ZMAJ kombajni

Naravno da ce pomoci... Ovog leta cim kisa toliko raskvasi atarske puteve volan vise ne pomaza... JA na Claas-a tad razdvojim kocnice i udri!!!!!! :osmeh:

Nisam probao to na znaja zato sto on ima onu kocku da izjednaci pritisak pri kocenju(bar moj 132 ima) e sad enznam za 142...

Kocka za itjednacavanje pritiska ima ulogu da kad se stisnu obje kocnice da isti pritisak ide na lijevu i desnu stranu kako se pri kocenju kombajn ne bi zanosio. kad stisnes svaku posebno koci samo jedan tocak 10000% isprobano i istinito. Kad upadnem u neko blato a na desnom tocku je manji teret i on prije proklizava nego lijevi. stisnem desno kocnicu i lijevi tocak krene hvatati podlogu i kombajn izlazi iz blata. Sto kazes, kad su putevi losi, upravljam kocnicama posto su tockovi zadnji uzi od prednjih i jos pomaknuti u stranu, nema u blatu upravljanja ako postoje duboki tragovi od prijasnjih prolaza nego samo skretanje uz pomoc kocnica ;)
 
I ja sam radio sa gornjim kukuruznim, posle sam probao sa gornjim zitnim sa kukuruznim produzetkom i radi totalno cisto i nemam problema sa zagusivanjem sita kao sto je kolega pisao. Ovako radim vec tri godine unazad.
 
Kakave veze ima produzetak sa cistocom? :sta: Po meni taj produzetak ima veze samo sa prosipanjem.... mozda gresim!
 
Sve sam ja to druze probao! I sa zitnim i sa kukuruznim, i sa kukuruznim prduzetkom i sa zitnim [cesljom] i Ubedljivo najmanje prosipa sa zitnim cesljom ili kako neko kaze produzetkom. Ovo drugo sve daje skoro indeticne rezultate.
 
Nadjoh ovu sliku na netu. Ovo su imali izgleda Z161, da amortizuju adapter prilikom transporta, da se ne bih kombajn vagao/ljuljao kad naidje na nekoj neravnini, jel tako? Nesto slicno kao EHR koja amortizuje prikljucak na polugama, da se ne bi ljuljvao, vec ga upusta i podize na zadatu visinu, konstatno u odnosu na udare/neravnine.
1459698_718896778193361_7894796865365531321_n.jpg
 
Mogli su i na 142 ubaciti, barem zbog kukuruznog adaptera. Ali mene zanima, jel moguce ovako nesto ubaciti na traktor koji ima spoljne klipove i dal bi to uopste funkcionisalo?
 
Ja sam ove amortizere vidio ugradjene i na 142... Po poljskom rupavom putu 3. i samo udri... nema da kombajn odskace ili da se cuju limovi kako lupaju na hederu. Covjek nasao na otpadu na nekoj sasiji od kombajna (lako moguce da je zmaj 16x) i samo prisarafio na 142 i milina.
 
Nazad
Vrh