ZMAJ kombajni

Svaka cast ovaj zajebo i mene.A o ceni....ako trazi 25 jeste mnogo ali ovako na slikama 15 je najmanje,e sad to sto niko nece daga plati je druga stvar i nema veze sa vrednoscu.

- - - - - - - - - -

U mom kraju je kupljena nova 142-ka prve serije 1983 god. i plaćena 23000 DEM a u to vreme je bilo vrednost 3 zastave 101 ili 2,3 ha zemlje
Pamtim u hiper inflaciji da je deda otkupio stan za nesto ispod 400.DM.i sad li treba da ga proda za 800?Mislim to nije realno.
 
U mom kraju je kupljena nova 142-ka prve serije 1983 god. i plaćena 23000 DEM a u to vreme je bilo vrednost 3 zastave 101 ili 2,3 ha zemlje

Pred pocetak rata 142 jekostala 57 il 8 hiljada maraka,..pa zmaj 135 je bio skoro 30000 e nov mozda cak malo i preko.a 86 golf 2 nov 26 000 u sarajevu i to nisi mogao da ga dobijes otimacina je bila.
 
Decki, pricamo o zmaju... nema teoretske sanse ulagati u njega tolike pare jer opet imas zmaja... za te novce se kupi zapadan stroj, puno jednostavniji za odrzavenje, veceg kapaciteta, sa sjeckom, klimom u kabini...

Ja vam kazem da je ovaj iz HR realan sa cijenom, pogotovo sto daje uz njega i kukuruzni heder sa svom opremom i ima bolju kabinu... Iskreno ne vrijedi ni ovaj prvi vise al ajde, ako je sredjivan za svoju dusu, to jednostavno nema cjenu...
 
Dobro a jel ovo vredi 3.000?Posto ste dobri sa odredjivanjem vrednosti zovite ovog sutra i ponudite mu onoliko koliko vi pretpostavite da vredi pa ako mu spustite cenu na realnu ja cu ga kupiti i zahvaliti vam se.Stvarno ne zezam se,gledam ga odavno i nisam ga zvao jer me sramota damu ponudim onoliko koliko stvarno mislim,jer ovo ne vredi ni za otpad a kamo da se vraca u zivot,ali bih ga kupio jer mi za nesto drugo interesantan.
http://www.polovniautomobili.com/kombajni/7388415/zmaj-142
 
Decki, pricamo o zmaju... nema teoretske sanse ulagati u njega tolike pare jer opet imas zmaja... za te novce se kupi zapadan stroj, puno jednostavniji za odrzavenje, veceg kapaciteta, sa sjeckom, klimom u kabini...

Ja vam kazem da je ovaj iz HR realan sa cijenom, pogotovo sto daje uz njega i kukuruzni heder sa svom opremom i ima bolju kabinu... Iskreno ne vrijedi ni ovaj prvi vise al ajde, ako je sredjivan za svoju dusu, to jednostavno nema cjenu...
Opet bih te demantovao,koji to zapadni "stroj" je jednostavniji za odrzavanje svega ti..veceg kapaciteta ajd ok,al ne mnogo,al za te pare kod nas idu kombajni stari 30 godina od kojih polovina nema klimu niti kukuruzni adapter uz njih i ako imaju to je zmajev adapter...Kazem i po meni cifra je preterana,al 20 000e bi dao za njega sigurno da su iole bolja vremena u poljoprivredi jer kupujem ajjmo reci nov kombajn.
 
Da je sve normalno kao sto nije samo bi entuzijasti radili ovakve stvari oko sredjivanja,a svi bi smo imali novije i mnogo savremenije,ali jbg,ne kaze se dzabe nuzda zakon menja.
 
