ZMAJ kombajni

da ti ja nešto predložim...
kupiš 142-ku i skratiš heder ili nađeš menji i da te bog vidi
u susednom selu čovek je kupio dve 132-ke mislio je da će bolje proći kada uđe u njivu sa ekstra dobrim žitom nikako da izađe iz nje pa guše pa se kvare... i na kraju su mu se ogadili i prodao ih je
 
Bobo je napisao(la):
Decki, sad ja opet moram ukazati na cinjenicu da su lezista na malom zmaju ovrnuta vodoravno, i da proslicam rupe, mogu ih micati samo naprijed-nazad, a ne gore dolje...
E onda tu imeđu šasije i nosača grla umetni lim ili flah, koliko ti treba da izravnaš...(kao što imaš limove između dve polovine ležaja slamotresa)
 
Mislio sam i na tu soluciju, i to je jedna od lakse izvedivih, samo treba bar 1cm podmetnuti da se kompenzira tih 10cm na kraju hedera... Bojim se da nece ostati pre velika "rupa" iza lezista,, jer je ono odmah kraj bubnja, a na limariji koja se ucvrscuje za leziste treba busiti nove rupe, ali je to jos najizvedivija solucija...

Mislio sam da ce najpametnije biti izravnati grlo, jer ne znam ni zbog cega je usukano, ali moze biti da samo "nakrivim" heder u suprotnu stranu...

Ajde, ako jos itko ima kakvu ideju, cekam da cujem.
 
Bobo, otkači heder, pa izmeri dijagonale grla, a zatim i dijagonale na kombajnu (rupu u koju ulazi grlo) pa nam onda kaži dali je krivo grlo ili kombajn. :sta:
Obrati pažnju dali ti grlo više češe na levu ili desnu stranu kombajna, dali više gore ili dole. Kad se kombajn iskrivi za 1cm kraj hedera ti bude višlji za 10cm.
 
Kazem ti, mjerio sam visinu osovine od zemlje s ovadvije strane kombajna i jednake su, onda od osovine do vrha grla i kombajn je ravan, onda od osovine do donjeg kraja grla i tu se pokazala greska u mjerenju. ne sjecam se koliko, ali nesto malo. dovoljno da se na kraju hedera pokaze 10-ak cm...
 
@ meshter,
da li na tako remontovan kostur montiraš uredjaj za suncokret ?Nevidi se na slici najbolje ali sam razumeo šta si uradio.Po razmišljanju mog majstora nije nikakav problem vinkla do grla ,nego treba učvrstiti nosač prednje vinkle(onaj lim koji je savijen pod uglom većim od 90 stepeni) .Nemogu da objasnim njegovu zamisao ali ću slikati kad budemo radil pošto slika sve kaže.
Možda neko ima više iskustva i znanja ,nislim da je L profil 40 jači od cevi 4ox 40
 
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
smanji malo pritisak u levoj gumi,a desnu naduvaj više ako nije Prevalika razlika.mislim ako možeš da prođeš što jeftinije,da nemoraš da budžaš kombajn.na 142-kama obično je leva strana problem,pa ja sam to tako rešavao-bez ispravljanja krivih drina ::namigivanje::
Ljubi te majka pametnog,ceo kombajn krivis da heder izgleda pravno,po meni je puno bolje Micino resenje sa komadom cevi ili cega god...
 
Ne znam bas... na vecim kombajnima mora biti jako zbog dugackog kukuruznog hedera ili sirokog zitnog hedera, ali mali zmaj nema ni jedno ni drugo. Plus svega jos je to britanska licenca, pa puno djelova ima kao i zmaj 780, od cega najvise smeta prijemni biter, a dalje da ni ne pricam.

Ti mali kombajni su daleko od doradjenih strojeva, i jedan 142 je u usporedbi sa 13x kao lexion 600.

Za sad je ideja za pod leziste hedera ubacim komad plocevine cini najpametnijim izborom,a jos cu malo zalegnuti pod grlo i heder da vidim tocno kako je grlo sastavljeno, pa da vidim jel se moze odsukati, na neki bezbolan nacin...
 
