ZMAJ kombajni

Ajoj ja po 3 kolica otpada izbacim iznutra prvo sve poklopce otvorim pa onda operem. Nekad ga i izduvam filter svaki dan a motor svaki drugi u zetvi. Nemam svoj kompresor tako da mi je to problem ali je u planu kupovina jednog.
 
Pozdrav ja sam novi clan od zmajeva imam dvoredni berac kukuruza zmaj 223 stroj za pohvalu,a od kombajna za pšenicu zmaja 133, upravo sada trazim da kupim zmaja 142 sa adapterom za kukuruz, pa ako gdje ima sta dobro da se prodaje javite...
 
Ko je ikad cistio zmajev kombajn zna koliko tu ima sranja unutra!
troje-cetvoro punih kolica prasine i zrna!
I se u kontaktu sa vodom pretvara u smrt!
voda iznutra nikako! Ja cak ni spolja! Ali zato duvanje traje 3-4 sata! Ove godine sam posle izbacio tri kile prasine iz nosa!!!
Ali sta ces,mora se cuvati koliko se moze!
Ipak mislim da je glavno za svaku masinu krov!
poz
 
Gde vi to vozite kombajn kada ima toliko gadije u njemu. :sta: Nakon krunjenja kukuruza kombajn je čist unutra a mislim na sabirnu ravan,lađu,spirale ovršene i ne ovršene mase i naravno afcunge.Jedino u bunkeru ostane neka mizerna količina zrna i to kod lule za kipovanje,spirale i na mestu gde ulazi afcung od ovršene mase.
 
Soja je najgora što se tiče prljavštine.Blindira sabirnu samo tako.Ko radi dosta soje u sezoni sa kombajnom treba da čisti sabirnu a to je posao za poludeti.
 
Danger znam ja da vi brenerom čistite sabirnu ali ja ne bi tako pošto u kombajnu bude jako vrućina tokom te rabote. :osmeh:
 
napisao sam na kako kom kombajnu,recimo kombajn koji poseduje clan @miroslav k (klas) ima mogucnost da se sabirna ravan vadi,to jest tepsije,kod klasa je posebno konstrukcija na kojoj su zavesice i nosaci a tepsije se odnazad samo gurnu,ocisti se za 10 minuta bez da se poludi,to isto moze da se napravi i na zmaju samo da se malo objasni madjarima iz Ade i Mola da naprave i da vidis kako bi to bilo prodavano.......samo ajd.......ko ce im objasniti....

- - - - - - - - - -

Danger znam ja da vi brenerom čistite sabirnu ali ja ne bi tako pošto u kombajnu bude jako vrućina tokom te rabote. :osmeh:

nije ta rabota,ti bi odmah vatrom i nasilu......
 
ja svog izduvam pa malo metla pa malo cacnes sve otvorim izduvam i amin pod krov
zavrsena rasprava
vi raspravljate oko ciscenja sta bi bilo da treba napraviti kombajn
To bi bila rsprava ko je sta rekao i ko kako radi
ajd uzdravlje
 
Jos bolja opcija je stara istrosena motika kome se ispavi vrat da stoji u uglu od 90 stepeni sa drskom i skrati se da ude ispod bubnja i da ima sirinu kao razdelni limovi , par puta povuci i posle izduvati i bude cisto ko suza .
 
ja cistim sabirnu ravan kad god je potrebno(vise puta u sezoni)
konzervacija kod mene znaci- ocistiti od mase na slamotresima i izvuci sita da se nebi nastanili pacovi...
otpustiti remenja i lance...
nema mazanja i pranja...
pred sezonu ga izduvan vise nego sto ga perem-puromatom, da mi nebi padala prasina za vrat kad ga remontujem...
 
Nazad
Vrh