ZMAJ kombajni

Tuki gde si nabavio pinjon i sajlu jer i meni trebaju a u Vrscu i Pancevu nisam nasao?

Druze kupio sam sve novo u ZMAJ prometu. Poslali mi ljudi sve brzom postom. Dosta su jeftiniji od drugih i veoma pouzdani. Ovako sad cu ti reci i cene:
- pinjon broja obrtaja bubnja 3200 din
- Sajla od kabine (sata) do pinjona 1200 din
- Mala sajlica (osovinica) od osovine bubnja do pinjona 250 din i
- poklopac (dekla) gde se usrafi pinjon (jer je nisam imao) 950 din.
- Segerov prsten koji drzi poklopac (deklu) za unutrasnju meru fi 90mm 150 din, to sam kupio ovde kod nas.
To ti ljudi sve posalju brzom postom i sutra je kod tebe. Evo ti broj telefona zmaj prometa 021/895-699. Imaju ljudi maltene sve zivo za Zmaj. A mislim da imas pinjon u Vrscu u masino centru kod internata, ali ti je ovo u Zmaj prometu dosta sigurnije a mislim i jeftinije. Pozdrav
 
Daki-td@Šeskant okreće excentar to je jasno .Povadi ti to sve vani. Počni od kaskadnog poda ,kada je već heder otkopčan ,i izvadi korpu ,ispravi i izmeni žice itd. Sve sam ti detaljno opisao u pp..
 
zna li bre neko gde se može naći ekspanzioni sud za s46, nov ili polovan, sve sam ovamo kod mene okrenuo nigde nema, a ne bih da stavljam neke gluposti već da bude original kad je već kombajn totalno remontovan ....
 
Jeste da nije u temi,ali pitao bih da li neko od clanova zna gde mogu nabaviti drzac cetkica za elektricno ukljucivanje secke kombajna?znaci sistem ukljucivanja secke na prekidac...ako neko zna molim za neki kontakt,hitno je.


Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Mora se moci klip vitla otvoriti... Gore mora biti neka matica ispod koje se nalazi gumica - semering koja sprecava ulazak prljavstine unutar samog cilindra... To se gore mora moci odvrnuti, ako netko nije bio pametan pa to povario...

Inace, jucer sam trebao vrsiti jecam komsiji i idem upaliti kombajn, i tocim vodu u njega, kad jedan cep iz glave izbijen i lezi na podu?!?!?!?!?! OK, vratim cep nazad, pipam rukom je li gdje blok pukao i nisam nasao nista... Mislim u sebi i sjecam se kao da je jucer bilo da sam svu vodu ispustio ispred supe i onda kombajn "na suho" uterao pod supu... Ajde, natocim vodu i dalje mi nista nije jasno. Izvadim mjerac ulja, kad ono za dva prsta preko MAX na mjeracu pokazuje. E onda sam popizdio. ispustim ulje, kad na dnu lijepo vode za ta dva prsta... ostavim karter otcepit i naspem kiler do vrha davidim koliko to jako curi a onoga ko mi je drkao po kombajnu kad uhvatim ima da kicmu poravnam. I stari se sjeca da smo vodu ispustali i ispuhivali kombajn ali se nasao netko pametan...

Ispostavilo se da jaaaako malo curi voda u karter i dobio je kombajn novo ulje, preterao sam ga u dvoriste i ostavio preko noci. sad idem na selo vidjeti koliko se nivo ulja podigao i ako nije strasno sipam sredstvo za "krpanje" rashladnog sistema u vodu i teram ga danas u probu. Imam 2.5kj jecma za povrsiti pa cemo vidjeti sta ce biti...
 
Mora se moci klip vitla otvoriti... Gore mora biti neka matica ispod koje se nalazi gumica - semering koja sprecava ulazak prljavstine unutar samog cilindra... To se gore mora moci odvrnuti, ako netko nije bio pametan pa to povario...

Inace, jucer sam trebao vrsiti jecam komsiji i idem upaliti kombajn, i tocim vodu u njega, kad jedan cep iz glave izbijen i lezi na podu?!?!?!?!?! OK, vratim cep nazad, pipam rukom je li gdje blok pukao i nisam nasao nista... Mislim u sebi i sjecam se kao da je jucer bilo da sam svu vodu ispustio ispred supe i onda kombajn "na suho" uterao pod supu... Ajde, natocim vodu i dalje mi nista nije jasno. Izvadim mjerac ulja, kad ono za dva prsta preko MAX na mjeracu pokazuje. E onda sam popizdio. ispustim ulje, kad na dnu lijepo vode za ta dva prsta... ostavim karter otcepit i naspem kiler do vrha davidim koliko to jako curi a onoga ko mi je drkao po kombajnu kad uhvatim ima da kicmu poravnam. I stari se sjeca da smo vodu ispustali i ispuhivali kombajn ali se nasao netko pametan...

Ispostavilo se da jaaaako malo curi voda u karter i dobio je kombajn novo ulje, preterao sam ga u dvoriste i ostavio preko noci. sad idem na selo vidjeti koliko se nivo ulja podigao i ako nije strasno sipam sredstvo za "krpanje" rashladnog sistema u vodu i teram ga danas u probu. Imam 2.5kj jecma za povrsiti pa cemo vidjeti sta ce biti...


Da ti se nije desilo da se zapusio sraf za ispustanje nekim parcetom kamenca i da nije izasla sva voda.
Ja na traktoru kada ispustam obavezno odvijam komplet ne samo da izlazi na onoj rupici nego komplet odvijem i tad sam siguran
 
pozdrav da li neko zna koja je razlika u novijeg tipa 143 ke i starijeg 143 u transportnoj brzini posto je dosta brzi . remenice na varijatoru motoru i menjacu su iste pa neznam mozda je u menjacu . pa ako neko mozda nesto takvo radio ili ima iskustva u tome molio bih za pomoc
 
od koje godine se proizvodio novi tip i po čemu se razlikuju vizuelno, ako uopšte ima neke razlike, moj je 97, jel to noviji isli stariji tip?

I još nešto me interesuje u vezi hidraulike, pored dugmeta-šrafa s desne strane gde se u pogon pušta vitlo, postoji još jedno dugme-šraf da li je to vezano za podizanje i spuštanje hedera ili ne i čemu ono služi?
 
Jedno strucno pitanje. Mom bratu su u prodavnicu prodali SAE 40 da stavi u kombajn Zmaj 135. Da li sme da stavi to ulje ili ne ? Ja sam uvek stavljao SAE 30,
 
Vodi računa da na njemu pišeda je motorno .Modrička sae 30 ne ide u motor nego u hidraulik a u motor ide 15 -40 i ono je dosta skuplje od sae 30.
 
Nazad
Vrh