ZMAJ kombajni

genic je napisao(la):
meshter je napisao(la):
aorica kriticna temperatura za TAM-ov motor F5L 413 FR koji se ugradjuje u ZMAJ 170 je 175 stepeni celzijusa, znaci sve ispod toga je :D
koji je to merač temperature od 200 o na TAM-ovim motorima?
sada sam ga kupio i davac i merac i marke je VDO
Post je spojen: [time]1288892183[/time]
_________________________________________________
merac je nesto preko 4000 dinara a davac ja mislim da je bio 1300 din.
 
Temperatura motora u sadašnjim uslovima tj.kukuruza kada je temperatura spoljašnja od 15-20stepeni motor radi na temperaturi do 70 stepeni stim da motor nije pran od pšenice a kad je temperatura spoljašnja veća od 30-40 tem.motora je do 90 stepeni.

aorica je napisao(la):
genic je napisao(la):
meshter je napisao(la):
aorica kriticna temperatura za TAM-ov motor F5L 413 FR koji se ugradjuje u ZMAJ 170 je 175 stepeni celzijusa, znaci sve ispod toga je :D
koji je to merač temperature od 200 o na TAM-ovim motorima?
sada sam ga kupio i davac i merac i marke je VDO
Post je spojen: [time]1288866983[/time]
_________________________________________________
merac je nesto preko 4000 dinara a davac ja mislim da je bio 1300 din.
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Temperatura motora u sadašnjim uslovima tj.kukuruza kada je temperatura spoljašnja od 15-20stepeni motor radi na temperaturi do 70 stepeni stim da motor nije pran od pšenice a kad je temperatura spoljašnja veća od 30-40 tem.motora je do 90 stepeni.
hmmmm,nisam znao da deutz/torpedo radi na 70c,tj da mu je to radna temperatura...svasta cu jos ovde procitati....
 
ako ti imas dajc na tom tvom kombajnu,onda bi ti trebao cutis i da ucis i da taj merac koji ti pogresno pokazuje temp. zaukas u begej,jer on mozda radi,ali ne za vazdusno hladjen motor. ::namigivanje::
 
Da li imaš merač temperature ulja original njegov Nemački ili si ti stavljao neki drugi.
Mora da se sad složili sklopovi. :D
 
ja mislim da je original njegov,ima zelenu crtu i posle od pola isprekidana sa belom i gore skroz bela
 
da da taj, i koliko ti skoči skazaljka.Ja sam kod mene stavio još jedan onaj mislim da je fadipov za vodu i imam taj original uljni nemački i na taj original skazaljka ode jedno pet milimetara odozdole a ovaj drugi pokazuje 70stepeni.I jedan predlog,ako ti motor radi dobro ne čačkaj ga mnogo samo ga pusti da radi i udri ga samo po gasu. ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1288873842[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Rhj9kJx_2W4[/youtube]

ovde možeš da vidiš temperaturu na blic na 2:38 sekundi sat temperature je u prvom redu u sredini.
Post je spojen: [time]1288899210[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5mW8bRAYr5o[/youtube]

i ovde na 0:50sek
 
da taj sat za temperaturu ulja je i kod mene a njegov senzor,stavio sam nov opet VDO nemacki.a kazaljka juce i prekljuce je stajala u gornjoj zoni blizu bele zone al nie usla jos nikad u beloj.a danas tacno na sredini
 
sredjen kombajn.skinuli smo motor sa kombajna i razbucali ga a sta smo videli? videli smo sledece:
1.vodu u dva cilindra posto je izgoreo diftumg glafe
2.radilica je malo ostecena zbog rada sa slabim pritiskom
3.kad smo izvadili klipove falile su kompresione karike cudo nevidjeno ali isao je jer su klipovi jako pasent.
sad cu sve novo da ubacim i gas i stubline ali pritisak je dosao neminovno jer to su bili zadnji trzaji a ulje nije trosio ono kejsovo. :D :D
 
aorica je napisao(la):
da taj sat za temperaturu ulja je i kod mene a njegov senzor,stavio sam nov opet VDO nemacki.a kazaljka juce i prekljuce je stajala u gornjoj zoni blizu bele zone al nie usla jos nikad u beloj.a danas tacno na sredini

Šta si radio sa uljanim hladnjakom?Da li si njega nosio na prokuvavanje i čišćenje?
 
nisam njega nosio nigde i spolja i iznutra ,kolko smo mogli da vidimo bio je cist ko oko.samo smo ga izduvali sa kompresorom
 
Pozdrav ljudi?
Radi li se sta jos u Zmaju (novo)? tj sta i jeli to cemu?
Interesuje me 171,
kakvi su motori ubacivani,
koja je cena novog i kakva su iskustva?
Posto sad imamo 170 a vreme je za nesto novije ili ocuvano polovno :haha:
 
To neznam, jedino znam da 192 ima napravljeno samo par komada. Jel ti prodaješ tvoj?
 
zzivica je napisao(la):
sad cu sve novo da ubacim i gas i stubline ali pritisak je dosao neminovno jer to su bili zadnji trzaji a ulje nije trosio ono kejsovo. :D :D
kako ubacujes novi gas pa zar ti vec vozis na gas?:bravo: :haha:
 
mims je napisao(la):
To neznam, jedino znam da 192 ima napravljeno samo par komada. Jel ti prodaješ tvoj?
mozda ako mi nadjes nesto od gore navedenog :haha:
Imam 170 1989god u dobrom stanju sa hederima za zito i kukuruz i uredjaj za suncokret!
Nije nesto nasminkan ali zato odlicno radi svoj posao! (Farba ne kosi :haha:)
Sad neka forumasi procene vrednost, molim lepo! :ppozdrav:
2hphro2.jpg
 
Momci koji su sve motori ubacivani na 171 i 143?
Kakva su iskustva sa 171?
Ovde sto sam procitao 143 se dosta dobro pokazala a i ima ih najvise!
Ako neko nesto vidi za prodaju moze dojava :haha: :ppozdrav:
Hvala!
 
Nazad
Vrh