ZMAJ kombajni

Ovo je radjeno privatno ali ljudi koji su mi prodali kombajn imaju racun i garanciju.Lepo ide cak i kad sam potonuo do osovine.Vrti tockove a pri tom ne menja zvuk motora niti gubi snagu na tockovima.
 
Jel ima negde zmaj 150?
Redak je dosta ali je dobro rešena mašina
171 nisam fasovao
Samo 190 mater mu
Jest bilo BALKAN Suva reka kajiševi ko žvaka
A volan zaglavljuje
Menjače u njivi vadili
Lamele i čuda muda
Ukosi vitla pa muke
Adapter usrani
A tek ono djubre 161
Kretača ladje, osovina čistog zrna, kajiševa kao u priči
143 CUMINS je bio premija



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Druzde uz duzno postovanje,ali 161 ponizava svako ko ne zna da ga vozi i popravi.drugar imao godinama zmaj 125,sto je predak 161 i 2,prodao ga prdm 5,6 godina,radio je godisnje preko 400kg zita suncokretta i kukuruza,i nikad,ali NIKAD nije imao problema sa pogonom ladje.kombjan je/kasnijdm prodat clanu S-M i uvek je pratio djuru djakovic u stopu,.tako da nije do kombajna..zna dragan kovacev o kme se radi pa moze da potvrdi..
 
Sta mislite o tome da na standardno vitlo skinem prste i zasrafim daske ?
Mora li se stavljati grudobran?
 
Kolege ima li neko ideju cime najbolje i najbezbolnije da bez skidanja ocistim hladnjak iznutra na zmaju 142

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ne znam da li bi vredelo upaliti motor,pa polako vodom sa spoljne strane? I kod mene vidim da je prljav na strani do motora. Vazduhom teško prići zbog elise...
 
Ja duvam svaki dan od motora ka napolje. Na pistolj sam montirao bakarnu cevku dugacku jedno 40cm sa zakrivljenim vrhom. Bez problema izduvam i coskove ispod lima a ujedno je prakticno i kad duvam filter.
 
Sta mislite o tome da na standardno vitlo skinem prste i zasrafim daske ?
Mora li se stavljati grudobran?
Mislim da ce ti bez grudobrana vitlo izbacivati odsecene glave napolje. Upadace glave u sredinu vitla kaciti se za poprecnu sipku sa ili bez daske. Tako zakacene ce vitlo izbacivati ispred hedera.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ma kakav adapter,koristio sam njega prvo par godina,onda sam presao na zitni heder sa adaptacijom,meni licno je mnogo bolje sa zitnim.Pored rastura manjeg,ima svega par mazalica za podmazivanje,spram 99 na adapteru,sam heder je mislim nesto laksi od adaptera,i naravno vise redi hvata,ako je suncokret slabiji moze i 6 redi.Jedino ko nema heder za svaki usev,lakse je spremiti kukuruzni adapter za suncokret ,nego zitni,manje posla puno.
 
Definitivno cu raditi sa zitnim.Stavicu daske i tacne.Za grudobran cu videti jer sam na desetine snimaka video da rade bez njih jako lepo.Kod Z191 brzina vitla se jako lako resava iz same kabine u sekundi.
 
Onda smanji broj obrtaja i teraj..... vidi samo da ti naprave limo e da navuces na prete,da e moras da ih skidas da bi stavio daske,to je veliki posao.... sad imam te limove i mnogo je lakse
 
Definitivno cu raditi sa zitnim.Stavicu daske i tacne.Za grudobran cu videti jer sam na desetine snimaka video da rade bez njih jako lepo.Kod Z191 brzina vitla se jako lako resava iz same kabine u sekundi.

Ja sam grudobran skinuo,ja sam imao od grifovanog pletiva na Claasu i kad je suvlji suncokret,grudobran dodje kao rende. Po meni je bolje smanjiti broj obrtaja vitla i raditi bez grudobrana.
 
Kod mene na 151 sve je bilo kao na 191 ojačane osovine,dupli lančanici...sem remenice na biteru koja je bila 51cm ako se dobro sećam.Ako nekome treba potpuno nova osovina bitera za 190-191 made in Jugoslavija neka se javi da mu prosledim kontakt telefon.
 
Da li mi neko moze reci planiram da malog zmaja 133 preradim na lanac (budan i prijemni biter), kida mi srafove a i osovina je u deformitetu baca pa mi sad jednostavnije da preradim na lanac, koji br zuba ide na lancaniku da bi se dobio opt br obrtaja na bubnju
 
Kolege moje da mi je da vidim ovog konstruktora ili inzinjera kako vec sto je izmislio da na 142 onaj komarnik stoji pozadi onako i kupi onoliko prasinu i plevu saltko bi mu se pip....na glavu

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh