ZMAJ kombajni

Moze li mi neko pomoci kako se pravilno zove pokretna naprava koju vuce traktor i koja sluzi za pretakanje zita iz kombajna,a onda iz nje se pune dzakovi,mi to ovde zovemo LEVAK ali Gogleu je to nepoznata rec,a poceo sam ga praviti po mojom zamisli ali bih ipak da vidim koju sliku gotovog jer mozda ima bolja tj prostija resenja.
 
Moze li mi neko pomoci kako se pravilno zove pokretna naprava koju vuce traktor i koja sluzi za pretakanje zita iz kombajna,a onda iz nje se pune dzakovi,mi to ovde zovemo LEVAK ali Gogleu je to nepoznata rec,a poceo sam ga praviti po mojom zamisli ali bih ipak da vidim koju sliku gotovog jer mozda ima bolja tj prostija resenja.
dodji kod mene ja sam napravio dva takva levka.
 
kolege,moze li mi neko tacno reci sta je potrebno podesiti na kombajnu za zetvu ovasa?da li podesavanja su ista kao za zito i jecam ili ima razlike,nikad nisam radio ovas,a sad trebam nesto skinuti pa da bih bio siguran?unapred hvala
 
Gornje sito otvaras vise nego za psenicu, donje stavljas s vecim rupama, vjetar skroz zatvaras i to je to. U njivi vrsis fino podesavanje po potrebi.
 
pozdrav kolege forumasi imam jedno pitanje dali je isti ugao kod korpe za kukuruze na zmaju 162 i na 142 imali neke razlike znam dal je sira al dal je isti ugao neznam
 
ugao korpe 142 i 162 je isti,samo sto je 142 sirina 1 m,a 162 oko 130!a sve ostalo je isto!
 
Da li neko zna da li bi ovaj sto za uljanu repicu mogao da se namontira na 142?

sto.png


sto1.png


sto2.png
 
Zbog cega se mora montirati taj sto za uljanu repicu???

ZAsto nisu dovoljne samo te uspravne kose na obican heder i kraj price???
 
Drugačiji je pogon kose. Ko bi terao te hidro motore? A rešenje kačenja? Ima mnogo da se prepravalja a deluje mi i malo usko na slici.
 
Danas zavrsio poslednju parcelu Ovasa za ovu godinu sa ZMajem 132... Od kvaorva ove godine NISTA na njemu (samo podmazivanje i sipaj i vozi)...

Danas nisam imao vremena da ga operem (samo sam kompresorom osistio plevu) sutra sledi detaljno pranje i garaza sve do sledece godine ili do soje ako imamo mnogo usluga ali neverujem...
 
Kako opet problemi oko kombajna a radim svoga oko 10 ha godišnje moram kupiti sebi neku natru i da radim kad hoću.Ovako patnja u ovoj kišnoj godini,te ne može doći te svetac te sto klinaca palaca.Konto sam na zmaja jer ima dijelova na kiosku i nisu skupi za održavanje.Kojeg bi mi preporučili za nekih 20 ha godišnje i koliko odokativno za taj kombajn košta kompletan remont,mislim na remont bez motora.
 
Nazad
Vrh