@kiraj
Nemam adaptaciju za suncokret jer se ovde retko seje a cevi koje sam stavljao su sa debelim zidom 4mm.Mislis na nosac ove vinkle na koju se stavljaju dupli prsti, tu nisam nista ojacavao jer nije bilo potrebe.
2w3duyq.jpg
 
Kad neide adaptacija za suncokret onda nemaš problem.U suštini adaptacija za suncokret bukvalno "otvara"heder prema napred pogotovo u sredinini ,pošto je na krajevima čvršći jel ga drže stranice hedera.Probaćemo da ga učvrstimo na srednji deo sa jačim materijalom od mesta kačenja na grlo do nosača za duple prste.
 
Ija sam navario parce metala da bih izravnao heder,a sad imam isti problem da je leva strana niza pa moram to uraditi i na drugom kombjanu!
 
Bobo je napisao(la):
Mityoo, sam sam napisao da je grlo PRISARAFLJENO za heder i da se to tako ne moze raditi. Vidio sam kako si ti napravio i da imam isti problem na 142, to bi napravio i ja, ali kad ja imam ZMAJ-ev "poluproizvod" ;) Kad na malom zmaju skidas heder, skida se i grlo u kompletu, a kukuruzni ima svoje grlo i tako mjenjas hedere. Grlo se skida s hedera samo kad pukne donja osovina uvlacnih lanaca, a to se nikada ne dogadja...

Siguran sam 100% da je grlo usukano. najprije sam mislio da je usukan heder, ali nije. Ovo s gumama sam pokusavao, ali nije bas dobro po gumu kad vrsim na nakosom terenu. Pa sam gledao lezajeve grla da nije desni propao ili se lijevo otegnulo, nije, sve na svom mjestu. Na kraju sam uzeo fiksno mjesto na kombajnu i mjerio s jedne strane grla i s druge strane i razlika se pokazala. Dakle, treba grlo ispraviti.

je li moguce da otpustim sve sarafe koji drze grlo i heder na okupu, hoce li se pojaviti u sarafima toliko lufta da mogu desnu stranu hedera podici nekom dizalicom i onda pozatezati sve sarafe da to sve drze na okupu?


Ovo je glupost da je na svakom 142 heder namjerno nagnut u stranu zbog razora i ne znam ja cega sve ne. kad ga spustis na zemlju, mora biti na milimetar ravan. Problem je taj sto je lijeva strana teza zbog pogona, a na veliku sirinu hedera konstrukcija (koje nije uopce zamisljena za tu sirinu) popusta i heder polako "propada" na lijevo.
A zasto mislis da je glupost kada vidis koliko ljudi ima isti problem
 
North ARMY je napisao(la):
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
smanji malo pritisak u levoj gumi,a desnu naduvaj više ako nije Prevalika razlika.mislim ako možeš da prođeš što jeftinije,da nemoraš da budžaš kombajn.na 142-kama obično je leva strana problem,pa ja sam to tako rešavao-bez ispravljanja krivih drina ::namigivanje::
Ljubi te majka pametnog,ceo kombajn krivis da heder izgleda pravno,po meni je puno bolje Micino resenje sa komadom cevi ili cega god...
nekriviš ti ceo kombajn jer to se lagano reši sa gumama ili celim točkom(odgovarajućim).razlika je samo 1-3cm na točkovima recimo a to na širini hedera od .4.20m se itekako oseti.to je najjednostavnije rešenje i ja sam to i na novom kombajnu tako radio jer to je kod svakog zmaja boljka a promenio sam zmajeva 6 kom. i na svakom je to bio "problem".
 
Problem je u losoj konstrukciji hedera... Tko ce normalan praviti kombajn kojem je NAMJERNO heder "grbav"... Ajd, malo logicki razmisljaj.

Vjerovatno si nekad vrsio soju, pa zamisli kako je vrsiti kad ti je jedna strana hedera vislja od druge 10cm. Pogotovo mali zmaj koji ima kabinu sa lijeve strane a heder s desne strane nizi...
 
Meni je leva strana bila niža i uvek se video prelaz između dva prolaza.... odkako sam izravnao nevidi se
 
drugari treba mi pomoc nemam vaijator doba skinuta je hidraulika kako da povecam broj obrtaja jer mi je sad na 520,kako da povecam i koliko trba da bude u vrsidbi jecma i psenice
 
@565
520 obrtaja na manjim ili većim, mnogo bitna informacija kod 161-162, dali si prebacivao ručku na menjaču bubnja u veće obrtaje?
 
Nazad
Vrh