ZMAJ kombajni

@aron
Postoji i od 16 za biter? Ili ste pogresno napisali 16 umesto 19?

Imam od 22,ipak cu kupiti i od 19.

@danger
Radicu mozda malo i usluzno,ali bez obzira,hocu da sto manje bude loma kome god da radim.Prosle godine kad sam radio preko kaisa,niko se nije zalio,ali ipak nije to-to.
Zato hocu da se opremim da bude sto manje polupanog zrna i zbog toga i tazim savet od iskusnijih :ppozdrav:
Zato ti i kazem ja sam napravio od 16 zbog loma kad su kukuruzi ispod 15 vlage ko ja danas sa 12.7 vlage. I onda samo menjas veliki lancanik po potrebi
 
Koristim 19-43,vrsem kukuruz i suncokret,samo u pravu je clan danger za izvrsaj neke hibride tesko izvrsava npr sikora,zp 684 i jos neki se tesko izvrsavaju i treba vise obrtaja! uglavnom sejem proverene koje lako se vrsu pa nemam problem s tim i zadovoljan sam sa ovim obrtajima(360)
 
Poslednja izmena:
Stavi 19-43,ja sam imao 22 na biteru pa je bilo malo loma,kad sam stavio 19 mnogo je lepse izgledalo...inace ako nekom treba imam lancanik od 22 zuba da prodam...ostalo posle prodaje kombajna.

- - - - - - - - - -
 
U adaptiranju imam dosta onih kratkih stapica da tako nazovem od tuluzine u zrnu kukuruza (zmaj142), sta uraditi da se to svede na neku normalnu meru?
 
Ja sam isto imao stapica ali loma ne,zatvorio sita malo nema stapica al ima loma.to jedino sto gadno izgleda u prikolici ali na silosu ti nista neznaci
 
Danas stigli delovi za adaptaciju za desnu stranu.Za levu sam dobio uz kombajn.



Odlucio sam se za 19-43.Tako ce biti ove sezone,za sledecu cu nabaviti jos neku kombinaciju.
Hvala vam na pomoci! :ppozdrav:
 
Molim da bez posprdavanja objasnite koju to ulogu ima donje sito i opcenito povratna masa u kukuruzu? Sta to preko povratne mase ide na ponovni izvrsaj?

Donje sito se vadi da kombajn nema povratne mase, nema loma, kombajn rastereceniji kud i kamo. Cak sam citao na FB u nekoj temi da claas u tvornickim uputama ima navedeno za kukuruz da se donje sito vadi i da se povratna masa blindira...
 
s obzirom da ja radim sa zitnim sitom (a produzetak sita mi je kao na ceslju podbubnja one zice )dobije se to da svi stapici ili delovi od tuluza (koji ne mogu da prodju kroz sito a mogu kroz nastavak )ne zavrse u povratnoj masi
 
Ja pre neki dan skidao KWS Kolumbaris i Krabas sa 15 posto vlagei nije bilo stapica uopste a dan kasnije skidao DKC tamo ih bilo onako . U DKC 15.3 posto vlage kukuruzu stabljika je vise sagorela i dosta vrhova stabljike ulazi u kombajn i eto ti stapica tj krajeva uz metlicu i oni prodju kroz sito jer su i tanji od kukuruza.
 
mi to kod nas zovemo plovci:osmeh:, i nemogu da tvrdim kako je bolje jer sve kako vidim zavisi od hibrida ja moje pionire vrsim nista nema sa tim problema,a kod strica kada odem u syngentu, ajao po nekoliko puta na dan se ciste sita os plovaka, toliko ih se nakupi da se gorne skroz otvori...
 
AKo neko zna , koji od zmajevih kombajna imaju hidro pogon, 190, 170? Da li su i silazni zmajevi imali hidro pogon?:sta:
 
Nazad
Vrh