ZMAJ kombajni

U trgovinama koje drže djelove za FAHR kombajne. Stariji FAHR kombajni imaju plosnate prste.
 
Nema problema mislim da ce ici kako je jedan clan rekao 3870, ovo resenje mi se dopada jer je usput dobijeno duze naleganje na remenicu pa tu sad jos bolje iskoristavamosnagu i teze se pali kais bar bi tako trebalo.
sad radim nesto drugo, ali vim zavrsim vracam se na zmaja i zavrsavamo to.
 
Ja sam odusevljen kakva aero dinamika....ako nike puno para ovo bi trebalo uzeti kao kolekcionarski primerak...biće da je jedini u srbiji...u paketu sa151com...
Ako je iole kopija danca,to ondak leti naspram ovih zmajova...sećam se kad je u susedno selo stigao kombajn koji je zmaj radio valjda po licenci danca...al je to islo sunce ti poljubim..ko zmaj...
 
Pozdrav , koliko bi vrijedio ovaj kombajn , sa kukuruznom adaptacijom te hederom geringhoff i sečkom za slamu,žitni heder 3,60m, stanje odlično .

6tayLpD.jpg
[/IMG]

WGe9M1Z.jpg
[/IMG]

7fxaQHw.jpg
[/IMG]
 
Kolega... 58 njiva, 42ha površeno za sad ove godine... Od čega u dvije njive 14ha pa ostalo vadite prosjek kolike su njive velike. Tu odlazi i pogonski remen i kvačilo i mjenjač jer je brdovit kraj...

Kolega nesto preko 70ha u 148 sitnih njiva, i 35ha u 11 vecih njiva.
Bubu moje Deutz se vrti mislim na 2650 obrtaja, i nisam primijetio da mu je to nesto previse..
 
Kolega nesto preko 70ha u 148 sitnih njiva, i 35ha u 11 vecih njiva.
Bubu moje Deutz se vrti mislim na 2650 obrtaja, i nisam primijetio da mu je to nesto previse..

To te ja pitam! Da vidiš kako koljena otiču od stiskanja kvačila i kočnice a **greška se na nizbrdicama nažulja od klizanja po sicu... To je pravi posao, dođeš, uradiš prvi krug oko njive i ostane za pola hedera u sredini i kipanje...
 
Koja je tabela tacna?
Prva slika iz kataloga od kombajna



Druga iz kataloga od adaptera




Konkretno,zanima me koliko obrtaja bubnja je sa kombinacijom 19-43?
Po prvoj tabeli je to 368,a po drugoj 426...
 
Koja je tabela tacna?
Prva slika iz kataloga od kombajna



Druga iz kataloga od adaptera




Konkretno,zanima me koliko obrtaja bubnja je sa kombinacijom 19-43?
Po prvoj tabeli je to 368,a po drugoj 426...

Na drugoj slici su zamenjeni stupci... Godinama smo ralili sa kombinacijom 19-34 suncokret, 19-52 kukuruz, a iste će kombinacije raditi na 170-ki...
 
Koliko obrtaja otprilike ima bubanj sa kaisem kao pogonom,ako na remenici bubnja kais bude na samoj spoljnoj ivici ,ono ravno sa ivicom.Kombajn mali zmaj 142.
 
Koliko vredi 190 samo sa žitom varijantom? Nije nikad radio kukuruz. Stoji nekoliko godina, igrom slučaja.
 
Nazad
Vrh