ZMAJ kombajni

Postoje 2 vrste ekscentar osovine.Za 170-191 ide osovina bez konusa i navoja za remenicu dok za ostale ide osovina sa konusom i navojem na kraju.Najvažnije je da se ne drma remenica a viljuška može da ima malo lufta.Reduktor ne sme da se čuje u radu kada je sve u redu.
 
A onda je dobro jer imam kompletan sa remenicom i na oko deluje isti. To znam da za 171 nije isti ko za 142, ja se uplasio da svaki ima vise vrsta.
 
I remenica mora biti tesno namontirana i dobro stegnuta jer hoće da napravi problem i upropasti eks.osovinu.Bolji je sistem sa konusom ali to ovde nije urađeno zbog mesta verovatno.
 
Najbitnija stvar je da viljuska u ekscentru nema aksijalnog lufta, to ga razbija

- - - - - - - - - -

Dal ova spojnica bos pumpe moze adekvatno zameniti spojnicu hidraulicne pumpe na Z 142
foto_0496.jpg
 
Deset godina kod nas ide oriđi spojka,i radi dosta u toku godine, i nema problema.... Verovatno na osovini imaš lufta pa ti zbog toga ne traje dugo...
Probaj,ugradi ako može. Za razliku u ceni vredi se pomučiti.
 
Negde je pisano ovde u temi ,samo nemogu da njadjem treba mi preforiranog lima za sabirnu...propao mi samo 20cm od pocetka a ostali deo kao nova...pa mi se neisplati menjati celu sabirnu za samo tako malo parce...
 
Postoje 2 vrste ekscentar osovine.Za 170-191 ide osovina bez konusa i navoja za remenicu dok za ostale ide osovina sa konusom i navojem na kraju.Najvažnije je da se ne drma remenica a viljuška može da ima malo lufta.Reduktor ne sme da se čuje u radu kada je sve u redu.
ma ne cuje se ali ima lufta sitno na sajbi. Moram skinuti pa videti sta je.
 
Ljudi može li mi neko izmeriti prečnik propelera za hlađenje i koliko ima peraja na s46 motoru?Kod mene je sa 6 pera i 45cm u prečniku a imam nov sa 5 pera (dobro zakrivljena pera) i 50cm u prečniku.
 
Najbitnija stvar je da viljuska u ekscentru nema aksijalnog lufta, to ga razbija

- - - - - - - - - -

Dal ova spojnica bos pumpe moze adekvatno zameniti spojnicu hidraulicne pumpe na Z 142
foto_0496.jpg
To sam i ja planirao prosle godine da ugradim i kupio je dzabe jer prvo konus nije isti i drugo ni druga strana nije ista rupa pa sam odustao.

- - - - - - - - - -

A sto se reduktora tice prvashodni onako bez rasklapanja pogled u njegovo stanje je uhvatis remenicu i cimas je napred nazad tu ne bi smeo vise da mrda od 2-3 desete kao ni gore dole.Ako mrda 2-3mm mora da se rasklopi i vidi u sta je popustilo a u praksi svuda po malo pa sledi generalni remont koji obavezno prebacuje 150.e.
 
Negde je pisano ovde u temi ,samo nemogu da njadjem treba mi preforiranog lima za sabirnu...propao mi samo 20cm od pocetka a ostali deo kao nova...pa mi se neisplati menjati celu sabirnu za samo tako malo parce...
Jesi li pitao u Eurobar-u?



Kad se vec probudila tema,verovatno pocinju pripreme polako ...
Kakvo je remenje "Rubena"? Konkretno za varijator voznje.
 
Kupi ceo uložak sabirne i odseci koliko ti treba.Uložak košta 45 eura ili vidi ako je neko menjao sabirnu pa odseci deo od te stare.
 
Pročitao sam ovde da su ljudi zadovoljni tim kaiševima. Nego, gde ima da se kupe? Tražio sam na internetu, ali nisam ništa našao...
 
Nazad
Vrh