ZMAJ kombajni

Kupio kod seve u vrscu, nisam se raspitivao za kvalitetnije, bilo mi je bitno samo da ima, da mi ne stigne suncokret.
Na starima su se neki brojevi izlizali, a nisam zapisao sa novih, klip smo juce spakovali.
Evo sta pise na racunu
s8(fs10402) 20
g11 (fs10347) 40 , 2 komada
fs1 0492 2ox30
"o" 14,3 x 2,4
"o" 34,2 x 3

Valjda ce pomoci
 
vladamax Nema ti druge nego tanku ploču (1mm) za rezanje i proseci varove a posle sa nekim tankim sekačem razdvoj punktovana mesta po obodu remenice. Pre razdvajanja obeleži naspramne strane da bi ih vratio na isto mesto. Ja sam umesto nitni sastavio remenicu sa glavčinom šarafima M-8 u kvalitetu.
Tu gde je punktovano trebalo bi da se razbusi i kad je sastavljas na tim mestima takodje dolaze srafovi m8.
 
Na univerzalu sam podesio bubanj da je na ulazu 20 mm a na desetoj sini 15 mm kada su rucice na cetvrtoj rupi tako sam radio u zitu i jecmu i bilo je odlicno interesuje me da li bi trebao prestelovati korpu za soju posto ocigledno ce soje biti jake i imaju puno mase narocito me interesuje izlazna strana posto ulaz mogu stelovati na rucice. HVALA UNAPRED
 
dragane i kameni ja se najvise plasim da li ce biti sa srafovima dobro izbalansirana,punktovana mesta nisu simetricna. da li ste vi imali priliku tako da radite?
 
Na univerzalu sam podesio bubanj da je na ulazu 20 mm a na desetoj sini 15 mm kada su rucice na cetvrtoj rupi tako sam radio u zitu i jecmu i bilo je odlicno interesuje me da li bi trebao prestelovati korpu za soju posto ocigledno ce soje biti jake i imaju puno mase narocito me interesuje izlazna strana posto ulaz mogu stelovati na rucice. HVALA UNAPRED
ima li saveta
 
Normalno da sa srafovima nece biti u balansu jer su punktovana mesta nesimetricno odnosno od oka radjena i sa neravnomernim razmakom,ali zato mozes i trebas ako si je raspunktovao kao gore na onoj slici da na jednu stranu izbusis rupe fi-5-6mm bas u ista mesta gde su bili punktovi i kada je sklopis sa co2 aparatom kroz te rupice izvaris i to ti je skoro kao i sto je bilo fabricki,onda je malo isto izvaris po obodu gde je i bilo fabricki imitiras otprilike istu debljinu i duzinu prethodnog vara i tako ces moci da izbegnes balansiranje.
 
Na univerzalu sam podesio bubanj da je na ulazu 20 mm a na desetoj sini 15 mm kada su rucice na cetvrtoj rupi tako sam radio u zitu i jecmu i bilo je odlicno interesuje me da li bi trebao prestelovati korpu za soju posto ocigledno ce soje biti jake i imaju puno mase narocito me interesuje izlazna strana posto ulaz mogu stelovati na rucice. HVALA UNAPRED
koliko se ja secam an univerzalu se kao i na ostalima korpa kada je otvaras otvara i napred i nazad.. neznam mi smo uvek prednji u odnosu na zadnji kraj, tj, ulaz-izlaz = 2-1.. i uvek bilo dobro..

- - - - - - - - - -

Jeste Zmaj 171.Kolega se ponovio pred sam početak žetve.
hvala kolegi maticu,, ihvala na savetu uopste se nekajem za pazar.. kombajn je za 142 masina ipo.. a radeci oko njega primecujem dosta fabrickih olaksanja koje smo na 142 morali sami da uvodimo.. jedino istina sto cira kaze, steta sto su limariski malo losi.. al resice se i to kad zasluzi..
 
Normalno da sa srafovima nece biti u balansu jer su punktovana mesta nesimetricno odnosno od oka radjena i sa neravnomernim razmakom,ali zato mozes i trebas ako si je raspunktovao kao gore na onoj slici da na jednu stranu izbusis rupe fi-5-6mm bas u ista mesta gde su bili punktovi i kada je sklopis sa co2 aparatom kroz te rupice izvaris i to ti je skoro kao i sto je bilo fabricki,onda je malo isto izvaris po obodu gde je i bilo fabricki imitiras otprilike istu debljinu i duzinu prethodnog vara i tako ces moci da izbegnes balansiranje.
I kad sledeći put bude trebao da menja...može je samo baciti
 
Samo busis i ujedno ga razpunktas, ne treba da radi sekac...
attachment.php

attachment.php
 
3466uc0.jpg
[/IMG]
1180o60.jpg
[/IMG] ja to ovako resio,mozda sam trebao oko glavcine 10mm sraf, al sad je gotovo...namontirao sam i probao izgleda ok, a vreme ce pokazati . . .hvala vam svima na savetima.
 
Nazad
Vrh