ZMAJ kombajni

Da li neko zna sta se desava poceo sam sa zetvom psenice juce bila neka hica nisam zamenio ulje i filter i pritisak mi danas padne na 1 bar pa se vrati na 3-4 onda na produvam cev od bloka i produvam magistralu kompresorom tj ulaz kroz blok drzi pritisak 10 ak min i ponovo padne.... odvijem na bloku i zaverhlam ne baca ulje... jel moguce da je tu uzrok los filter i retko ulje

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
A koje ulje si koristio? Ako neki vašarski ili od tih bez veze jeftinijih hoće da se stvori smora pa blokira izlazak ulja. Uzmi nešto prvo za ispiranje motora i novo ulje i filter. I mi smo imali svakakvih problema sa uljem ne pokazuje dobro ili ga troši baš dosta a motor nigde ne curi a dobar je a ulje nestaje odkad koristimo Mobilov AgriSuper 15w40 tih problema nema kao da je drugi motor i pritisam tek pred zamenu nekih 50rč padne za nekih 0,5bar a trošenje je minimalno možda nekih 1-2l na 200rč šta je za kombajn ništa jer ipak ceo dan radi pod turažom.
 
Svaka vama cast,zaista.Mene mrzi kad trebam korpu vaditi,promena svih onih blindi,limova i ostalih p.. materina,promena sa kaisa na lanac itd ..kad bi jos trebao i ceo heder rasturati samo da bi presao sa jedne kulture na drugu ,poludeo bih nacisto lol.Poenta je sto lakse sve da se radi,da se sebi olaksa posao maksimalno,a ovi sa zmajem napravili jbt da maltene duze spremas kombajn za zetvu odredjene kulture nego sto sama zetva traje....
 
A koje ulje si koristio? Ako neki vašarski ili od tih bez veze jeftinijih hoće da se stvori smora pa blokira izlazak ulja. Uzmi nešto prvo za ispiranje motora i novo ulje i filter. I mi smo imali svakakvih problema sa uljem ne pokazuje dobro ili ga troši baš dosta a motor nigde ne curi a dobar je a ulje nestaje odkad koristimo Mobilov AgriSuper 15w40 tih problema nema kao da je drugi motor i pritisam tek pred zamenu nekih 50rč padne za nekih 0,5bar a trošenje je minimalno možda nekih 1-2l na 200rč šta je za kombajn ništa jer ipak ceo dan radi pod turažom.
Koristio sam NISOTEC ali sada cu kupiti fam krusevac jer ga imam u traktorima par sezona besprekorno ulje. Videcemo sutra kad se sve ispere naspe novo ulje i filter gde smo

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Kupi Lukoil Avantgarde Extra ili Ultra 15-40 i ne misli,koristimo to ulje vise od decenije u svim masinama..Inace ako ti seta pritisak ulja,to nzm kako moze ulje biti u pitanju,ja bih proverio ventil pumpe.
 
Jedini nacin,ali opet ako ti tako seta pritisak u sred rada,ja stvarno nzm kako bi ulje moglo biti u pitanju.Nek neko da jos neke ideje,ovo je moja,ulje nije 101%,e sad ventil,pumpa,tamo nesto levo ili desno,ko ce ga znati,sat mozda ...Sve te lake i pristupacne stvari odradi prvo ,pre nego sto motor otvaras.
 
Jedini nacin,ali opet ako ti tako seta pritisak u sred rada,ja stvarno nzm kako bi ulje moglo biti u pitanju.Nek neko da jos neke ideje,ovo je moja,ulje nije 101%,e sad ventil,pumpa,tamo nesto levo ili desno,ko ce ga znati,sat mozda ...Sve te lake i pristupacne stvari odradi prvo ,pre nego sto motor otvaras.
Da ne pisem romane mnogo upitanju je sat a i filter je bio los... oprao sve izduvao zamenio bolje ali koci kazaljka na 4 bara onda vidim sta zeza.... danas u zetvi sve ok

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
To je koliko vidim automatski ozračivač ima u JUSEL i u AGRO GAS

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jel 191 sa mečkom v8
Strašna mašina i pogon hidro pumpe kroz hladnjak
Retki su dosta znam za 3 komada
Ali taj kombajn guta kao lexion stvarno je šteta što ga još nisu usavršili

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jest moćan seo sam u jedan i poterao ga
190 je smešan spram njega


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh