ZMAJ kombajni

meshter je napisao(la):
Peet cena zavisi gde kupujes i sta kupujes, ja sam ceo komplet od 5 lancanika,glavcina, 5 caura, spaner, nosac spanera, remenica i lanac kupio u Rumi pre 4-5 godina i mislim da je kostalo oko 200 evra.To sve sto sam kupio su jos zmajevi delovi a sad sam video da i privatnici prave ove delove stim da su dosta skuplji a kvalitet je :sta:
dali vrsis i psenicu sa lancanicima
 
2mqqdj4.jpg
IReduktor za kosu
N.A.
 
adamov zoran je napisao(la):
meshter je napisao(la):
Peet cena zavisi gde kupujes i sta kupujes, ja sam ceo komplet od 5 lancanika,glavcina, 5 caura, spaner, nosac spanera, remenica i lanac kupio u Rumi pre 4-5 godina i mislim da je kostalo oko 200 evra.To sve sto sam kupio su jos zmajevi delovi a sad sam video da i privatnici prave ove delove stim da su dosta skuplji a kvalitet je :sta:
dali vrsis i psenicu sa lancanicima

meshter je napisao(la):
Deni,kod mene na 142 za soju stavim lancanike 19/34 sto je oko 460 o/min. Tako vec godinama radim i nisam imao problema, kod druga na 142 su lancanici 22/43 ili oko 420 o/min i on isto kaze da radi bez problema.Inace on i zito vrse sa lancanicima, stavi lancanike 22/19 i onda ima oko 980 o/min doba i samo gas :D
Pisao sam vec o tome :ppozdrav:
 
ej pozdrav ljudi recite mi koliki su vam zazori na bubnju kod 142/ke kad soju vrsite i na kojoj vam je rupi rucica za otpustanje korpe u kabini?
 
Nemora da bude orbitrol,vidi dali ti se farba u rezervoaru za ulje ljuska pa ona zaglavi u ventilu ispod kabine.Kod mene je to bilo :ppozdrav:
 
meshter je napisao(la):
dexy od cega je reduktor pogona kose, lici mi da je od deutz fahra.
Od Djure Djakovica radim sa njim vec dve sezone bez problema.
Post je spojen: [time]1283892126[/time]
_________________________________________________
Evo i levak kako sam prepravio za soju
IM
 
zarkovmali je napisao(la):
jel rasklapao neko orbitrol od kombajna......nesto mi je zaglavilo u njemu samo volan trese....? :sta:


ako si ga otvarao sam nosi ga kod majstora,ja sam jednom pametovao jer mi je curilo ulje u kabinu pa sam menjao gumicu,sta je to od posla,otvorim promenem gumicu sklopim i upalim kombaj a volan da poludi,olbitrol se zupci a ja to tada nisam znao pa sam sklopio nepazeci na to,tako da ako si ga dirao nosi,ako nisi obrati paznju
 
zarkovmali je napisao(la):
jel rasklapao neko orbitrol od kombajna......nesto mi je zaglavilo u njemu samo volan trese....? :sta:

Pre nego sto rasklopis orbitrol proveri ventil konstantnog protoka ispod kabine kao sto je napisao dexy

dexy je napisao(la):
Nemora da bude orbitrol,vidi dali ti se farba u rezervoaru za ulje ljuska pa ona zaglavi u ventilu ispod kabine.Kod mene je to bilo :ppozdrav:

Ako ipak budes rasklapao orbitrol da ne bi imao problema kao clan danger skini odavde http://poljoinfo.com/tehnicke-i-ostale-diskusije-o-traktorima/tehni269ka-dokumetacija-radioni269ki-priru269nici-katalozi-rez-delova-za-traktor/ radionicki prirucnik za IMT 540-9, u njemu imas kompletno uputstvo kako se rasklapa i sklapa orbitrol :cao:
 
zorancile je napisao(la):
Dexy, jel imaš takve limove (sita) i dole na koritima spirala od povratne mase i zrna?
Dovoljno je samo ovo izbaci oko 80% primesa.Testirano proslu sezonu i radi perfektno. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1283896202[/time]
_________________________________________________
meshter je napisao(la):
dexy izmeni post da se vidi slika :cao:

34f1l5d.jpg
Nest mi sa slikama ne ide. Hvala :ppozdrav: :ppozdrav:
 
otvarao sam 3 puta i sve sam vratio kako treba,ali nece.....izgleda da treba da se uzupci,a ja ne znam..tako da ne gine da ga nosim kod hidraulicara... :sta: :sta: :sta: :sta:
 
Nazad
Vrh