ZMAJ kombajni

Pa onda i strani kombajn treba prazniti u hodu.
Rec je bila da se 142 moze porediti sa stancem.
Odosmo u off.
 
Svaki kombajn treba da se prazni u hodu!
O čemu je bila reč i kako je diskusija počela može svako da pročita.
 
Zmaj 142

Da li na uvlačnom grlu treba da budu dva drvena španera za lanac (sa donje i gornje strane lanca) koji pokreće kukuruzni adapter ili jedan?
Kod mene izgleda da je nešto prepravljano,danas mi spadao lanac više puta...
Ako je neko raspoložen da postavi sliku da vidim kako to treba da izgleda,biću mu zahvalan:ppozdrav:
 
Kod mene,ikod ovih što ih znam,ima jedan drveni španer...
Pošto mi nikad nije spao lanac predpostavljam da tako i treba...ne mogu sad da se setim da li sam ikad video neki lanac sa dva španera...
 
Kod mene ima 2 drvena spanera, tako je stiglo jos davno od prodavca, oba spanera pritiskaju lanac od gore prema dole, stim da gornji spaner pritiska vise nego donji
 
oG9RWel.jpg
Od bagremovg stupca, homemade.
 
Da li neko zna gde moze da se nadje nova/polovna cevcica koja ide od pvp do dizne,krajnja desna, 142 je u pitanju, 105 ks. Varenje cevcice nije pomoglo i dalje curi nafta, a ne uspevam da nadjem nigde da kupim novu
 
To se ne rešava varenjem.

- - - - - - - - - -

Ustvari može i varenjem ali zavisi gde je pukla.... Može da se reši i transplantacijom,ako nikako drugačije.
 
Da li neko zna gde moze da se nadje nova/polovna cevcica koja ide od pvp do dizne,krajnja desna, 142 je u pitanju, 105 ks. Varenje cevcice nije pomoglo i dalje curi nafta, a ne uspevam da nadjem nigde da kupim novu

Sigurno ima neki bosista ili majstor nabavi polovnu i gas nove mislim da se ni neprave {moguce i da pravi neko od male privrede ali ko zna kakve}
 
Hvala Bogu pa živimo u Srbiji gde sve može da se reši.Žica,uzica,čekić i švajs aparat su osnovni alat a ostalo finese.
 
Da li neko zna gde moze da se nadje nova/polovna cevcica koja ide od pvp do dizne,krajnja desna, 142 je u pitanju, 105 ks. Varenje cevcice nije pomoglo i dalje curi nafta, a ne uspevam da nadjem nigde da kupim novu

U Novom Sadu negde kod najlon pijace, neznam tačnu adresu bio sam tamo pre 10tak godina, ima radionica prave takve cevi po uzorku.
 
одма уз најлон тамо где је улаз за пољопривреду океј су им ицене
 
Nazad
Vrh