ZMAJ kombajni

ljudi kupio sam zmaja 133rm 10 juna stavio na njega 30000 rsd i psenicu je odradio samo tako.Sada treba ici u soju a nemogu variatorom da mu smanjim obrtaje doba kais se puno olabavi dali moze neko da me posavetuje sta da radim sta je naj bolje iz iskustva. hvala u napred.
 
Pokusaj da dotegnes oprugu na varijatoru bubnja. Naj bolje je da rastavis sve, lepo proveris da nije zajeden sklop(osovina glavcina kajla). Zatim vijci koji dotezu diskove mozda su zapekli.Pokusaj blagim udarcima na unutrasnju glavcinu od pravca bubnja mozda ce se pokrenuti jer iz nekog razloga ne moze opruga da privuce disk i da dotegne remen.:ppozdrav:
 
Rastavi , ocisti , proveri , podmazi i sastavi .
Ako se na jednoj strani kais/remen vise zajeo rastaviga obavezno , mene je taj varijator zlostavljao na nekom trecem kombajnu
 
Danas sam ga raskupusao.Na prvi pogled stanje je odlično što se tiče vitalnosti,nije se naradio ništa posebno samo što je održavan ko nogom,loše da gore ne može biti.
2iar4t1.jpg

im8pdw.jpg

2le3pxc.jpg

A evo i majstorska posla.
14cg11e.jpg

2m60q2w.jpg
 
Majko mila!
Takvima treba sve masine oduzeti!
Bilo je i kod mene bisera svakakvih!
Ali tako je to, neznas sta imas dok masinu nerazvalis skroz!
poz i da sluzi dobro!
 
zanima me nešto u vezi vršidbe suncokreta sa zmajem.......

ljudi svašta pričaju......zanimaju me vaša iskustva......

ako nemaš original adapter za suncokret, sa kojim je bolje vršiti, sa kukuruznim ili žitnim (samo na žitni netko stavlja one prste, da glave nepadaju, tako pričaju, ja to još nisam vidio, osim original adapter za suncokret)

imam priliku (ili nepriliku) uzeti univerzala od 1 vlasnika, cjena oko 1200€ sa žitnim 3,6m i kukuruznim 4 reda, čovjek je radio samo sebi, i sve informacije su provjerene........motor je rađen, te mjenjani uvlačni lanci i lanci od ovršene i neovršene mase......a još dobijem uz njega jedan dobar blok motora i glavu......pola remenja je promjenjeno (i još uz njega dobijem najmanje 50tak remenja), a oni koji nisu, ti su u dobrom stanju.......zadnje je vršio zob, ove godine, oko 30 jutara, i nije imao kvara.......prednje gume su dobre, zadnje su 20-30%.......svi lančanici su u odličnom stanju......lim nije trul,.....ima kabinu i sve uredno unutra, garažiran je.......

jedina stvar koju sam primjetio da se na vratilu klima remenica od bitera, od širokog plosnatog remena (ima lufta na kajli), i da je na mjenjaču nešto rađeno, jer se valjda ležaj raspao unutra, a još ima punu kantu zupčanika od mjenjača.......
 
Takva je bila i moja 133 Maticu malo radila a jos manje odrzavana.kada vidim vitalne delove zavarene muka me uhvati. 4 godine stajao na vedrom bebu. Puno anti korozina i jos vise farbe i stanje se popravilo.
 
Ja sam na to navikao dok sam spremao kombajn pa mi to dođe kao nešto normalno.Šta bi ja radio kada bi sve kod mene došlo u tip-top stanju.Ovako mi ni malo nije dosadno.
 
Danas zavrsena komplet nanovo uradjena instalacije na 142-posto ga godine gone,i neke izolacije su vec postale kriticne za rad(mada bi moglo da se izoluje itd) kupio sve potrebno i dao se u posao.evo slika.
2evyxbb.jpg


2zrnuz6.jpg
 
ljudi kupio sam zmaja 133rm 10 juna stavio na njega 30000 rsd i psenicu je odradio samo tako.Sada treba ici u soju a nemogu variatorom da mu smanjim obrtaje doba kais se puno olabavi dali moze neko da me posavetuje sta da radim sta je naj bolje iz iskustva. hvala u napred.
Koji kajiš imaš? Da nije suviše dugačak?
 
Za soju se treba smanjiti okretaj bubnja na MIN sto je sa original remenom 1715 nemoguca misija... remen se totalno raspusti i krene skakati po diskovima a na bubnju su diskovi jedan do drugog, vise dotezanja nema remen proklizava stalno i bubanj se vrlo lako zagusi, moras ici sporo kao po jajima... Za manje obrtaje bubnja koristim pogonski remen koji je kraci tj dimenzije 1630 i nikakvih problema nemam, remen je na niskim okretajima utegnut taman kako i treba biti, ali nije za visoke okretaje bubnja, jer se pretegne sve zivo, pa onda lezajevi, osovine i glavcine dobiju dosta naprezanja... za soju i kukuruze pogonski remen 1630 a za psenicu standardni remen 1715. i nema nikakvih problema.
 
srđane7, uradi drugu osovinicu na "biraču" menjača tj.tim polumesecima da ti ručica ne luta i zaglavljuje
Pre dve godine su napravljene na strugu caure za birace brzina-da ne moze da u radu preleti izmedju...a ovo sam jedva uglavio samo da mogu lakse raditi...inace za oko svaka cast!
 
zanima me nešto u vezi vršidbe suncokreta sa zmajem.......

ljudi svašta pričaju......zanimaju me vaša iskustva......

ako nemaš original adapter za suncokret, sa kojim je bolje vršiti, sa kukuruznim ili žitnim (samo na žitni netko stavlja one prste, da glave nepadaju, tako pričaju, ja to još nisam vidio, osim original adapter za suncokret)

imam priliku (ili nepriliku) uzeti univerzala od 1 vlasnika, cjena oko 1200€ sa žitnim 3,6m i kukuruznim 4 reda, čovjek je radio samo sebi, i sve informacije su provjerene........motor je rađen, te mjenjani uvlačni lanci i lanci od ovršene i neovršene mase......a još dobijem uz njega jedan dobar blok motora i glavu......pola remenja je promjenjeno (i još uz njega dobijem najmanje 50tak remenja), a oni koji nisu, ti su u dobrom stanju.......zadnje je vršio zob, ove godine, oko 30 jutara, i nije imao kvara.......prednje gume su dobre, zadnje su 20-30%.........
Kupuj to bez razmisljanja! Pa samo kukuruzni heder vredi te pare!
 
Nazad
Vrh