ZMAJ kombajni

Nisam po zavrsetku psenice nego pred pocetak suncokreta:osmeh:.i ok je.Da ojacan sam kupio.
Pre 2 sezone u kukuruzu sam menjao i lanac ne ovrsene mase isto kupljen kod njih i za sad nikakvog ostecenja nema.Njega bas cesto detaljno pregledamo jer se aucug cesto skida(2x godisnje) zbog adaptacije za kukuruz.Do sad ni jednom nije dodatno spanovan.
 
I ja sam menjao neovrsene mase valjda je kao Galov ali na njemu nije pisalo 120.e,Ovaj je po debljini i svemu vizuelno isti kao stari,a stari je mozda cak fabricki bio,i sta vam to onda znaci ,,Ojacan"'
 
ojacan lanac kao sto i sama rec kaze ima isti korak i rolnicu samo su stranice koje povezuju rolnice jace odnosno deblje i sami lanac je siri u spoljnom precniku
 
na lancima na koje sam ja imao prilike da uporedjujem osovinica ista damo sto je jedna spojka kraca a jedna duza cak dolazi spojka sa ojacanog na obican
 
Koliko ja znam postoje "A" i "B" lanci. "B" je obican lanac a "A" ima deblje karike da se ne isteze tako lako kao obican lanac a valjcici i osovinice su koliko ja znam isti kao i kod "B" lanca...

Moguce je da grijesim ali ovo je ono sto su meni govorili.
 
kod mene na dvorednom lancu za pogon hedera na 162ci ista osovinica i na obicnom i ojacanom lancu provereno a mogu vam slikati i mere sa meraca na spojnici samo je razlika u duzini osovinice i sirini stranica spojnice
 
Da li neko zna, koje je oznake kaiš za pogon puža na žitnom hederu od zmaja 142?
 
Poslednja izmena:
neznam oznaku nije to pogon puza nego varijatora vitla.. mozda ja imam polovan dobar.. nama to nikada nije crkavalo, pa mozda ostalo rezerve..
 
Shale to je pogon varijatora vitla pogon puža je preko lanca ako sam dobro video u katalogu i meni je taj kajiš pukao u nedelju idem do Djukića da kupim a katalog sam skinuo odavde sa ovog foruma od univerzala pa neznam da li je isti na njemu i na mom 141 broj mu je 0104 a dimenziju neznam pa bi i ja zamolio ako neko zna dimenziju da napiše da znam koji broj da tražim.
 
32x12x2320 tako je kod mene na Univerzalu a mislim da je isto i za 141-2,uostalom Đukić će ti reći...
 
Ma isti su hederi na svim zmajevima te "linije", razlika samo u sirini zahvata ;)

Imam upute i katalog od kombajna i bas sam mislio pogledati kad upute ostale na elu a katalog u autu sa mnom... znao sam nekad napamet sve dimenzije ali kako sam izmjenjao sve sto se promjeniti da, zaboravio sam i dimenzije lezajeva i remenja ;)
 
Koliki treba da je razmak na okidackim plocama, na kukuruznom adapteru da bih radio suncokret? Vario sam noz na svaki drugi? Jel bolje da se navari na svaki?
 
Nazad
Vrh