ZMAJ kombajni

Pa zato sto svake godine menjam ac pumpu ...toliko o njihovom kvalitetu...slikacu onaj nepovratni ventil na sesiru da vidite kako izgleda ono bi i deca od 7 godina bolje napakovala...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Imas samo elektricnu,si izbacio AC pumpu ?.
 
Imao sam na Zmaju električnu i klasičnu ac pumpu u kombinaciji.AC pumpa je bila ona drukalica bez membrana pa je nisam skidao dole a iskreno mrzelo me da pravim blindu i dihtung.Ako je na motoru ac pumpa sa membranama treba je skinuti dole kada se ubaci električna ac pumpa da ne bi bilo problema sa mesanjem goriva i ulja.
 
Molio bih za pomoc sve poznavaoce zmaja 133,moze li mi neko reci kako da resim problem.Desava mi se da posle ovrsenih 20-30ari gornje odnosno pretresonovo sito bude zapuseno divljim ovsem i kombajn jednostavno pocne da strvi,kako je nase polje zarazeno divljim ovsem dojadilo mije ciscenje sita na svake dve do tri parcele. Otvarao sam sito i zatvarao ali se jednostavno napuni,nekad brze nekad sporije zavisno od parcele.moram da napomenem da se to desava samo u zarazenim njivama sa divljim ovsem,u pitanju je zmaj 133 kombinovani,bunker-dzak,unapred hvala.
 
Imao sam na Zmaju električnu i klasičnu ac pumpu u kombinaciji.AC pumpa je bila ona drukalica bez membrana pa je nisam skidao dole a iskreno mrzelo me da pravim blindu i dihtung.Ako je na motoru ac pumpa sa membranama treba je skinuti dole kada se ubaci električna ac pumpa da ne bi bilo problema sa mesanjem goriva i ulja.
Jel nije Maticu bilo problema u radu ...pod punim opterećenjem....a jesi pumpu napajao preko nekog releja ili direktno na struju...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Topaloviću nije bilo nikakvih problema ali pumpa je bila original marke Facet za J.D kombajn koji ima motor od 200ks pa je bilo usklađeno.Povezana je preko releja na kontakt bravu za svaki slučaj.
 
Ja sam uzeo pumpu PERKINS sa traktora 100ks da je stavim na 560
Pun mi kur one membranske što uvek kapa

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
HCwUAYP.jpg

Evo vidi se relej na slici.
 
Matiću kupijo sam ju preko SINDIKATA
Naime serviseri su mislili da je do nje pa stavili novu, i nisu rešili problem
a ja resio problem i uzeo sebi staru
Cena nove je bila oko 120e baš original PERKINS
Nego se bojim ako je strpam na traktor da će roditelj zaboraviti da ugasi kontakt



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nema veze ako ostane kontakt.Ona se sama isključi kada postigne određen pritisak(bar bi trebala).I ova moja je koštala 130 evra.
 
Ako se ne skine blinda sa ceslja iza bitera ,hoce li biti nekog prosipanja na slamotresima u psenici ili nesto drugo ?.Jel bas bitno da se skine ta blinda za 3 cela dana vrsidbe ?.
 
Skinuo lim.Mislio sam ipak ostaviti sto vise tih drangulija,jer cu ionako odma nakon psenice sve da vracam na kukuruznu varijantu.
 
Na 142 stavljam plek, koji ide sa sabirne ravni ka sitima, na njega se montira onaj manji cesalj, pa sam u dilemi. Kako bi trebalo da okrenem taj plek, stari istrulio .


Da li slika 1, 2 3 ili 4?
 
Na 142 stavljam plek, koji ide sa sabirne ravni ka sitima, na njega se montira onaj manji cesalj, pa sam u dilemi. Kako bi trebalo da okrenem taj plek, stari istrulio .


Da li slika 1, 2 3 ili 4?
1 ili 3,nisam siguran.Pogledaj stranu 668 sto je pisao clan Glackop ,kao i stranu 711 ,gde sam i ja pitao o istom problemu kad sam remontovao kombajn,postavljali smo oboje neke slike,no ja ih sad ne vidim,mozda ti hoces,ako ne probaj kao sto rekoh slika 1 ili 3 ,poprilicno sam siguran da tako ide.Kod mene na kombajnu 5 rupa je do sita,a tih 7 nazad je garant gde ide guma,samo nzm koji deo ide gore a koji dole,na kombajnu ne mogu videti jedino da vadim sita...
Inace kad stavljas gumu,tj zavesicu na tom mestu,gledaj da je sto tanja,debele puknu pre.
 
Nazad
Vrh