ZMAJ kombajni

Sta mu bi Bubu?cudi me da je na putu kuci,a ne u radu.

Bukvalno poceo da lupa 200m od kuce. Isao sam lenijom jedno 4km na pola gasa i kad sam usao u selo dao gas da brze protrcim kroz selo posto nisam otkacio heder. Temperatura ni na pola, pritisak ulja bio na 3-3.5 i ostao takav i kad je prolupao. Sat radi dobro posto sam probao i drugi sat. Mislim da se otpustila klipnjaca (tako izgleda kad je klimamo a i srafove smo rukom okretali) e sad da li joj je smetao start sprej koji sam povremeno koristio pri prvom paljenju ili to sto su sve dizne pisale a motor radio bez dima, to je misterija koju je tesko provaliti. Uglavnom, ja sam jos i imao srece sto nije izletela klipnjaca kao na gomili takvih motora na takvom kombajnu. Uglavnom, deluje mi da motor nije nikada otvaran ali to cemo otkriti kad ga rasklopim do kraja. Na satu stoji oko 6000 radnih sati.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam juce sa spricom i iglom,ide polako, a danas cu videti i da nabavim kod kineza crevo za bicikl.
Hvala svima na odgovorima:ppozdrav:
 
Ponovo ce sad mlatimo praznu slamu.Kotrljajuci lezaj-samo ime kaze da se kuglice kotrljaju a NE klize,sto znaci da su mu dovoljni tih nekoliko grama masti koliko i ima u njemu i to sto ce ga vi puniti znajte da mu vek trajanja necete produziti ni za jedan minut,a u suprotnom mozete samo da ga skratite.Off topic.
 
Ja sve lezajeve npunim pred sezonu, neki dan sam sa tim zavrsio, jos nisam imao problema zbog masti, oni to izbace u prvom satu sto je visak... kod nas se kaze, ko maze taj se i voza.
Kolega peet probaj da pitas u ceneju je bio jedan sto je to preradjivao, a i vektor iz beceja je isto koristio stare osovine od fiksnih i pravio sa klatecim, ako ne uz malo truda mozes i sam prepraviti, ja sam gledao kako je jedan covek to odradio i radi bez greske.
 
Kolege, koliko vredi zmaj universal, perkins sestak motor, u pristojnom stanju? Interesuje me, zato sto treba da uzmem u kompezaciji nekoj
 
Nazad
Vrh