ZMAJ kombajni

Nema logike jer zrno nije krupno poput recimo klipa kukuruza da bi ga letva ponela a i sam lanac nesme biti labav da letve stružu po koritu ulaznog grla kako bi uspešno nosile masu i zrno gore.Ide to i ovako i onako kako si i rekao.
 
Kod mene stoji kao kod Siniše i imam problem da mi mota slamu (od soje pa i pšenice ali manje, ponaročito kad je zelenija) na zadnjoj osovini tu gde lančanici stoje, imam one limove zaštitne pa sam probao i sa plastičnim cevima (od vodovoda) da obmotam osovinu u knap do lančanika i čim je malo zelenija slama problem, toliko nabije da greje osovinu i pravi ćebe odozgo gde se vraća lanac pa otkine vremenom parče te slame pa podbaci pod prednji lančanik i krivi osovinu.Gledao sam na 5 kombaja i svugde stoji lanac kao kod Bojana i nema problema sa tim.U zadrugi dok sam radio stalno sam vozio kombaj i nikad nije bilo problema ni na jednom a vrli smo svašta, čiste osovine i lančanici, čak je i 143 (fabrički) došao sa tako postavljenim letvama lanca tako da ću probati da ih ispreokrećem, hvala kolegama na pomoći.
 
Jooj,kada par godina radis bez problema i onda jedne godine tako pocne da mota dodje čoveku da ga zapali,iseče,proda....Meni je nekad hteo da mota i zelenije štapove u suncokretu,da poludiš.
 
Kao kod clana Sudarski Bojan,tako i kod mene stoje letve i nikad nisam imao problema sa bilo kakvim namotavanjem,gusenjem.Soju do sad nisam radio inace,ali suncokret npr sam vrsio dosta zelen ,i nikakvih problema nije bilo,psenica takodje.
 
Matiću, ima logike i hoće letve da izbacuju zrno napolje pogotovo ako se pretera sa teranjem mase na povrat. Zna biti korito hedera puno zrna.
Što se tiče namotavanja.... Da li je dovoljno zategnut lanac? Stric ima iste probleme a mi ne. Razlika nam samo u podešenosti lanca.
 
Zmaj 142

Potrebna spirala ona na dnu bunkera i ona za pražnjenje bunkera. Gde predlaže to da se kupi? Sloga metal,Metal Padina ili nešto treće?
Ili polovno negde ako ima?
 
Nije za moj kombajn. Jedan prijatelj kupio Z 141,pa hoće da produzi lulu za kipovanje,a onu u dnu bunkera da zameni,valjda je dosta potrošena.
 
Uslikano usput okolina Obrenovca nzm tačno koje selo
e4313f3603fb07ca3b322b30034aa658.jpg
11c3e3a0d4afd9bde3b4ca23e0d17923.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Matiću tako moj drug DULE Arapin zna sve kamione uz put po celoj Srbiji
Trguje starijim kamionima izvozi ih za Nigeriju i neke Arapske zemlje pa otud i nadimak

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh