ZMAJ kombajni

Kod Arežine imate da birate koje hoćete ležaje.Od leftinije do veoma skupe varijante.
 
224501a25ba0-640x480.jpg
uspesno reseno na zmaju 142 mislim da je bilo pitanja u vezi postavljanja kuglicnih lagera http://www.polovniautomobili.com/oglas1813379/zmaj_142/#11

Ovaj oglas je od jednog naseg clana... http://poljoinfo.com/showthread.php?5481-Kombajn-Zmaj-142
 
Znate od kog drveta su najbolji lezajevi?Od tresnje ali je bitan proces tog kuvanja te obrade.Mnogo su bolji drveni lezajevi 1 lakse se menjaju za metalne mora cela osovina i mnogo cesce pucaju osovine pogotovo ovi kad se stave zatvoreni 2 dukovecniji su 3 jel vidite razmeru oslanjanja na metalni naspram drvenog ... nebi nikom preporucio da se bezpotrebno izlaze troskovima drveni samo kontrola redovna i cesce mazanje ! I vozi dok neizlete slamotresi xd salim se .
 
Cuj, sve ovisi koliko je kombajn opterecen... kolega ima na zmaju 780 iz 63.g. drvene lezajeve, nema ni mazalice, kombajn kupljen iz kombinata i prijasnji vlasnik je lezajeve mjenjao samo reda radi. Kolega otvorio jedan, iz radoznalosti, osovina ispod njega jos kao nova, a lufta nema NI MALO, sto me zaprepastilo, da budem iskren posto znam da je kombajn izradjen.

moj 132rm je iz 1981 i od prvog dana je bio kod covjeka koji je vrsio 30-ak kj godisnje, drugi vlasnik je takodjer radio ispod 40kj, dosao kombajn kod mene s RASPADNUTIM lezajevima i sazvakanim osovinama... Kupio garnitiru lezajeva i mjenjaj, kad nitko drugi nije htio. osovne jajasto pojedene, ma strava...

Promjenio sam lezajeve, mazem ih u zetvi svaki drugi dan (5-6kj dnevno odradim MAX) a u soji svaki dan prije pocetka rada, da istjeram prasinu, i eno, opet se malo jedan slamotres klima previse, bit ce red vaditi koji limic iz lezaja njegovih...

Jednom prilikom dok jos nisam kupio kombajn (ali sam imao iskustva s tudjim zmajevima) kolega mi dosao vrsiti psenicu s fahrom 1302 iz 1982.g. kako mi se cini... i pukne mu slamotres... Teraj kuci, ja za njim i vadi slamotres van, povarili ga i kad smo ga vracali pitam ga gdje su mu mazalice za lezajeve (metalni leajevi u malo glomaznijim kucistima). kaze, nema mazalica, to su njegovi original lezajevi, nikad s njima nikakvih problema nije bilo. kombajn je kod covjeka preko 10 godina i vrsi 5 puta vise usluzno nego svoje, stalno je u pokretu kombajn.
 
Znate od kog drveta su najbolji lezajevi?Od tresnje ali je bitan proces tog kuvanja te obrade.Mnogo su bolji drveni lezajevi 1 lakse se menjaju za metalne mora cela osovina i mnogo cesce pucaju osovine pogotovo ovi kad se stave zatvoreni 2 dukovecniji su 3 jel vidite razmeru oslanjanja na metalni naspram drvenog ... nebi nikom preporucio da se bezpotrebno izlaze troskovima drveni samo kontrola redovna i cesce mazanje ! I vozi dok neizlete slamotresi xd salim se .

od jasenovog drveta
 
ma mislim da je bitniji luft na slamotresima nego drvo od kog se pravi. univerzala smo imali 12 godina pre svake vrsidbe zita se menjaju svi lezajevi a drvenima se vade limovi. 2010 u kukuruzu nisam na podne podmazao slamotrese i u pola 2 nocu kombajn je promenio zvuk zavrsio postom sam napunio prikolicu prekinuli smo vrsidbu. ujutru kad sam podmazivo imam i sta da vidim zadnja osovina nadvoje:bravo:, kaze cale cesce se desavali slucajevi da pukne prednje nego zadnja, kod mene je bila greska sto nisam namazao a ovro 15kj.
 
evo malo slika moga zmaja
9ar609.jpg


---------- Poruka napisana u 11:01 ---------- Prethodna poruka je at 11:00 ----------

2z5ub1k.jpg


---------- Poruka napisana u 11:03 ---------- Prethodna poruka je at 11:01 ----------

rh7iti.jpg
 
Jasen i tresnja tako prico owaj neki dobavljac iz N..Pazove cini mi se .Ma bili neki mala privreda uzeli ovi nasi iz firme namenjali smo se pukne ko staklo neznam dali ste imali prilike sa lezajevima da pukne strasno.Dalje desavalo se i zadnje osovine od slamotresa nije dobar ugao savijanja i bude u debalansu i pucale su po dve tri po kombajnu za sezonu ,dalje osovinice od kipovanja kad narezuju navoj onaj zadnji korak malo dublje samo ukopaju obavezno tu pukne,daljhe polumeseci na lulama pa nosaci oni to je pucalo kao od sale,pa jedno vreme osovine od neovrsene mase izbuse x rupa za civiju i oslabe je tu i mora da cepi ...sve zato sto su privatnici pokupovali te masinerije za delove i nema termicke obrade nema odlivaka kako treba nema kompletan proces obrade.Koliko ste se namenjali duplih prstiju naprazno ukljucis kosu on pukne,a u sredini supalj kao oni kolaci od belanaca haha.Dalje da nenabrajam Nema vise kvalitetnih delova ,tesko ih je naci.
 
Pa da kajsevi kao rubena,optibel satro krs zivi mozes da ga spanujes svaki dan po tri puta bilo koji da je .
 
Sa kojom farbom je farban kombajn vlado i koliko farbe si potrosio za farbanje?
 
Mislim da nema potrebe. Kad smo uzeli 162 stavili smo nove drvene lezajeve koji su placeni nekih 3500 set za 5 slamotresa dinara, ugradili mazalice i ne bas cesto podmazivali-kombajn je prodat sa oko 450 uradjenih kj bez potrebe da se lezajevi steluju ili cak menjaju.
kod nas je bila 161-ca sa kugličnim ležajevima,čovek kaže da je fabrički....
 
Moze, ali nije preporucljivo ako s njim mislis poslije vrsiti psenicu... Tj, nece biti problema sve dok ga teras sporo i polako kroz kukuruz, da mu ne dajes previse klipova u bubanj, inace ga cjelog razbiju klipovi iznutra i psenicu vise ne izvrsava dobro kao prije. mali zmaj moze dosta fino gutati i vrsiti kukuruze, u ravnici je dosta dobar, ali po brdovitom terenu stradavaju mjenjaci kad se krene proapdati i cukati ga na kvacilu. kazem, ako ces ici samo za svoje potrebe i polako ga fino terati, nema problema.
 
Nazad
Vrh