ZMAJ kombajni

Moze,od starih clays kombajna,za zmaj univerzal,141 i 142 je skoro pa i originalna.
 
počelo sredjivanje ...

8vp5ir.jpg


---------- Poruka napisana u 19:11 ---------- Prethodna poruka je at 19:07 ----------

xd5wxx.jpg
 
Pozdrav drustvo,molim za pomoc.Muci me jedan problem naso sam hladnjak za kombajn 133 nov za neke male pare,ali problem je u tome sto je njegovo sace krupnije u odnosu na moj i staje 7l vode manje u sistemu.Vlasnik hladnjaka nezna ko je proizvodjac ali tvrdi da sa tim hladnjakom kombaj ne moze da predje 60 stepeni temperature prilikom rada,jer u tom hladnjaku se ne zadrzava prasina.Kaze da ventilator hladnjaka izvuce kroz to sace svu prasinu da malte ne nemora ni da se izduvava.Dali neko od vas ima iskustvo sa tim hladnjakom,i dali vredi stavljati takav hladnjak na kombajn,koje su mu mane i nije li to turski unapred hvala.
 
ja stvarno ne znam da dam odgovor na ovo pitanje, ali uporedite zmaj univerzal i Z.141 imaju iste motore a hladnjak na univerzalu je skoro za trećinu manji, ako mozes postavi sliku hladnjaka, da je bas 7 litri razlika izgleda mi puno kakvo je to bas krupno saće
 
Hladnjak sa tako krupnim sacem smo mi svojevremeno imali na Zmaju 780 i bio je besprekoran, nema skidanja sa kombajna koko bi ga cistio od pleve. E sad dal je bio manjeg kapaciteta to ne mogu da se setim jer je bilo dosta odavno. Sto se proizvodnje tice ovaj na mom je verovatno bio domace proizvodnje ili u krjnjem slucaju MF. Daj neku sliku pa da ga prostudiramo.
 
moram da vidim imam 3 komada, ukoliko neki vredi javljam ti na p.p.

---------- Poruka napisana 01-12-11 u 17:45 ---------- Prethodna poruka je 29-11-11 at 23:51 ----------

posle generalnog remonta hteli smo da vidimo njegove mogućnosti,
malo sam preterao, al aj sad.....

 
moram da vidim imam 3 komada, ukoliko neki vredi javljam ti na p.p.

---------- Poruka napisana 01-12-11 u 17:45 ---------- Prethodna poruka je 29-11-11 at 23:51 ----------

posle generalnog remonta hteli smo da vidimo njegove mogućnosti,
malo sam preterao, al aj sad.....


Jel uslo nesto u dzak u ovom krugu il se 0ovaj dzakaros vozi dzaba :haha:
 
Zvucace kao off ali nije. Jedan nas prijatelj iz susednog sela je kupio traktor Kubota ~70ks(ne znam tacno koji model...) i nakon nekog vremena predstavnici Kubote se nasli u Srbiji i od kupca do kupca su isli da vide i cuju kako su zadovoljni njihovim traktorima. Naravno sa prevodiocem... I tako su dosli do ovog naseg prijatelja,''anketirali ga'' i jedan od Japanaca primeti pod supom Zmaj univerzal sa hederom za suncokret bez kabine i u onako ne bas najboljem izdanju. Prljav,razdrpan ali ispravan i u funkciji! I pita Japanac; Sta ti je to? Naravno preko prevodioca. A kaze njemu vlasnik: Ah sta je pa kombajn,Zmaj! I na to ce prevodilac,vlasniku: Kako to da mu prevedem? Zmaj? Pa kaze vlasnik: Kako,kako? Reci mu da je to kombajn i da se zove Zmaj! I kad je prevodilac Japancu rekao da je to kombajn i da se zove Zmaj,ovaj nije mogao da veruje i jos je narednih pola sata isao oko njega,islikao ga sa svih mogucih strana i stalno ponavljao uz osmeh: DRAGON,DRAGON.... :haha:
 
Nazad
Vrh