ZMAJ kombajni

pojeli ga misovi :haha: :haha: :haha:
imam svu pratecu opremu a nikaaaaaaaaaaaaaad nije montirano na lanac,ove godine bi probao zbog pionira jer ga puno lomi na 550 obrtaja sa skroz spustenom korpom,kako ide pogon kipovanja i tako to..........
 
Kao sto sam davno obecao, evo slika kombajna ZMAJ 151 i 191 s' tim da sam slike samo preuzeo od drugara...

ZMAJ 151



ZMAJ 191



i jedan snimak:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H1MV1FdBz8I[/youtube]
 
To stvarno ne znam.
Inace, gazdi tog kombajna koji je inace i vozac na pomenutom snimku je taj kombajn treca 191-ca koju je sredio. Jedna je ofarbana u narandzasto i negde kosi u Banatu a druga je kod clana ZMAJ191 ona sto je ofarbana kao DF...
 
sto tako lose secka,moz balirati za njim,a motor brekece........ili to snimak vara.....ili je stvarno klimavtronik
 
na koliko se moze najmanje smanjiti broj obrtaja doba u kukuruzu zmaj 143,posto nisam sa 143 nikada radio kukuruz,jer on nema fabricki da se prepakuje na lanac?
 
Secka ne radi a brekcanje motora je verovatno zvucna varka sa snimka. Ja nisam autor snimka pa ti ne mogu preciznije odgovoriti na pitanje ali znam da je kombajn uradio dosta psenice ove godine bez problema...
 
zmaj je napisao(la):
na koliko se moze najmanje smanjiti broj obrtaja doba u kukuruzu zmaj 143,posto nisam sa 143 nikada radio kukuruz,jer on nema fabricki da se prepakuje na lanac?

Ja spustim i na 400, a ako se nevaram prosle godine su mi obrtaji bili i na 350 ali onda hoce lako da se zagusi jer proklizava kajis
 
ako moze na 450 obrtaja to je ok!dali vam je podesavanje varijatora doba fabricki,hidraulicno ili je prepravljeno na mehanicki?
 
branko7 je napisao(la):
Kako uspeš da ih spustiš na 350-400 obrtaja?

Ne znam druze, jednostavno ga smanjim hidraulicki koliko god moze,a to je 350-400 Jedino sto mi nije jasno u tom sistemu kako se spanuje taj kais?? Ima samo srafovi na cilindru koji gura remenicu...
 
zarkovmali je napisao(la):
400 obrtaja ga spustim....hidraulicno podesavanj... e :ppozdrav:
To je ok!a da li zagusuje prilikom rada kukuruza,hoce li kais da proklize?kojom brzinom teras u kukuruzu?onako srednjem?
 
Nazad
Vrh