ZMAJ kombajni

Upiralo ti jer to grlo nije bilo na univerzalu original,vec od 141/2,a fabricko grlo od univerzala ima napravljene proreze u grlu bas za to,tako da se neometano stisne kuplung iako je dignit adapter.
U pravu si kod univerzala je bilo grlo sa 2 proreza i zajedno se stavljalo na heder pa smo zbog kacenja adaptera i lakseg kacenja hedera promenuli stavili smo nove uvlacne lance nove lopatice lezaje i osovine sve novo....
 
Tacno tako, ima proreza za kvacilo i za kocnice ,prorezi oblozeni sa gumenim trakama zbog prasine
 
Šta su prednosti kada se na zmaju 14x rezervar montira ovde?
ja nevidim nikakvu svrhu jedino mozda zbog prozorceta za mazenje slamotresa,



dfu79w.jpg
 
Zbog podmazivanja i zamene drvenih lezajeva. A i pristupacnije je za zameniti lezaj iza remenice na osovini slamotresa. Malo je i ac pumpi lakse da vuce.... Nije losa zamisao stim da kad vec dizes rezervoar mislim da je bolje dignuti ga skroz gore iznad slamotresa. A sipanje goriva se resava pumpom.
 
Pa stavis jace gume,ima jedan gume od unomaga(ili tako nke masine nzm tacno) neke jako izdrzljive i napravio je covek povisicu stane navodno izmedju 3 i3.5t u bunker ali nije ravan bunker nego je ceo valjda prepravljen i ide u sirinu pa se skuplja,nije estecki ali da se dobije vise prostora valjda.Prodat kombajn za oko 16-17000e sad na kraju sezone kukuruzne,jedan clan foruma ga je uzeo.Radi se o Z-142.
 
Poslednja izmena:
Sto se cene tice,to je vec drugo,navodno je kabina zatvorene,ali nije klimatizovana,sve sto se moglo prepraviti prepravljeno je da bude bolje,inace kombajn je bio u maloj bosni kod coveka koji je smislio neki semening za imt koji je sam ugradjivao ali mu bilo skupo da plati patent da se to odradi papirski da je on to izmislio pa je imt onda to preuzeo,i tako sad jos uvek prave,a sto se tice masina uvek je sve preopravljao i smisljao kako da to bude idealno,a sad je prestao da se bavi polj.pa sve rasprodaje.Ovi sto zive u subotici su svi culi za njega,a verovatno i znaju kakav je kombajn,ja sam samo video ovako i pricam sto su meni objasnjavali,ali oko cene je nepotrebna rasprava svakako.
 
Ne može gaziti redove jer je 142-kin prednji trap uži nego kod većih modela.Ugrade se te prednje i zadnje 7.50-20 i miran večno što se tiče guma na kombajnu.
 
Komplet točak je jeftiniji dosta od točka za 142-ku.Donose braćini iz Vajske a cene od 150 do 300 eura za točak stim što taj za 300 mora imati gumu samo takvu na sebi.
 
Nazad
Vrh