ZMAJ kombajni

Na ovo slici se bas nevidi,oni dodju oko te zadnje (gornje) pogonske osovine grla,izmedju gornjeg i donjeg dela uvodnog lanca,oko tih lancanika koji pogone lanac
 
Neko kaze da ti limovi ne moraju da budu tu, ali ja sam ih prosle godine zamenio, jer ih predhodni vlasnik nije stavio kako treba, pa su se dosta potrošili. Nisu bili skupi, cini mi se negde oko 1000-1200 din sva tri.
 
Ume na njih da zamota vlazna slama od jecma,soje ili zeleni stapovi suncokreta,pa onda preskoci lanac pa onda znate sta sledi...Mnogo je bolje kada su na svome mestu.
 
Ako bas nekom zatreba i ja bi prodao kolica za 350 na kraju i 300,jes da nisu ofarbana ali zato imam na njih stavljene kao nove gume istih dimenzija ali od viljuskara,znaci neunistive,od kako sam skratio keder ja ih vise ne koristim i samo mi smetaju.
 
Imam zmaj 143 i potreban mi je jedan deo. Radi se o zastitnim sitima na hladnjaku. Oni su iz dva dela, one dve kutije sto dolaze ispred hladnjaka i stite ga od prasine. Da li neko ima da proda?
 
Napravi tu kutiju od lima. Ja sam tu dole kutiju zatvorio sa limom da ne uvlaci toliko prasine u hladnjak.
Da li ima neko Agroelektronikinu kontrolu rada kombaja? Kako se pokazala?
 
jovicasur

e29dcb8fb46fec994928d3169d35db94.th.jpg
b744d64cace426b133e057b09a0b61da.th.jpg


evo obecanih slika i odovora na pitanja
glavni hidro razvodnik nisam menjao niti imam u planu samo planiram da uz njega dodam razvodnik sa elektromagnetnim ventilima koji bi radili u paru jer ako se desi kvar na elektronici da zavrsi posao mehanicki razvodnik a sto se tice sirih guma tu nisam primetio razlike tj radi kao sto je radio i sa uskim gumama osim sto se mnogo lakse upravlja po peskovitom terenu i kada je vise vlazno u jesen
za sada toliko radovi ce se nastaviti prvo nova kabina sa kompletno novim enterierom ,klimom, hidro lulom i na kraju farbanje :ppozdrav:
Hvala na slikama :ppozdrav:

Nisam najbolje razumeo, iznad secke, mehanizam koji pokrece usmerivac slame prema secki, da li on otvara zadnju stranicu kada ne koristis secku? Da li tada slama izlazi sa zadnje strane a ne ispred secke?
Kod mene hoce da zagusi kada ne radi secka, izmedju usmerivaca i slamotresa, ako ima korova ili zelene slame.
 
Svaki koji sam video u radu cupka pozadi. Lagan je nazad jako a nemoguce je sve ubalansirati na tom kombajni da nema skakutanja i vibracija.
 
Nazad
Vrh