ZMAJ kombajni

Kad su u pitanju male parcele onda 142 vise trosi
 
Danijel.V je napisao(la):
Kad su u pitanju male parcele onda 142 vise trosi
Pa kako bre Danijele da ti verujemo na ovo sto kazes kad ti u rukama riba, pa znas da ribare ne prihvataju ni za svedoke na sudu cak i kad su bili ocevidci neke slucke.
(nadam se da prihvatas salu) gde uhvati ovo sarance, prilicno golemo..-puna tava jos i bokal vina uf uf uf (sorry off topic)
 
ja imam 132 potrosnja je negde oko 8 litara po jutru...recimo u suncokretu prosle godine njvia od 10 jutara duzine 800m,imao sam potrosnju oko 6 litara...u kukuruzu mi trosi skoro 10 litara.... :cao:
 
Jedno pitanje za forumaše:da il na 143 kad se vrše kukuruz mora umesto kaiša na bubnju da se stavi lanac i lančanici,kao na 142? i drugo pitanje da li umesto lanca na adapteru za kukuruz(glavni pogon za adapter) može da se namontira kaiš kao na adapteru za žito?
 
prvo pitanje glasi: nemora lanac moze ostati kajs samo se smanje obrtaji
a drugo pitanje mi nejasno, 143 ima onaj kajs za ukljucivanja grla onaj 2hb ili 3hb, a ako mislis da stavis kajš umesto lanca mislim da bi morao da bude jako naspanovan da bi funkcionisao ili da stavis duplu remenicu onda sigurnoo moze :cao:
 
vlajko0209 je napisao(la):
Jedno pitanje za forumaše:da il na 143 kad se vrše kukuruz mora umesto kaiša na bubnju da se stavi lanac i lančanici,kao na 142? i drugo pitanje da li umesto lanca na adapteru za kukuruz(glavni pogon za adapter) može da se namontira kaiš kao na adapteru za žito?
ne mora da se stavlja lanac uopste kada je kajis dobar sa strane i kada je naspanovan nema sanse da proklizava... :ppozdrav:
 
hvala na odgovorima,na koliko obrtaja bunja se vrše kukuruz i soja?
a pogon za adaper za žito ide kaiš 25*3805,pa sam mislio da i na adaperu za kukurz napravim remenicu istu kao i na adaperu za žito pa da kačenje bude isto.
 
a dal si se zapitao zasto je lanac a ne kajs i zasto fabrika nije napravila pogon hedera na kajs da tebi olaksa vec da moras da ubacivas lancanik
 
To zavisi od mnogo faktora.Kolika je površina njive pa da li imaš selidbe sa ovog kraja atara na onaj pa koliki je prinos...
 
Nazad
Vrh