ZMAJ kombajni

Gde je snimana ta 133 ?? Ma to za stelovanje korpe to se desava i na 143 isto sa strane oni prorezi gde kliza gornji deo korpe se napune prasinom popustis malo sraf raspustis korpu skroz do kraja i zicom ocistis tu prasinu dokle moze malo i kompresorom i ide sa dva prsta !! Najmanje opterecenje kombajn ima na kukuruzu i suncikretu !! Najwise kombajn moze da urnise soja pogotovo sad ove sorte gde meune i zrno budu zrele za vrsidbu a stabljika ostane zelena .I gde jos ima korova poput divljeg suncokreta ,ambrozija ,cicak... e to urnise kombajn a sto se tice kukuruza budi siguran da nije to uzrok !!!
 
pozdrav svima i ja se slazem da kukuruz unisti kombaj ja sam samo jednu godinu radijo adaptaciju na psenicu namucoijo se oko korpe posli sam uzeo drugi kombaj a sa ovim samo radim kukuruz.
 
pozdrav svima nov sam na forumu kupio sam zmaj 142 na kojem sad radim kompletan remont neka iskustva na cega bi trebao da pazim prilikom kupovine delova i koje bi trebao da kupim lezajeve da su dobri sredjivam kombajn za sebe hteo bih da sam miran jedno doba
 
Oko cega ste se najviše namucili? Na zmaju nije problem raditi adaptaciju
Upravu si da nije problem uradit adaptaciju naj veci problem je korpu zamenit ali zato i pored zastitnih limova na slamotresima oper ih pokida i dosta drugi stvari.
u sustini 133 je mekane za kukuruz za razliku 142
 
Kukuruznu korpu izvadim sam napolje ali ne mogu da je vratim jer mi je nezgodno.Visok kombajn,sakupljač kamena sa keceljom na sebi...uglavnom je nas dvojica vratimo.
 
i na 132 treba dvoje.prednje i zadnje srafove lako ubacim a onaj na sredini gde se spajaju korpe malo teze i jako je visoko...
 
meni je bijo problem izvadit sarafe bili korozirali uzeli mi pola dana a i namucijo sam se i dok sam stavijo dva srednja
 
uzmi malo prebrusi mesta gde se spajaju korpe...ja udjem u kombajn legnem na slamotrese i tako ih najlakse ubacim ali znaju da zezaju ti srafovi na sredini...
 
i ja tako radim ali naj veci problem je sto se korpa ne priteze i otpusta tokom serzone pa hoce doci do zaglavljivanjai onda polomim se sav dok to rijesim
 
Jeli neko menjao hladnjak na zmaju? Iako je ispravan planiram da ugradim "siroko sace" prilicno skupo (420 eura) ali moram. Na pola lanjske zetve sam malo podkacio nadstresnicu/ambar i iskrivio poklopac hladnjaka i do kraja zetve sam imao dosta prinudnih zaustavljanja zbog nalepljene prasine, pleve, slamki i sl. a nikako nisam uspeo da to zadihtujem.
 
Tako je a i korpa zna da glavi.Lepo se uzme penkalo od 5-6 kg i naštaufuju se obe strane ulaza.Korpa ide posle kao u sir,lako se vadi i vraća nazad nakon toga.
 
Mali zmaj ima mazalice na polugama i dok god se podmazuju nema sanse da zariba rucka... Ja imam vise problema s zaribavanjem onih limova kraj korpe, pa na proljece prvo sto radim je spricanje WD-40 kraj korpe, pa kad se osusi-ishlapi, onda sa strane sve namacem uljem. i polako nabijem na onaj "L" komad cjev neku i polako razradjujem korpu... uhvati se hrdja, a nikako da se sjetim prilikom garaziranja kombajna da premazem s necim strenice dok se jos lijepo sjaje, pa onda na proljece sve ispocetka ko mamlaz...

I ovog proljeca me ceka ista rabota...

Jedino sto mi je na kombajnu zaribalo je poluga gasa... Aaaa naj.bo sam joj se mame dok ju nisam skinuo (kod motora ona klackalica) klackalica za gasenje samo sisla, a ova od gasa ni za lijek, jedva nekako ju skinem malo brusnog papira, dvije kapi ulja, vratim nazad i teraj misko...
 
Nazad
Vrh