ZMAJ kombajni

danger je napisao(la):
kad neko namontira pogon bubnja na lanac molio bih fotke ako je moguce,hvala :cao:


IM[img]



I[img]
 
zmaj je napisao(la):
zarkovmali je napisao(la):
400 obrtaja ga spustim....hidraulicno podesavanj... e :ppozdrav:
To je ok!a da li zagusuje prilikom rada kukuruza,hoce li kais da proklize?kojom brzinom teras u kukuruzu?onako srednjem?
kada je los kajis hoce da zagusi,a kada je dobar nista ne proklizava....ok su obrataji 400,ne lupa zrno,i lepo izvrsava......2 brzinom minimalac varijator bez problema ide.....
 
zmaj je napisao(la):
ako moze na 450 obrtaja to je ok!dali vam je podesavanje varijatora doba fabricki,hidraulicno ili je prepravljeno na mehanicki?
Ja sam prepravio na mehanički, ali nema to veze. Viljuška koja šteluje obrtaje dođe skroz do šasije, i da je hidraulično nebi mogla dalje i tad imam oko 500 obrtaja.
 
sedi montoya,cista petica(5) :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1283201189[/time]
_________________________________________________
@deny
hvala za fotke,moram to da stavim,na koliko obrtaja radite pionire lancem a da nema loma
 
Jedno pitanjce, ko kruni kukuruz sa 142-kom, da li menjate sita, pošto ima da se kupi sito za kukuruz i da li se time dobije na propusnoj moći?
 
mims je napisao(la):
Jedno pitanjce, ko kruni kukuruz sa 142-kom, da li menjate sita, pošto ima da se kupi sito za kukuruz i da li se time dobije na propusnoj moći?
Propusnost je ista ali zato radi mnogo čistije, nebude onih štapića i čokovčića, bude kao iz krunjača kukuruza.
 
interesuje me jel neko zna cene limarije tj vetra i bočnih strana kao i puža povratne mase i puža što vuče zrno do elevatora sa lopaticama ,koji je najbolji majstor za te stvari
 
Zna li neko gde mogu da nadjem zupcanik trece brzine za Zmaja 161?Sve sam pokupovao nove,taj ne mogu da nadjem,a stari nebi bas da vracam. :udri:
 
Peet cena zavisi gde kupujes i sta kupujes, ja sam ceo komplet od 5 lancanika,glavcina, 5 caura, spaner, nosac spanera, remenica i lanac kupio u Rumi pre 4-5 godina i mislim da je kostalo oko 200 evra.To sve sto sam kupio su jos zmajevi delovi a sad sam video da i privatnici prave ove delove stim da su dosta skuplji a kvalitet je :sta:
 
Nazad
Vrh