ZMAJ kombajni

.Gotovo sve mašine koje koristim ide to ulje u hidraulik. Kod Štoreta menjač i hidraulik zajedno i ide 30 U zmaja 132 takodje sae 30 itd itd a nemogu reći da u Zetora ide kad ne ide.Baš se pitam koje ulje ide u 142-ku.u hidrauliku .?I u DF 1320 IDE 30 SAE NJEGA SAM ZABORAVIO.Jest da sam svašta napisao pa da popravim ako može. Možda je to uje sasvim odgovarajućih specifikacija ali mi nešto gusto ali sam pokušao da kažem nešto drugo_Ovo ulje sa prve slike piše da je za motor ali ga malo ko sipa.A ovo drugo je dosta skuplje i svi ga ovde sipamo_Ovo prvo već sam rekao samo u hidra.Bar ja tako.:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 17:11 ---------- Prethodna poruka je at 16:26 ----------

2bwigw.jpg
2m31gtx.jpg
 
Poslednja izmena:
To je to,ima isto ali crna kanta...Ne znam razliku ali postoji sigurno,posto je i u ceni mala razlika.Navodno bolja je bela kanta,ja uzimam iskljucivo Modricino ulje e sad kad ima bela kanta uzmem nju,kad ne uzmem crnu...
 
Pa niste se baš ispravili u Ovim postovima ali ste napisali nešto što ima smisla, a ima i delova koji nemaju smisla.Nastavite tako, ali u buduće uvek napišite da Vi radite tako, a ne da dajete savet da je to ispravno!
 
Problem sa Zmaj 135,
kais od hidro pumpe se pusi,trese,kida i zagrijava remenicu od varijatora,kad se zagrije remenica topi se kais od hidro pumpe i spirale bunkera......
ako mi ko moze pomoci ili ako je ko imao slicnu ili istu situaciju neka mi javi,bogato cu ga nagraditi....(naravno ako bude znao)
 
Pa ne greje se zbog kaisa . Nego je otiso neki lezaj u tu remenicu gde se greje. Polako demontiraj to sve i vidi u cemu je problem. Pumpa mora da moze rucno da se okrene i ako je tako sa pumpine strane sve je ok. Ima tamo neke mazalice , sigurno nisi ga mazao kako treba. Nemam bas lepu sliku kako sve to izgleda , jer 7god odkad nisam ni seo na njega , ali koliko me pamcenje sluzi trebas prvo da odvijes onu maticu sa 37 kljuc itd. , itd.
 
Ljubisa remenica je dobila lufta na kajli,proveri kajlu...To se meni desavalo na 132,i kad sam kupio novu remenicu i kajlu radio bez prolema...
 
rastavljano je sve,svi lezaji su ok,stavimo nove kaiseve i ponovo pali se kais i skripi...znaci sve je ok,svi lezajevi,pumpa se okrece rukom lagano..ali kad se upali kombajn kais skripi i gori

---------- Poruka napisana u 08:40 ---------- Prethodna poruka je at 08:40 ----------

 
Problem sa Zmaj 135,
kais od hidro pumpe se pusi,trese,kida i zagrijava remenicu od varijatora,kad se zagrije remenica topi se kais od hidro pumpe i spirale bunkera......
ako mi ko moze pomoci ili ako je ko imao slicnu ili istu situaciju neka mi javi,bogato cu ga nagraditi....(naravno ako bude znao)
Ako se trese skace jako onda je najverovatnije da remenica se ne okrece u centar nego malo u excentar i jednom zategne kais a na drugoj strani prokliza i zato se i greje , neznam kako to izgleda kod tvog kombajna ali u vecem broju slucajeva ovo je uzrok grejanja
 
Ljubiša @Dali ste primetili da remenica ima lufta na kajli kada ste to rasklapali ? Dali vam je tu orginalna podloška i navrtka i jeli stegnuta dovoljno .Jeste li podesili limove koji vode remen za pražnjenje bunkera da kada je bunker isključen remen dovoljno bude odvojen ? I da niste slučajnu dirali nešto oko ventila konstantnog protoka pa pumpa trpi zbog nekog razloga? To su u glavnom razlozi zbog kojih može da greje a tipujem na ovo prvo kao što su i ovi pre mene govorili.Dali je remen od pumpe prvi od motora a od točka od bunkera?Evo kako je kod mene ,možda ti nešto pomogne .I još nešto Grije li se i kad raditi u džakove i u bunker i jeste li sigurni koji škripi ? Puno pitanja ali mislim da tu treba tražiti razlog pošto vidim da ste u problemu a nema goreg problema negon kada čovek nezna uzrok svoje nevolje.
15i53zc.jpg
 
Poslednja izmena:
ne mozemo da otkrijemo kvar...
sve je ok,remenica pregledana , kajl-ovi su ok,lezajevi novi,kaisevi novi...ma sve sve...
ali se zapali kais od hidro pumpe i remenica se toliko ugreje da istopi i kais od bunkera i od hidro pumpe...
 
Ma mora nesto da fali , uzmi lupu i gledaj. Sigurno problem pravi ovaj lezaj sa desne strane.
 
Topalovicu,otpustis ona tri brezona na remenici na menjacu i rasiri remenicu,skines kajs od topa kajs od hidro pumpe,izvadis blcne na klipu i to bi bilo to nabacis remen...
 
ne mozemo da otkrijemo kvar...
sve je ok,remenica pregledana , kajl-ovi su ok,lezajevi novi,kaisevi novi...ma sve sve...
ali se zapali kais od hidro pumpe i remenica se toliko ugreje da istopi i kais od bunkera i od hidro pumpe...
dal niste zamenili mesta crrevima ili mozda neko zacepljenje sistema mozda neki razvodnik crko ,probaj rucno okreni pumpu bez kajsa ipak mislim da je neki razvodnik zaglavio proveri
 
skini remen od pumpe pa upali kombaj neko vrijeme i proveri hocel se grijat remenica i znaces bar gdje ces da cackas ako se opet grije onda nije pumpa problem je u nekoj remenici varijatira ili lezaju a postoji mogucnost da nisi podesijo remen vucni kada ubrzas varijator da ga previse zateze i onda dolazi do grijanja
 
Ljubisa a jel si proverio lezaj u zamajcu?
ne,jeli potrebno?
ja mislim da je i on ok

---------- Poruka napisana u 06:43 ---------- Prethodna poruka je at 06:41 ----------

skini remen od pumpe pa upali kombaj neko vrijeme i proveri hocel se grijat remenica i znaces bar gdje ces da cackas ako se opet grije onda nije pumpa problem je u nekoj remenici varijatira ili lezaju a postoji mogucnost da nisi podesijo remen vucni kada ubrzas varijator da ga previse zateze i onda dolazi do grijanja

pokusali smo...kad smo upalili nista se ne desava,hidro pumpa se lagano okrece rukom...
 
Sad bar znaš da je problem do pumpe ili hidro sisteme ako se ništa ne dešava kad sineš remen pumpea da je uredu sve na varijatorskoj osovini.
 
Nazad
Vrh