ZMAJ kombajni

Smatram da to nije potrebno u kukuruzu pa sam hteo da probam. Ispod elevatora cu jos da stavim ventilator koji ce da izduvava lisce i iza svega bunker u koji ce padati sepurike. Sad sam samo hteo da vidim da li ima puno gubitka zrna sa masom.

- - - - - - - - - -

Zaboravih, hidrauliku za vitlo cu da iskoristim za kipanje bunkera.

- - - - - - - - - -

Na dno elevatora sam stavio sito za kukuruz sa otvorom 10x20mm tako da zrno dok se penje gore propada samo lisce i sepurike nastavljaju, jedino je problem sa bocnim klizacima.
 
Za ostalo cu da izvadim elevator a vratim slamotrese. TRebalo mi pola sata da ubacim elevator i namestim pogon. Pomagao mi je sin od 13 godina i lancana dizalica. Slamotrese i ovako uvek vadim kad radim preradu sa jednog na drugo. Uspeo sm da postavim i danasnju probu na njivi. https://youtu.be/pxOheXDW5Co .
 
Ovde ce biti jako velik problem sa prasinom i liscem koje ce cim vetra bude duvao od nazad sve lepiti na motor.Ne vidim razlog ovoj prepravci i vadjenje slamotresa pri adaptaciji je klasicna nebuloza kod nas su to radili majstori iz zadruge pa malo,malo pucanje osovina slamotresa jer neki lezaj pretegnu ili ostave otpusten pa se razbije.
 
Ja bi podrzao montoyu, naci drugi za ovo, ali da ostane ili napraviti kracu guzu samo zbog lisca i prasine, jos sa dodatkom kraceg elevatora pa hvatati i prodavati cuke ili kocanke za ogrev...
 
Izbacio sam slamotrese. Iskljucio povratnu masu-skinuo pogonski lanac. Izbacio donje sito i zatvorio limom zadnji prolaz na povrat. Probao sam danas u njivi i trenutno se uploaduje snimak. Sa strana sam stavio drvene klizace za lanac u celoj duzini i tu mi iznosi zrno pa cu morati da modifikujem. U sredini nisam primetio da pada zrno.

Зрно падне на летву вероватно одмах на почетку, па га ланац носи. Можда да негде у горњој трећини, пресачеш летву, избациш парче и у дну пробушиш пар рупа у лиму.
 
To je kombajn clana zoran0001
nedavno sam pricao s njim

- - - - - - - - - -

Zanimljiva stvar je sto moze da kipuje i bez ukljucene vrsalice
a ne ovrsena masa mu ne ide u dob nego na sabirnu ravan
 
Prelistao sam temu i vrlo malo se spominju zmaj 190 kombajni da li neko od clanova zna nesto o tim kombajnima i kako su se pokazali u radu? Imamo neku varijantu da kupimo jedan pa smo sad u fazi raspitivanja. Iskustva sa zmajem imamo samo sa 130tkom i to pre 20 godina. Sta je jos bitno pogledati prilikom kupovine? Da li imaju neke specificne boljke i mogu li se naci delovi jer koliko sam shvatio dosta su retki pa me brine nabavka i cena delova.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Ja imam 170, a 190 se razlikuje smo po tome što ima 1 slamotres više... U principu kombajni visokog kapaciteta, malo nezgodni za transport jer su široki. e sad što se tiče nekih mana, na prvom mestu je motor, ako je Tam vazdušar, on je totalno nesrećno rešenje za taj/te kombaje ja sam na mom menjeo motor i to nije baš jeftino rešenje. Drugo što možda može da bude problem jesu osovine slamotresa, doduše ni ne odlaze, ali u nedaj bže slučaju to može biti problem naći, a ovo sve ostalo nije takav problem, ima i novih i polovnih delova...

U svakom slučaju dosta dobri kombajni velikog kapaciteta... Ako te još nešto interesuje pitaj.
 
Jesu Tamovi malo osetljivi ali bas da su nesrecni teske su reci ,treba voditi racuna da su suvi i izduvani od prasine ,kvalitetno ulje i samo vatra.Kod nas ima dva kom 190 koje jos uvek rade jedna je kod mog oca koju sam i ja vozio dok sam radio sa ocem a druga je kod mog druga koju sam takodje vozio.Dobri su to kombajni namenjeni za vece parcele ali nisu u modi ako pucas na usluge bolje gledaj klasa :ppozdrav:Posto danas vlada misljenje da jedino klas moze da ovrse njivu
 
Azdaja 190 je kombajn od kog mnogi beze zbog velicine/kapaciteta jer nije ekonomican (kao i svaki veci kombajn) ako se pali zbog udaljene i male njive. Delova ima, i polovnih a i novih i nije problem za njih. Motor k'o motor, radi TAM par hiljada radnih sati pa zvekne, jer postane netolerantan na luftove koji se pojave u njemu a te luftove ne mogu da pokazu manometar i termometar. Sto se vrsalice tice, ima nekih resenja koja su za nijansu mogla biti bolja ali i tako kakva je radi odlican posao. Po meni jedina ozbiljna mana na tom kombajnu je sto ne moze da kipuje u kamionske kade.
 
Jesu Tamovi malo osetljivi ali bas da su nesrecni teske su reci ,treba voditi racuna da su suvi i izduvani od prasine ,kvalitetno ulje i samo vatra.Kod nas ima dva kom 190 koje jos uvek rade jedna je kod mog oca koju sam i ja vozio dok sam radio sa ocem a druga je kod mog druga koju sam takodje vozio.Dobri su to kombajni namenjeni za vece parcele ali nisu u modi ako pucas na usluge bolje gledaj klasa :ppozdrav:Posto danas vlada misljenje da jedino klas moze da ovrse njivu

Meni je tam trošio 2,5 l ulja dnevno u radu, nije zveknuo, skinut je in stavljen mercedes... Sa snagom i potrošnjom smo i više nego oduševljeni u korist naravno mercedesa...
Ja smem da se kladim da ovo veliki zmajevi manje prosipaju nego klasovi kombajni, i jako su prosti sa podešavanjem...
 
Pa i nas je znao da srkne i ulje ali snage mu nije falilo sta vise nije ni dimio cak i kad kombajn slajfuje u njivi i vrse {i toga je bilo}a sto se potrosnje tice primerena je velicini kombajna i parcele.A da zna i mercedes da prolupa svedoci smo i na ovom forumu jer su pisali vlasnici o tome
 
Nazad
Vrh