ZMAJ kombajni

tako je i kod nas, kukuruzni od 1100-2000€......

i mislim da je godina 1974

a sve što je mjenjano je kod njega, pored šupe......
 
Moram se vratiti par postova u nazad,majstori vi tek sada spremate adaptere za kukuruz,ja danas uradio pola jutra kukuruza,a bio sam spreman za sezonu jos pre 10-15 dana ...
 
Medju mnogim stvarima koje ne znam, naslo se i : mogu li ostati cesljevi bitera za kukuruz pri vrsidbi soje [ hoce li, ako ostanu usporiti usmeravanje mase obzirom na dosta manju povrsinu zahvatanja, a samim tim i proces] , skidaju li se prednji limovi za ojacanje slamotresa i zadnji prekrivni limovi slamotresa?
 
limovi na slamotresima se ne skidaju,prednji mogu i u pšenici da ostanu a zadnje ovde niko i ne namesta
za češljeve neznam jer ih ovde takođe niko ne namesta,ali mislim da bi mogli da funkcionišu
 
Evo da se pohvalim da smo clan Tesin i ja kupili 2 kombajna ZMAJ 190 RM doduse neispravne ali dace Bog da uskoro bar jedan zadje u njivu da uspesno napravi otkos:





To su fotke samo jednog posto je drugi heder stojao vec sklonjen u dvoristu a u trenutku fotografisanja drugi kombajn jos nije stigao. Evo kako montiramo secku za naseg ZMAJA 162:

 
Medju mnogim stvarima koje ne znam, naslo se i : mogu li ostati cesljevi bitera za kukuruz pri vrsidbi soje [ hoce li, ako ostanu usporiti usmeravanje mase obzirom na dosta manju povrsinu zahvatanja, a samim tim i proces] , skidaju li se prednji limovi za ojacanje slamotresa i zadnji prekrivni limovi slamotresa?
Bolje je ako se zamene kopatice bitera jer kukuruzne znaju da uhvate sojinu slamu i da lupa....čim malo odmekne, sojina slama zna da se uhvati na prste češlja i da lupa unutri dok se ne pokida.... A to bilo kako bilo neverujem da je baš zdravo za limariju.... Zadnje pokrivne limove ja nisam montirao nikad, a za prednje mislim da nema neke razlike(ja sam radio soju i ovako i onako i nisam video razliku....)
 
@Bubu dobar kombajn volim takve strojeve koje treba radit šta je sve potrebno generalni remont baš sve ili vidim motori su vam dolje dal i njih morate radit i koliko je tebe izašo tvoj ?
 
Ne znam tacno posto ima 2 razlicite dimenzije klipove koji idu u taj motor pa u zavisnosti od toga ima izmedju 230 i 260ks. Koliko znam trebalo bi karike promenuti na njemu.
 
A zašto nećeš stavljati V motor dal se ne isplati ili ?
I koliko si ga platio da se tako šta da nać kod nas uf imo bi ja šarafat cijelu godinu !
 
mogu se naći i kod nas, al 162, bio u oglasniku,za 3000€......ima i motora, pogotovo mercedesovih, sa kamiona se nađe.......


koja je oznaka tog V8 motora??
 
Pozdrav svima,

momci ovi kombajni su vrlo lepe mašine, mislim Zmaj.

A sad još podpitanje za Bobo ( Bobo izvini ako dosađujem):
izmerio sam variatorski remen na Zmaj 780 rpm- mojem :več jako loš 163,5 cm - 4,2 cm - 2,0 cm i još jedan več nekad skinut dužina 166 cm
i od bitera - plosnati 310 cmx 10 cm

pa zanima me , da li so one mjere koje si mi več prošli put napisao original, odnosno ako ču jih moči da montirati.

Molim te na odgovoru, jer sam kanio da ih naručim.

Hvala i lep pozdrav.
 
Nazad
Vrh