ZMAJ kombajni

Topaloviću,nabaci još jednu oprugu na španer i eventualno širi kaiš stavi. 25x1400.
Ovaj je sto sam ga skinuo bio je veci....

Prosle god mene je zezala kipa promeno 2 kaisa i dok je nov ide kako ga malo skine ono opet nemoze sve dok nismo sve lepo skinuli i zamenili lezajeve i sad kipuje ko besan.I pre nego sto smo zamenili lezajeve lepo se okretalo rukom zato smo i mislili da nisu lezajevi medjutim kako vidimo ipak je do njih
Evo ceo dan se jebavam i nista nabacio nov remen i nece da krene...lezaji promenuti pre mesec dana..neznam sad bio u komsiluku kaze komsija da lim koji obuhvata spiralu u bunkeru treba malo cekicem spljeskati ...veliko optrecenje i nece da krene spirala....a bunker pun psenice....nemogu ni da pridjem ...izgleda da ce da radi kofa i lopata...
 
Jel su ti limovi ostali skroz podignuti od kukuruza, ili si ih malo spustio ? Ako su ostali podignuti, to je problem. Probaj rukom da zaokrenes šajbu, ili spiralu na sastavu sa nekom cevrkom. Ako ne ide, ne gine ti da vadis vedrama.
Ako krene, onda probaj da što više naspanujes tu sajbu od kipa.
 
Samo probaj sa pajserom da dodatno navuces spaner da bi bolje zategao kais mora da krene i da su limovi skroz gore. Ako nece probaj da zatvoris lulu za kipovanje, manje je opterecenje. Ako ni tad nece onda je nesto drugo blokiralo spiralu.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
@topalovicu jel ti se spirala okrece rukom kada je prazna? Mozes da stavis deblji kajis od tog standardnog,onda ne moze da ne krene,(sa tim debljim kaisem moze da ti se desi da kipa na prazno i kad je iskljuceno dok ga zrno ne optereti) mada imas i 2 platne u onoj dvodelnoj remenici od kipe,ako ih izvadis dobices 2mm bolje stezanje kaisa. A ako ti proklizne kad je pun za nuzdu podbaci noz od kose ili neko parce metala pod klesta da ga bolje stegnu i mora ti iskipovati.
 
I da li se desi nekad da uhvati vazduh dok stoji kombajn ?Ako se desi kako onda luftiras?

Nikad nije uhvatio vazduh (jedino ako je prljavo gorivo pa začepi sito na usisu pumpice) a luftiranje je pesma, daš kontakt pumpa gura gorivo i ti samo ključem puštaš vazduh na PVP.

- - - - - - - - - -

Topaloviću ako možeš da nađeš remen 25mm kao što ti reče Siniša ili skini kućište kipe i gusanom elektrodom navarite 2-3mm kandže koje prilikom uključivanja stežu remenice i rešen problem, onda možeš i da prekidaš krećeš kipovanje sa punim opterećenjem.
 
Evo ceo dan se jebavam i nista nabacio nov remen i nece da krene...lezaji promenuti pre mesec dana..neznam sad bio u komsiluku kaze komsija da lim koji obuhvata spiralu u bunkeru treba malo cekicem spljeskati ...veliko optrecenje i nece da krene spirala....a bunker pun psenice....nemogu ni da pridjem ...izgleda da ce da radi kofa i lopata...
Jesi li probao da kipujes bez lule? Ja sam imao isti problem, bila mi je zaglavljena lula.
 
Da dodam, može se sa montiračom na vagu pomoći da bolje stisne remenje i iskipuješ ali nemoj da ti to bude navika pošto može tu i kuršlus da bude ako se nepazi pa da najebe čovek.
 
Po pitanju vraćanja goriva na 142 kao dečkić sam u žetvi imao zadatak svako jutro odzračivati sistem za gorivo na koleginom kombajnu. Kad upali nismo ga gasili do mraka ako se baš moralo radi nekog kvara da motor mora biti ugašen. To su bile patnje. Ugradio je u ventil kako je netko napisao oprugu iz kamijske olovke i kombajn s njom prodan, nikad nikakvih problema nije bilo s time...

Po pitanju kipanja, poznata je stvar da se pojede remenica i da remen upadne do kraja u remenicu i tu priča prestaje. Remenu nose teret stranice a da bude 100% kontakt stranica remenice sa stranicama remena, dno remenice ne smije biti u kontaktu s remenom. Kolega je ovo naučio na teži način, nije mu kombajn htio kipati kukuruze i on je pomagao nekim pajserom da krene kipanje kad jednom krene iskipa bunker bez brige, dok mu jednu večer nije uhvatio remen 2 ili 3 prsta na ruci... Kasnije je i on naučio zašto to nije radilo a ja sam naučio od njega... Ako su remenice skroz sjajne unutra, stavljaj širi remen i da vidiš kako kipa.
 
Na 142 remen gazi po dnu remenice jer na tom srednjem delu i ima prazan hod, kad poluga priblizi bocne strane onda se ukljuci kipa

Ne znam iskreno šta tu ima uglavnom kolega je skužio da su se njemu remenice pojele i da nov remen odmah upada preduboko u njih al tek kad je došao od doktora s popravka prstiju. Kaže stavio širi remen i taj širi ja baš fino ulazio u remenice kako treba i kombajn radio normalno i kipao bez brige.
 
Njemu je dobio luft sklop ukljucivanja, zato je morao siri kais

Može svašta biti. Kombajn je bio izrađen al baš dosta a o održavanju istog ne bih trošio riječi... Samo kažem što mu je pomoglo u problemu kipanja bunkera. Pričao je da je problem samo pokrenuti kipanje, kad krene, nema greške kipa cjeli bunker bez stajanja. Samo je kukuruze radio s njim zadnjih 3-4 godine kako je bio kod njega.
 
Drusstvo ovako stoje stvari nisam nista jos resio do ujutro...Kad je stigao kombajn jesenas kipovali smo soju tako sto sam natezao pajserom remen...proletos je uradjen kompletna zamena svih lezaja bilo ih je oko 40 i izmedju ostalog i ti sto su na remenici od kipovanja.Dok radi vrsalica spirala se blago okretala dok se neoptereti sa tezinom iz bunkera....ali posle nece da kad se spusti poluga da krene da j vrti....Dodao sam jos jednu podlosku da bi odaljio remenicu ali ni to nije pomoglo stavio sam jacu oprugu nije ni to pomoglo alli naj gore sto sad nece ni na polugu da reaguje...A jos na svu muku pocela izgleda da me zajebava i AC pumpa vraca gorivo dole u rezervoar....strasno ....
 
Мени се десило да је отпала гумена лопатица са транспортера који пуби бункер и блокирала спиралу тако да је радила кофа.
 
Uzmi francuska kljesta,upali vrsilicu na kombajnu na leru,kreni kipovanje ,i u prikolici neko nek vrti kljestima osovinu na kraju lule za kipovanje,mora da krene,ako i ne krene,tako mozes ceo bunker iskipovati,samo treba misica i vremena.No opet brze nego kantama lol.Samo nek kombajn non stop radi i kipovanje da je ukljuceno,ice lakse.
 
Dodao sam jos jednu podlosku da bi odaljio remenicu ali ni to nije pomoglo stavio sam jacu oprugu nije ni to pomoglo alli naj gore sto sad nece ni na polugu da reaguje...

Gde si dodao podlosku da bi odaljio remenicu? Remenice treba da su sto uze,jer kad povuces polugu u kabini ona skupi te dve remenice uhvati kais i kipuje. Ne igra ti puno ulogu sama zategnutost kaisa.
 
Nazad
Vrh