ZMAJ kombajni

Srđane masa kombajna Zmaj 190 sa kabinom i hederom je 10.000 kg.Visina 3850,širina 3385.
ne vise?a mene ubedjuje prodavac 4.5 metara...uh kad ljudi lupaju...po njegovom ne bi mogao uci na nas ulaz od hangara,posto je spusten lim nize od krova(5m)taj mora da je dugo bio kod njega,pa zna visinu covek.
 
@ tuki789, korisnik mica967 prodaje 142...
@ North ARMY, otisao je za 5000e, bio je stvarno dobar...

---------- Poruka napisana u 21:31 ---------- Prethodna poruka je at 21:28 ----------

ne vise?a mene ubedjuje prodavac 4.5 metara...uh kad ljudi lupaju...po njegovom ne bi mogao uci na nas ulaz od hangara,posto je spusten lim nize od krova(5m)taj mora da je dugo bio kod njega,pa zna visinu covek.

U pravu je Matic, od zemlje pa do najvise tacke kombajna ima 3850...
 
Postoje, imao sam negdje sliku iz ZMAJ kataloga, ne mogu iskopati...

Kome uopce trebaju kolica za kukuruzni heder? 6 redi heder ajd, donekle (jos da se kljunovi poskidaju da ne viri u stranu puno) al 4 reda nikako na kolica, lakse ga je nositi na kombajnu nego na kolicima...


Evo na ovoj stranici foruma i slika iz kataloga i slika u zivo kolica nadjena na otpadu:
http://poljoinfo.com/showthread.php?120-ZMAJ-kombajni/page66
 
Pa trebaju mi jer sam kupio adapter cetvoredni u susednom selu a ne ide mi se po njega kombajnom a posto nemam ni jedna kolica kupio sam ih na otpadu u delovima pa me interesuje da li pasu i za adapter ili ih moram prepravljati nesto.
 
Stavio sam u moj komentar gore link gdje se vide kolica za kukuruzni heder.

Ima netko na forumu "uredjaj" s kojim nosi kukuruzni heder nazad na traktoru kao prikljucak. Ne sjecam se tko. Pitaj da ti to posudi i otidji traktorom po heder...
 
Stavio sam u moj komentar gore link gdje se vide kolica za kukuruzni heder.

Ima netko na forumu "uredjaj" s kojim nosi kukuruzni heder nazad na traktoru kao prikljucak. Ne sjecam se tko. Pitaj da ti to posudi i otidji traktorom po heder...
Jeste neko ima.... I cini mi se da je bio nakacen na kineza... Da nije Miroslav K? Andricu otidji sa kombajnom jer ako adapter stavis ofrlje na neka kolica pa ti padne ne daj Boze da vidis onda veselja! Moj komsija kad je kupio adapter dovezo ga na 3t kikindi. Uterali kikindu u jarak i kombajnom ga natovarili a kad je dosao kuci ja sam mu slicnom metodom skinuo. Takodje kombajnom. Nije mnogo vislja pa pokusaj tako ako vec ne zelis da ides kombajnom.
 
Ima u temi Tarup na uredjaju za kukuruz .kod mene su tako donosili jesenas adaptere,ali mislim da to nije bas za dalji put,jer jednom coveku kako je dizao adapter otisao je navoj na toplingu.taj 'ram'je bio napravljen od stare okretnice 'jastuka'sa prikolice Zmaj
 
Ja mislim da je najlakse otici kombajnom i doneti ga, koliko sam razumeo udaljenost nije velika, tako da sto komplikovati kad moze jednostavno...
 
Jeste neko ima.... I cini mi se da je bio nakacen na kineza... Da nije Miroslav K? Andricu otidji sa kombajnom jer ako adapter stavis ofrlje na neka kolica pa ti padne ne daj Boze da vidis onda veselja! Moj komsija kad je kupio adapter dovezo ga na 3t kikindi. Uterali kikindu u jarak i kombajnom ga natovarili a kad je dosao kuci ja sam mu slicnom metodom skinuo. Takodje kombajnom. Nije mnogo vislja pa pokusaj tako ako vec ne zelis da ides kombajnom.
Dobro si zapamtio imam taj uređaj na traktor sto se kači, ali ako nije daleko nikakav problem nije ici kombajnom
 
Slazem se! Najsigurnije je kombajnom ili u prikolicu utovariti. Jedino ako su mu lose gume ili ako je neregistrovan.....
 
Hvala svima sto su pritekli u pomoc sa savetima, ali malo da pojasnim situaciju. Adapter je zmajev a prepravljeno je kacenje za klasa jer ga je klas terao a ja imam kopce od zmaja pa cu vratiti kacenje za 142, zato ne mogu da odem po njega kombajnom jer ne mogu da ga zakacim a druga opcija mi je da mi ga prodavac donese . Sve u svemu majstor mi upravo pravi dodatak na kolica tako da cu moci da kacim i heder i adapter na njih. A adapter je 4 reda sa roto seckom .
 
Nazad
Vrh