Opet bih te demantovao,koji to zapadni "stroj" je jednostavniji za odrzavanje svega ti..veceg kapaciteta ajd ok,al ne mnogo,al za te pare kod nas idu kombajni stari 30 godina od kojih polovina nema klimu niti kukuruzni adapter uz njih i ako imaju to je zmajev adapter...Kazem i po meni cifra je preterana,al 20 000e bi dao za njega sigurno da su iole bolja vremena u poljoprivredi jer kupujem ajjmo reci nov kombajn.

bilo koji FAHR je jednostavniji od zmaja... Puno manje prenosa, lanaca, kojekakvih kerefeka, podesavanje svega iz kabine, bolja hidraulika triput, bolji hederi, sve bolje. Za 10 000€ se kod nas kupi deutz-fahr 1080 sa sjeckom koji zmaja 142 ostavi u prasini iako fahr ima manji heder. Za 25 000€ BIRAS deutz fahr s kukuruznim i psenicnim hederom kud i kamo veceg i kvalitetnijeg od zmaja.


Decki, volim i ja zmaja al za 20 000€ ako ga kupis ti nisi normalan covjek. Ovaj jos trazi i 25 000. Svako dalje prepiranje oko ove teme je suvisno. Kao da za uredjenu, sredjenu brenu das 25 000€ Da je nova iz tvornice, nema sanse da bi ju kupio...
 
Kolega, ti sumnjas, ja ga koliko puta vidio u radu. Imao ga covjek ovdje usporedo sa 142. Imao ih je skupa 3 godine prodao obadva i sad ima DF 35.40... Kaze da je zmaj za njega u kukuruzu tata i mama ali zato u ljetnoj zetvi mu ne moze ni vode donijeti, jos na DF sjecka. Fahr 50 puta bolji stroj opcenito gledano.

Zamjenio ih oba za 35.40 i sad radi ko covjek, kukuruzni heder s "grickalicama", ores ko covjek, grijenje kabine, zatvorena kabina 5 puta bolje nego na zmaju, manja buka. Iz deutza izlazis odmoran a ovdje kolega putin pise da ima novaca da bi ponudio covjeku 20 000€ za zmaja 142?


Nije bitna samo brzina rada, nego jednostavnost odrzavanja, kvaliteta uradjenog posla i na kraju krajeva naj bitnije ZDRAVLJE. Nema prasine, buke, nema sarafanja, samo sjednes i teras.
 
Kolega, udobniji je, vjeruj mi... Smijes po ljetu zatvoriti vrata od kabine i ne skuhas se kao u zmaju, prasine nema dok zmaj ubacuje od remena bubnja kroz proreze od komandi ogromne kolicine prasine u kabinu. Podesavanje svega osim sita iz kabine, senzori na skoro svakoj osovini...

Nemam ti sta pricati, ako bude srece sjest ces i ti jednog dana u zapadni kombajn istog godista kao i zmaj pa ces se uvjeriti i sam...


Prica je krenula od toga da onaj 142 vrijedi 25 000€... Drugo nista, kazem da se za te novce dobije puuuuuno bolji stroj. Suvisno je usporedjivati zmaja za 5000€ i fahra od 15000€ Tu se i ja slazem da zmaj odnosi prvo mjesto u svakom pogledu.
 
ovako kako stoji, kg x 20 din + 50%
otprilike sam i ja tako mislio,ali ne mogu da zovem nekoga i nudim mu upola od cene.

- - - - - - - - - -

bilo koji FAHR je jednostavniji od zmaja...
Ali zato nije ni bolji od zmaja.
Sused prosle godine kupio nekog fahra nzm model ali je platio oko 17.000 po tome cete znati mozda o kom se modelu radi,posle mu kupovao i adapter za kukuruz pa izaslo sve oko 20.000,i dolazi on pre neki dan i pita me mogu li da vidim koliko ti imas ona lanca na uvlacnom grlu,ja mu kazem tri lanca i zupcanik u sredini...kaze ajd da vidim,pogleda uveri se i kaze,mamu gi **greška kod mene su samo dva lanca i precke izjedno od kraj do kraj i danas puce jedna letva /u kukuruzu/jedva sam je izvukao onako smotanu.Prosle godine mu isto pucale pa ih vario,i jos kaze da nema osovina izjedno od lancanik do lancanik vec se vesaju zupcanici onako na kucistima samo sa strane,I na kraju me pita moze li da se izbaci ono kod mene i da se ubaci ovo sve sa zmaja,a ja mu kazem,NEMOZE BATO i pamtis li kako sam ti govorio da uzmes za te pare dobru 143 i da te bog vidi,a on samo cuti.
 
Nazad
Vrh