ZMAJ kombajni

nije to rešenje,onda bi i u prvoj bio brži,mogu ja njega da ubrzam na varijatoru ali je opet i u prvoj brži,
mislio sam dali može u samom menjaču,neka zamena zubčanika...
 
danger je napisao(la):
jel to ima transportni i radni gas na kombaju :sta:
kod mene je radni gas na 352a 2500
Nešteluje se kombajn prema gasu tj. obrtajima motora već se obrtaji mere na biteru i prema njemu se naštelava obrtaji motora tj režim u kom motor prenosi dovoljno obrtaja da bih biter imao preporučeni broj obrtaja, a iz ličnog iskustva ako radiš na 2500 obrtaja kombajn ti neradi dobro tj imaš dosta rastura na sitima.
 
GANGA je napisao(la):
danger je napisao(la):
jel to ima transportni i radni gas na kombaju :sta:
kod mene je radni gas na 352a 2500
Nešteluje se kombajn prema gasu tj. obrtajima motora već se obrtaji mere na biteru i prema njemu se naštelava obrtaji motora tj režim u kom motor prenosi dovoljno obrtaja da bih biter imao preporučeni broj obrtaja, a iz ličnog iskustva ako radiš na 2500 obrtaja kombajn ti neradi dobro tj imaš dosta rastura na sitima.

e ovo je 100% tačno štelovanje :ppozdrav:
 
GANGA je napisao(la):
danger je napisao(la):
jel to ima transportni i radni gas na kombaju :sta:
kod mene je radni gas na 352a 2500
Nešteluje se kombajn prema gasu tj. obrtajima motora već se obrtaji mere na biteru i prema njemu se naštelava obrtaji motora tj režim u kom motor prenosi dovoljno obrtaja da bih biter imao preporučeni broj obrtaja, a iz ličnog iskustva ako radiš na 2500 obrtaja kombajn ti neradi dobro tj imaš dosta rastura na sitima.
Danger nije napisao da je motor OM 352 A u Clas kombajnu.
 
Gospodine @miroslav k
Na 2000 o/min motora na Vašem kombajnu koliko se obrće odbojni biter?Da li znate taj podatak? Evo slike uputstva za ZMAJ 142
2lcphzb.jpg

Po uputstvu za servisere ZMAJ-a stoji podatak da je dozvoljeni broj obrtaja odbojnog bitera 840 plus 30 minus 15 o/min.
To treba gledati a ne broj obrtaja motora.
Kod drugih marki kombajna se meri nešto drugo, ali to nije ova tema pa nećemo o tome i još nešto broj obrtaja motora OM 352 A na CLAAS-u 98 u neopterećenom stanju je 2600 o/min izvinjavam se za :off_topic:
 
maticu@
valjda smo mi i hrvati bili jedna drzava tad kad je radjena pomenuta 142ka,SFRJ. :ppozdrav:
mozda je bilo manjka ovih standardnih kabina pa su nabacili mozda kabinu od ovih vecih zmajeva(lupam,predpostavka)al ako je moja predpostavka tacna ja cu da prosirim pitanje,zasto nisu zadrzali hidrauliku na levku za bunkerisanje kao na 143 :sta:
 
ma kako nije 142 ka samo je kabina kao na 170 i ta cev za kipovanje na hidraulik
verovatno je neki sajamski eksponat ili proto tip koji je bio u nekoj firmi pa završio kod...
sviđa mi se :D
 
Kaze covjek da je to tvornicki, a i meni tako izgleda, cim ima takvu instrunemt tablu da je tamo 4. rucka za otvaranje cjevi za kipanje... zasto bi bila budzotina, vrlo lako moze biti sajamski primjerak koji je prodan nekome "podobnom" pa ga je ovaj prodao dalje kad mu je taj kombajn dosadio...

Moguce je isto da je ovo neka proba modela 143... Kako claas napravi novi kombajn i suti o tome, dvije godine ga ganjaju pod starom limarijom i pod starim brojem i ako se pokaze dobar, onda ga predstavljaju javnosti, a ako ne, suti se i dalje i razvija se neki novi...
 
Bobo je napisao(la):
Evo, uspio sam poslikati i ovaj sistem sto se u mom kraju na veliko primjenjuje kao pomocno sredstvo pri otvaranju cjevi za kipanje na 142.



na cjevi imaju 3-4 rupice u koje se feder moze "ubosti" ovisno koliko je jak, a sipka se kod drzaca cjevi (desno na slici) stavi s duzim navojem i tu se po potrebi takodje moze stelati jacina opruge...

Sistem radi super, a vrlo jednostavno za napraviti


super rešenje, sviđa mi se, i meni je u planu da napravim za sledeću sezonu samo bih zamolio one koji imaju takav sistem na kombajnu, da izmere prečnik opruge ,dužinu, i debljinu materijala, i ako može da se poslikacev u zatvorenom položaju ... HVALA !!!
 
Nazad
Vrh