ZMAJ kombajni

Znamo svi da zmaj kipuje nekad vremenski i pola kruga kad je vlaga zesca, tako da ne moze se bas tako gledati. Uvek treba ostaviti malo vremena u cosak :cool:
 
Koja vlaga? 14,2%? Kojih pola kruga. Pre svega nigde nisam rekao da se tih 15 kj odradi svaki dan vec da je itekako izvodljivo.
Ako @ spasoje sa tom brzinom na jednoj parceli ne moze raditi vise od 13 kj onda nije mi jasno gde se gubi ostatak vremena.
Ali nije bitno tu sam na forumu placen da vas isprovociram i da vam lazem svega i svacega!
 
Samo opusteno! Nismo ovde da bi se svadjali. Samo razmenjujemo misljenje i iskustva. Kad bi vlaga uvek bila 14% i stabljika metar visine uradio bi i vise... ne bi nam clas ni trebao.
 
Nisam ni ja bas neki matematicar ,pogotovo kad su ta jutra u pitanju. Nisam ni rekao da to nemoze. Naravno da moze .Kom mene je jutro oko 6mojih duluma a lanac oko 7 .Tako sam ja to shvatio od prvog dana i tako se snalazim .Neganjam na decimale pa sam mozda i pogresio.
Htio sam da kazem da se ja slomi goneci al nekako nemogu puno uraditi.
Kad je otac kupio 132 79g. Ja bio klinac .Secam se da smo skidali 70 duluma. Islo se iz njive u njivu a male parcele.Dzakaros bio. Jedan covek iz Mjesne zajednic ide uz kombajn i nosi teku u koju belezi koje naredu i ko je ovrsio.Krenes sa jednog kraja sela a oni tamo cekaju 15 dana ,rade neke druge poslove.
Pre sezone odes u zadrugu dignes 10-15 buradi nafte ,dzakove, mast, delove ,nedajes ni dinara.Radilo se za usur i na kraju gledas racune.
Krajem jula ides u neku drugu opstinu koja nije zavrsila.obicnu dublje u Bosnu ili prelazis na zob ,pa travice i deteline.
Pravi Ruski sistem bio (tadasnji).Ko imao kombajn bio @koobajagi@gazda.
 
Poslednja izmena:
ja sa mojim zmajem 142 kad uradim 10 kj ja kazem hvala bogu sto sam zavrsio dan kako treba al opet mozda kad bih se pocelo ujutru u 7 pa do uvece u 8 moze da se uradi al kad nemislis o vlagi jel nije ista vlaga ujutru u 10 sati i ujutru 6 ili 7 al opet mozda su ovde neciji 142 mnogo vece od ovih nasih naravno salim se bez vredjanja i ja sam negde isao i 2 bez varijatora na primer pako 434 sa lepim prinosom od 9 10 tona po hektaru i jos neki kukuruzi se lako krune a neki nemogu da idem ni prvom ko svet hoce kombajn da se raspadne zato sto zmaj radi na malim obrtajima pa ako se tesko kruni hoce da se raspadne mani je cak pucalo srce sa desne strane na dvorednom zupcaniku za dob od prevelike sile kad bih imao vece obrtaje onda bi mu bilo lakse al onda bungura sto kazemo mi sremci
 
Ej manite vise to raspravljanje, nema kraja. Nego jer neko remontovao varijator voznje na 142. Ili da li zna neko ko to remontuje ili ima da proda dobar?
 
Za*ebavajte vi,mi pored 142 imamo i Laverdu poveceg ucinka,ali zmaja nikada potcenili nismo! dok nismo kupili veci kombajn on je u sezoni znao i preko 300 lanaca da ovrse sam.
 
Jel neko radio sa Zmajem 142 ili 143 na brdovitim terenima?
Imam 135-icu. Gledao sam nedavno 143, rekao bih da je dosta jednostavniji za odrzavanje od malog zmaja. Kod ovog malog sve zbudzeno i spakovano, pa kad treba nesto da radis treba pola kombajna da porasturas da bi resio problem.
Mene prvenstveno zanima zbog skidanja kukuruza. Imam dosta parcela koje su ravne, ali ima i nekih brdovitih. Posto iz godine u godinu povecavam povrsine, sve vise kukuruza krunim direktno na njivi. Za sad to placam, ne bih kupovao adapter i stavljao na 135-icu. Po mom misljenju je ona dosta nezna za krunjenje. A i sa adapterom prilicno je nestabilna na brdu.

Kako bi se 142 ili 143 ponasao u brdu?
Hvala.
 
Ja sam na mom pre neki dan remontovao varijator,prvo mora glavcina na brusenje ona je sada 125mm i trebace 3-5 desete dok se ne dodje do prvu cistu meru,onda se tek po toj meri prave biksne a najbolje napraviti ih od bronze a moze i od metala,tolerancija ne sme preci 3-4 stote,onda na kraju obavezno balansiranje inace bez toga sigurno ce trese.Zna li neko koliko glavcina nova kosta?
 
Poslednja izmena:
Jel neko radio sa Zmajem 142 ili 143 na brdovitim terenima?
Imam 135-icu. Gledao sam nedavno 143, rekao bih da je dosta jednostavniji za odrzavanje od malog zmaja. Kod ovog malog sve zbudzeno i spakovano, pa kad treba nesto da radis treba pola kombajna da porasturas da bi resio problem.
Mene prvenstveno zanima zbog skidanja kukuruza. Imam dosta parcela koje su ravne, ali ima i nekih brdovitih. Posto iz godine u godinu povecavam povrsine, sve vise kukuruza krunim direktno na njivi. Za sad to placam, ne bih kupovao adapter i stavljao na 135-icu. Po mom misljenju je ona dosta nezna za krunjenje. A i sa adapterom prilicno je nestabilna na brdu.

Kako bi se 142 ili 143 ponasao u brdu?
Hvala.
Kod mene ima i brdovitih parcela, 142 vrsu bez problema, nije to nikakav problem...
 
Ja sam na mom pre neki dan remontovao varijator,prvo mora glavcina na brusenje ona je sada 125mm i trebace 3-5 desete dok se ne dodje do prvu cistu meru,onda se tek po toj meri prave biksne a najbolje napraviti ih od bronze a moze i od metala,tolerancija ne sme preci 3-4 stote,onda na kraju obavezno balansiranje inace bez toga sigurno ce trese.Zna li neko koliko glavcina nova kosta?
nova je oko 80 evra,a ima ih i oko pola milimetra u plusu 125,50 mm,bas zbog remonta.
 
Nazad
Vrh