ZMAJ kombajni

Danas smo skinuli zvono, spojnicka se bukvalno odlomila na delu gde su nutovi mada se jasno vidi da je napukla jos ranije i drzala se ni na polovini, zamenili smo je novom i nju i onaj drugi deo sa nutovima.
 
Pronadjoh jednu sliku malo neobicnog Zmaja na internetu. :osmeh:
Ovakav je idealan za rad u godini kakva je bila ova.

ImageHandler.ashx
 
Jesu, original zmaj. Imao moj kolega i bacio na otpad... Pohrdjale toliko da ih ni sveti petar vise ne bi pokrenuo i tako dodje vrijeme za rastanak. Danas bi pojedinci i za zaglavljene gusjenice platili zlatom al ajde znaj prije 10 godina sta ce biti...
 
Kolege imali neko da prodjae, kao pravno lice Zmaj kombajne, nacin kupovine mi diktira da mora da bude pravno lice? Na sajtu firme vidim da proizvode samo prikolice, ne i kombajne vise :(
 
Zna li neko kolko se kretala cijena novog zmaj kombajna nekad , npr 142 , al u neko vrijeme kad je inflacija bila kolko tolko zauzdana ? Moja pretpostavka da bi nov Zmaj 142 npr trebalo da košta oko60-70 000e . Nego kad pomenuste problem sa upravljanjem u blatu , dal postoji mogućnost pomaganja upravljanja sa kočenjem jednog prednjeg točka ? Isto i kod gusjenica . Dal je teoretski moguće da se razdvoje kočnice ?
 
Zna li neko kolko se kretala cijena novog zmaj kombajna nekad , npr 142 , al u neko vrijeme kad je inflacija bila kolko tolko zauzdana ? Moja pretpostavka da bi nov Zmaj 142 npr trebalo da košta oko60-70 000e . Nego kad pomenuste problem sa upravljanjem u blatu , dal postoji mogućnost pomaganja upravljanja sa kočenjem jednog prednjeg točka ? Isto i kod gusjenica . Dal je teoretski moguće da se razdvoje kočnice ?

Naravno da ce pomoci... Ovog leta cim kisa toliko raskvasi atarske puteve volan vise ne pomaza... JA na Claas-a tad razdvojim kocnice i udri!!!!!! :osmeh:

Nisam probao to na znaja zato sto on ima onu kocku da izjednaci pritisak pri kocenju(bar moj 132 ima) e sad enznam za 142...
 
Jel neko resio problem zagusivanje izmedju gornjeg i donjeg sita tuluzinom? Svako vece moram vaditi sita da ih ocistim a cujem da mnogi imaju taj problem u kukuruzu.
 
Preko celog se nakupi dosta. Ide ti cisto samo sa gornjim? Kako si iskljucio povrat? Skinuo lanac pogonski?
 
Da ide čisto,samo skinuo lanac i tako probe radi uradio oko 50 ari
tako da planiram iduće jeseni ako budem uzeo lančani prenos kad skinem levi apcung da ga i ne nameštam,samo bih blidirao na lađi prolaz neovršene mase
ubrzati vetar i na pogonskoj remenici a samim tim i lađu i transporter ovršene mase....i piči
 
A pa to nije merodavno... Ja mislio ti si vise uradio. Probao sam otvoriti skroz donje i onda ima tuluzine u bunker tako da mi nije jasno kako je kod tebe cisto bez donjeg sita.
 
Pa ako zatvorim gornje onda hoce da prosipa. Podignuta mi je zavesa dosta. Mozda kad bi se to donje sito stavilo neko drugo. :sta:
 
Nazad
Vrh