ZMAJ kombajni

SerbiaPaor

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2008
Poruka
39
Lokacija
Banatsko Karadjordjevo
E ovako sa obzirom da imam vise vrsta ZMAJ kombajna-i imao sam pa prodao neke....znaci ko god zeli nesto da pita u vezi kombajna slobodno nek pita..ali ZMAJ kombajni..ja imam 2X161,190,191...a imao sam i 141...prodato...i 135,125 i.t.d takodje ako nekome fali neki deo ili nesto prodavam delove posto imam 3-4 komada samo za kako bi mi rekli "cerupanje"gospodo navalite!!
 
7500eura pred sezonu 2006, ima sva tri adaptera,odradio sam sa njim do sad oko 600 lanaca (zito,kukuruz,suncukret) i prezadovoljan sam, motor je perfektan. i da 86' je god. limariski jeste bio losiji na pogled kada sam ga uzimao ali je bio utegnut, i sada je naravno. evo i ovogodisnje slike iz zita
 
Ja sam dobio ponudu za 141 kukuruz-žito 7500 eura '87 godište, extra utegnut, čak mu je čovek pojačavao šasiju i limariju, ne čuje se kad radi. Je li vredi toliko?
 
ja mislim da vredi, ako je stvarno takav. i zavisi od kukuruznog adaptera koliko je dobar jer se i oni krecu od 1000 do 2000 eura zavisi od stanja :sta:
 
Ja bih najradije samo žitni jer kukuruz čuvam u klipu, ali retko ko hoće da raspari adaptere. Ma samo kad bih našao 135-icu, sutra bih je kupio!
 
Ljudi spremali ko ljute ZMAJEVE za zetvu ili sam ja ludo poranio pa privodim kraju sa remontom,jos samo grlo da nabacim i malo pregledam heder i moze u atar,kod nas jecam ceka sunce samo da pozuti i skidaj.
 
Katastrofa :haha:, ni gume na pedali kocnica nisu uspeli da promenu od 80-ih :nono:,slusaj druze,za te pare uzmes dominatora kojeg hoces ispod 100tke,76 88 a i moze se nabosti i 98 i pici kroz atar kolko oces,posto mi se cini da trazis manji uzmes 76 sa 3.6m za 20-ak tisuca hiljada ojra i slazi lovu u slamaricu. :D
 
Ma ne pada mi na pamet dati te pare za kombajn, ja vijam nešta malo samo za svoje potrebe, ne planiram za kombajn dati više od 5000eura sa sve ulaganjem u njega ako treba. Naći ću ja sebi neki dobar 133 pa makar i da nije RM, jer mi više i ne treba, a 141-2 ili neki stranci u toj klasi su mi preveliki za smeštaj pod šupu, a i nemam potrebe za kombajnima tog kapaciteta.
Evo još koja slika 135 sa sajma-
pict1162bk2.jpg

pict1163rm6.jpg

pict1165au8.jpg

pict1167te2.jpg
 
Redizajniran i Modifikovan, a po mojim saznanjima razlika je sledeća-

za 133RM- Manji volan, bolje sedište, tapacirana kabina, bolje rešena hidraulika nego kod 133 kod kojeg se može samo jedna po jedna operacija raditi, ništa istovremeno.
za 142RM- Manji volan, bolje sedište, tapacirana kabina, pojačanje ispod vetra, metalne letve na vitlu, ventilacija s leve strane, pojačan zadnji trap, spušten filter fazduha (nije više najvišlja tačka kombajna)....

...verovatno ima još nekih sitnica, mada ja više ne znam.
 
Ej, da li je RM ili obican ne znam ali u njivi da stane to nesme nikako. :osmeh:
Kad budes ubacio klimu javi obavezno bas me zanima kako ce biti , jer sam i ja o tome razmisljao i nasao neku polovnu od Lancie :ppozdrav:
 
Pozdrav svima,bio bih vam zahvalan ako biste me uputili gde mogu pronaci NOV hladnjak za Zmaj 141 ?adresa,broj bilo sta ( u Srbiji naravno jer sam iz Vrsca)... hvala vam puno :cao:
 
Evo i mog ljutog zmaja slikao sam samo odnapred jer ga nisam hteo isterivati posto je skinut hladnjak,inace je 88god. prvi vlasnik,imam sve adaptere stim sto je kukuruzni kao nov jer je kupljen 90-te i samo je tu godinu radio i ove godine je pusten u pogon da radi,inace jako dobro radi jer sam na osovini grla gde je pogon hedera napravio veci lancanik tako da ima veci obrtaj na valjcima ustvari ceo heder brze radi tako da ako ga spustis do dole radi kao berac s tarupom
 
kako ti to odmah upalo u oci :osmeh:,ove godine u zitu je osla leva pukla iznutra ispale zice i roknula unutrasnja,tako da je zmajcek ostao na njivi i nije bilo vremena da se voza po srbiji da bih nasao istu gumu,kombaj treba da radi a ne da stoji tako da su imali samo takvu Galaxy i uzimaj sta ima,a desna je jos fabricka tako da ce i ona mozda ubrzo pa cemo staviti iste,malo i meni bode oci al jbg,da sam bio ja na njivi mozda bi i isao u rumu ili mitrovicu jer je tek poceo jecam i nije bila guzva al ja sam sa drugim kombajom radio i nisam znao sta se desilo dok nisam dosao kuci, a guma je roknula bas na njivi mog kombajnera tako da mu nije bilo svedno i nije me zvao,e sad bitno da masina dobro radi a gume sto su razlicite ..........znam da me malo palis al cisto da napisem sta je bilo :D :cao:
 
Nazad
Vrh