ZMAJ kombajni

Onda još nisam. Neki dan se sam isključio... Pao lanac,a da ni nzm kad. Skinuo ga i turio u alat. Nek se nađe pri ruci ako zatreba.
 
Da li na uvlačnom grlu treba da budu dva drvena španera za lanac (sa donje i gornje strane lanca) koji pokreće kukuruzni adapter ili jedan?
Kod mene izgleda da je nešto prepravljano,danas mi spadao lanac više puta...
Ako je neko raspoložen da postavi sliku da vidim kako to treba da izgleda,biću mu zahvalan:ppozdrav:
Kod mene jedan drveni spanel... A dobio sam i dva mala metalna lancanika...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jesu to oni što prave sajle?

Ti što prave sajle su baš fer i profesionalni ali nisam znao da prave i cevi, radionica u koju sam ja išao je iz te ulice gde prave sajle negde pri kraju ulice pa levo, u toj ulici je sa leve strane baš vrhunski servis rade sve vrste cevi i creva. Kažem tamo sam bio pre desetak godina pa je ovo objašnjeno po sećanju...

- - - - - - - - - -

Mene su tamo uputili ljudi iz prodavnice delova M & V Trade, pa ako neko sarađuje sa njima može da se raspita i kod njih.
 
Da li možda neko zna gde se može nabaviti lančanik od 34 zuba za bubanj za zmaja? U pitanju je zmaj 135.

Na kombajnu mi je sada lančanik od 52 zuba, sa njime radim suncokret. Postižem negde oko 390 obrtaja, možda nešto manje. Od prošle godine radim soju, i prošle godine nisam imao problem u soji, prinos je bio oko 2700 kg po ha. Medjutim ove godine muka živa, malo malo pa bubanj zaguši, moram da idem baš polako. Inače soje su mi baš čiste, bez trave. Zrno zrelo, stabljika malo jača, prinos oko 4300 po hektaru. Kako sam nešto računao sa lančanikom na bubnju od 34 zuba, i pogonskim od 22, imao bih oko 600 obrtaja. Mislim da onda ne bih imao problema.
 
Jel moze slike kako izgleda kukuruz u bunkeru koliko ima primesa. I slike kako je blokirano u repu ispod sita, imam slicnu ideju i ovih dana sam krenuo da prepravljam kombajn. Skinuo sam sav kukuruz samo ostavio malo za test da mogu da se igram i testiram.

- - - - - - - - - -

Jel ovaj snimak berba 2018 sa zatvorenom povratnom masom na youtube-u. ima malo kocanja u bunkeru al nije strasno.
 
Jeste to je. Koliko ima kočanja u bunkeru ne zavisi od donjeg sita. Ionako se u kukuruzu drži skroz otvoreno.... A i to na snimku možda nije realno... Tu sam ja preuzeo "kormilo" i vozio sam sporije nego što se inače vozi. Koliko znam i to utiče na čistoću. Ima slika kako izgleda zrno a i slika blokade negde u ovoj temi ili u temi kukuruz 2018. Bilo kako bilo,na prethodni sistem (sa donjim sitom i bez blokade povrata) se ne vraćam.

- - - - - - - - - -

A je l' ovde ima kočanja? http://poljoinfo.com/showthread.php?16677-Kukuruz-2018&p=1397115#post1397115
 
A od cega zavisi broj kocanja u bunkeru?tacnije sta je problem ako ima veci broj kocanja u ovrsenoj masi
?
 
U vezi onog mog problema sa cevcicom od nafte, hvala svima na pomoci, nisam stigao ranije da napisem, pozajmio mi je kolega cevcicu dok ne zavrsim vrsidbu, a inace nasam sam da u jednoj radnji u pancevu kod autobuske stanice prodaju nove cevcice, ceo komplet je oko 4000din, ako nekom bude trebalo, da zna.
 
Izbacio sam slamotrese. Iskljucio povratnu masu-skinuo pogonski lanac. Izbacio donje sito i zatvorio limom zadnji prolaz na povrat. Probao sam danas u njivi i trenutno se uploaduje snimak. Sa strana sam stavio drvene klizace za lanac u celoj duzini i tu mi iznosi zrno pa cu morati da modifikujem. U sredini nisam primetio da pada zrno.
 
Nazad
Vrh