanja izlazenja,da napomenem zbog davne zamene lopatica dva sarafa su se zalomila al je i to brenerom odradjeno,ako ste levak samo zamenite mesta slamotresa:osmeh:,na ovaj nacin se izbegava skidanje zadnjeg lima da bi se slamotresi vadili skroz napolje
 
Kum ddragan i ja smo letos kod njega radili ja verujem da je njegove psovke konstruktor cuo postideo bi se covek:sta:. mi metnemo metar sa metar gumu debljine 2santima i moyes da radis sa voljom jos da nepada prasina ya vrat...pa prosto sam srecan sto dj djakovic tu opciju nema
 
Jako je zakukuljeno ali šta je tu je.Ovde neki po savetu majstora u kukuruzu voze bez češlja na podbubnju.Kao ko će ga blindirati i vratiti nazad kada nema mesta a bolje je ovako.Aha bolje je.
 
Jako je zakukuljeno ali šta je tu je.Ovde neki po savetu majstora u kukuruzu voze bez češlja na podbubnju.Kao ko će ga blindirati i vratiti nazad kada nema mesta a bolje je ovako.Aha bolje je.

vec par godina posle zetve psenice kad menjam podbubanj za suncokret i soju(kuruzna korpa) odmah na cesalj stavljam limenu blindu i tako radim sve kulture(soja suncokret kuruz),ustvari ceo kombajn bude uradjen na kuruznu varijantu,sve sem odbojnih lopatica na biteru,njih nikad nemenjam,dok traju traju,bolje ih cesce menjati da guza nezaboravi kako je to sedeti na slamotresima:osmeh:
 
Nazad
Vrh