ZMAJ kombajni

kad već pričate o 143 ci , kod mene vidim da su slamotresi u zadnjem delu odozdo ulubljeni i da su pucali, izgleda da je prethodnom vlasniku pukla zadnja osovina slamotresa pa su udarili u graničnik ispod slamotresa. Čuo sam da je kod trojki to boljka i da se to često dešava, šta inače može da se uradi po tom pitanju.....
 
Član Žarkovmali je merio kod mene na kombajnu dužinu slamotresa i ispalo je ako ne grešim da su na 143-ci slamotresi 50cm duži.On je menjao slamotres jer mu je pukao.Najbolje njega kontaktirajte,reći će vam sve iz prve ruke.
 
Jedva cekam da vidim kako ce @panonstib reagovati na ova kracenja , smatram da se kracenjem slamotresa povecava mogucnost za povecanje rastura , ja bi radije pomerio kolenastu osovinu nego kratio slamotrese (komplikovaniji zahvat) A s druge strane vecina zmajeva nikad da se otarase slame
 
Pa sad sa sigurnošću ne bih mogao da tvrdim ali neverujem da su isti.Nije isti ni raznak osovina a i duži su kombajni 171 od 143
 
Jedva cekam da vidim kako ce @panonstib reagovati na ova kracenja , smatram da se kracenjem slamotresa povecava mogucnost za povecanje rastura , ja bi radije pomerio kolenastu osovinu nego kratio slamotrese (komplikovaniji zahvat) A s druge strane vecina zmajeva nikad da se otarase slame

Veruj mi nemam rastura ništa više od obične 171 čak i manje.Onda bi svaka starija 171 sejala iza sebe jer nema duže slamotrese.
 
Premeri koliko su dužine kod 142 pa po tim merama skrati i ti?
Upravo tako! Mi smo to radili i nikad vise nije pucala osovina. Jedino sto moras i ojacanje koje se nalazi ispod slamotresa pomerati ili prepravljati jer koliko se secam kad ih skratis bas ce kraj slamotresa doci naspram njih pa ce zadrzavati masu. Dal je neko imao problema da mu puca spirala tj osovina cistog zrna i povratne mase?
 
Hoće da pucaju ti dugački slamotresi pa iz predrustrožnosti smo ih skratili da ne bih morali u sezoni da radimo modifikaciju.
 
slamotres od 143 je dugacak oko 420cm , a lomljenje mi se desilo ove godine u zitu jedana mi je pukao tacno naspram zadnje osovine slamotresa isavijao se sav,a jedan je napukao pa sam ga vario,osovina ne moze da izgura da uradi vise od 200 jutara i pukne,u mestu se negreje kada nema mase na slamotresima,ali kada krene masa na slamotrese ne mozes da pipnes,170 cm od osovine zadnje slamotres viri nazad..nisam jos skratio posto nisam stigao,ali sigurno cu da ih skrtaim cini mi se treba oko 60cm,ali evo ostaje nam da cujemo da li ima neko drugo resenje da iznese....ubrzavanje slamotresa ne treba,imaju dovoljno brzine da izbace masu pozadi... a drugar imam 142 i nikada nije menjao zadnju osovinu slamotresa,a ne zna ni on koliko je uradio...
 
A dal su ih produzili ili su stavili od nekog drugog Zmaja? Cisto da dobiju na smanjenju rasipanja zrna e sad sto ce zadnja osovina nositi veci deo tereta slamotresa i sto ce pucati,to njih ne zanima!
 
Nazad
Vrh