ZMAJ kombajni

Kod men je bilo razlike i tek kako.Kada se bubanj sporije vrti manje mrvi tu pregorelu glavicu i tako manje id tih parcica na sita i samim tim ide cistije u bunker.Ja sam prosle godine smanjio turazu na kombaju jer nisam mogao da smanjim obrtaje jer mi je mnogo ljustio zrna.Ove godine je sve bilo mnogo bolje.Korpu sam otpustio na prvu rupu i tamo sam na onom srafu spustio donji kraj skroz koliko je moglo i posle popunio silikonom onu rupu sto se pojavila kad se spustila korpa i sve je bilo dobro
 
Probaću da spustim obrtaje na 500 pa da probam da ga štelujem, pa da vidim šta će biti...
 
Ja suncokret (ako ga imam posejanog )radim sa kukuruznom korpom, sa blindama biter 2 kandze 2lopate a brzina kao kod kukuruza .U stvari kukuruzna varijanta sa duplim lancem, a podbubanj toliko razstelovan da glavice ispadaju cele pa sve dok ne ostane kojo zrno
 
JA imam dva kombaja, i ne znam koji je to majstor i kako taj kombajn radi kada ide na pola gasa i drugom na pola varijatora?? hoces da vam kazem sta se desava za kombajnom. pola je na zemlji a pola je u bunkeru.
 
Na pola gasa nemoze da radi zato sto,ladja neradi dovoljno brzo i zagusice se ispod podbunja a za slamotrese da i nepricamo ima da se masa nalepi na biter i jos sto djavola.Na pola gasa sam jedino pasulj radio ali posle se moralo selektirati

- - - - - - - - - -

dali zmaj univerzal moze da radi kukuruz mozda je vec pisano o tome
Ja radim kukuruz ,mora se imati tegovi nazad
2u5x8c0.jpg

I sad je montiran na kukuruz samo prvo soju da zavrsi
 
Fabricka varijanta i tegovi nazad i na tockovima a adapter je isti cetvororedni ko i za 142:cao:
 
Malo cudno pitanje...

Da li imas varijantu kombajna gdje se samo mjenjaju hederi ili je starija varijanta gdje svaki heder ima svoje grlo kao i na manjim zmajevima 13x?

Znam da su postojale obadvije varijante univerzala pa me zanima koja je kod tebe ali ako kazes da je heder kao od 142, vjerovatno imas brzo kopcanje i samo mjenjas hedera a grlo ostaje na kombajnu...
 
Malo cudno pitanje...

Da li imas varijantu kombajna gdje se samo mjenjaju hederi ili je starija varijanta gdje svaki heder ima svoje grlo kao i na manjim zmajevima 13x?

Znam da su postojale obadvije varijante univerzala pa me zanima koja je kod tebe ali ako kazes da je heder kao od 142, vjerovatno imas brzo kopcanje i samo mjenjas hedera a grlo ostaje na kombajnu...
Nazalost nije tako posto je heder za zito zajedno sa grlom zato mora i adapter sa svojim grlom da se menja
 
I kod mene je bilo grlo sto ide zajedno sa hederom ali sam stavio novo grlo od 142-ke i prepravio heder sada je brzo kopcanje a zadnji trap sam stavio od 142-ke i ima tegove ide bez problema
 
A zašto onda u knjizi lepo piše obrtaji bubnja za suncokret 350-500? Uostalom ja sam dobrovoljno dao savet,a nek svako radi kako hoće. U download-u lepo ima navodilo za uporabo pa ko voli nek izvoli.

netreba iskljuciti remen kao varijantu za pogon, jer se sa njim moze postici 500-550o/min koji daje dobar izvrsaj uz ostalo stelovanje...

shale donje sito slobodno jos malo zatvori, a produzetak gornjeg sita u sto vodoravniji polozaj da se nebi masa zadrzavala na tom delu i ponovo vracala na bubanj...
usmerivaci vazdusne struje po meni treba podesiti na prvoj trecini sita, jer ce u prvom naletu zrno sa sabirne ravni biti odvojeno od ostale mase...
naravno sestougaoni remen dobro zategni...
 
Na pola gasa nemoze da radi zato sto,ladja neradi dovoljno brzo i zagusice se ispod podbunja a za slamotrese da i nepricamo ima da se masa nalepi na biter i jos sto djavola.Na pola gasa sam jedino pasulj radio ali posle se moralo selektirati
Nisam probao,ali kako mi je član kum objasnio treba staviti veću remenicu na osovinu vetra,pošto tako ubrzavamo
slamotrese , lađu a normalno i vetar.
Ove godine samo smo na jednoj parceli terali drugom brzinom.Sa prinosom od preko 2t/kj nema druga šta da traži.Prvom i samo malo varijator,treba nam 20-etak minuta da obiđemo krug na 400m.
 
ja drugom vrsem sa 162 a i 142 treba da ide sve zavisi od stelovanja po meni cistije radi kada ide brze. na koliko obrtaja radite sa 142.
 
Nazad
Vrh