ZMAJ kombajni

Ja kad sam kupio kombaj dobio sam komplet adaptaciju bez lančanika za smanjivanje obrtaja bubnja. Njih sam kupio pre dve godine i komplet za 300 obrtaja sa lancem platio 350e.
 
Koja kombinacija lancanika ti daje 300 o/min?Ja na biteru imam 19 a na bubnju 52 valjda(da ne idem sad da brojim,uglavnom preko 50 zuba)i imam 350o/min.
 
Ja imam još od 34 zuba koji se stavlja na bubanj i sa njim radim suncokret na 470 obrtaja a njega sam sa sve lancem platio 70e, isto kad sam kupio i onu kombinaciju 19/52.
 
Znaci,ako bi se uzeo samo adapter,za ostalo moze biti potrebno cak i do 1000 evra...
Hvala svima na odgovorima,a verovatno da ce u narednom periodu biti jos dosta pitanja u vezi sa Z 142 :osmeh:
 
Negde sam u litetaturi čitao da obrtaji bitera mogu da se šteluju između 840 i 870 obrtaja. Meni je prostim računom došlo do toga da je moj biter ima 840 obrtaja pošto sat pokazije 305 obrtaja bubnja.
 
Ljudi, imam povecanu potrosnju na 142. Ide na 30l u kukuruzu. Majstor kaze da treba pumpa jos da se okrene, ali nema gde. Da li je moguce da zato trosi vise. Vozim ga sa prvom, pola varijatora.
 
Manjevuc, kako radi motor? Da li dimi? Verovatno su dizne. Zbog njih cesto potrosnja ide gore, a snaga cesto opada. Mislim da je najpametnije da skones pumpu i dizne i odneses kod DOBROG bosiste da prekontrolise. Onda ces znati sta i kako
 
Nazad
Vrh