ZMAJ kombajni

Za odrzavanje je puno jeftiniji i jednostavniji 14x, a da se 16x lakse steluje to je ok, (hidraulicno obrtaji bubnja, reduktor na bubnju, reduktor na kosi brzina vitla itd, sve je to zmaj prekopirao od MF ali problem je sto nije zadrzao kvalitet,
 
Inace, danas mjerio sita na mom kombajnu. Sirina pase, samo je gornje (stelajuce) dulje od donjeg (fiksno) za 10cm. Po sirini savrseno pase i ja sam vec nasao skoro pa novo sito koje su staviti gore,a adolje cu moje sadasnje skratiti i prebaciti i zivo me zanima kako ce raditi...


Ima da mi ova prepravka spasi zivaca i zivaca u radu (bar se nadam)
 
Bobo jos ako nabudzis stelovanje sita a da ne moras otvarati deo gornjeg..... Zlatko 88 najveca visina zmaja 142 sa gumama 18.4-26 je 3650mm. S obzirom da je 141 isti sto se tog tice kao i 142.......
 
Za stalanje gornjeg sita se otvara produzetak sita i to je OK, a za stelanje donjeg se skida onaj poklopac sa dvije "feder rucke" kako ih ja zovem... Ni jedno ni drugo mi ne predstavlja problem, koliko me ubija u pojam u onolikoj zobenoj pljevi mjenjati zitno sito da bih povrsio pola jutra psenice i onda opet jedno jutro zobi...

Pojede mi zivce i odnese mi mladost mjenjanje sita. Makar da su ljudi normalni pa kad ide psenica, onda svima psenica, a kad je zob, svima zob i gotovo. ALI NE... sam ozato zelim i donje stelajuce i dalje sam uvjeren da bi petersonovo bilo bolji izbor, jer se da finije nastelati i ne da slami da propada dalje...

Sve u svemu, sad se jos vise veselim zetvi.
 
Ali zamisli da ne moras ni to da radis! Maltene ni vrsalicu ne gasis samo pustis motor na ler. Inace taj sistem stelovanja ima Claas Avero i meni licno se mnogo svidja. Ako se setim uslikacu ovih dana pa kacim slike.
 
Gle, nije problem sa strane proslicati rupe i izvuci sipke van koje bi se tad gurele unutra-van prema potrebi, ali nije mi ni ovo tesko, posto se kod malog zmaja pali kompletna vrsalica na samo jednu rucku, znaci i heder i sve, nema posebno ukljucenje hedera i za tim takodjer zalim ali i za to imam plan kako da to izvedem vrlo jeftino a nadam se i vrlo funkcionalno...

Dodjem do njive, postelam sita ovisno o kulturi, i sjedam u kombajn i vrsim. Dodjem do iduce njive, ako je ista kultura peglam dalje, ako nije, stelam opet sito i derem dalje...

Postelavanje vjetra je vrlo lako i to mi ne predstavlja nikakav problem.

Jos postoje nacrti kako da se napravi i hidraulicno otvaranje cjevi za kipanje i ja mislim da ce taj zmajcic moj biti dosta dobar za neko dulje vrijeme kad ga jednom podesim kako meni pase ;)
 
Za odrzavanje je puno jeftiniji i jednostavniji 14x, a da se 16x lakse steluje to je ok, (hidraulicno obrtaji bubnja, reduktor na bubnju, reduktor na kosi brzina vitla itd, sve je to zmaj prekopirao od MF ali problem je sto nije zadrzao kvalitet,

Lepo si složio, ujedno kad prebrojim prednosti jednog i drugog koje si naveo opet prevlađuje 162.
Tek posle svega mu još +doračunaš učinak.
 
Drustvo, sta je onda zakljucak da li se isplati uzimati kombajn 162 ili 142? Da li je cifra od 9000 evra pogodna za ovaj kombajn 162 sa sva tri uredjaja,kolicima, novim gumama, motor mercedes (uradjena generalka prosle godine) ili nije? Nekako su mi precenjeni kombajni u mojoj okolini...
Pozdrav!
 
mislim da za 162 pun para .bolja je puno solucija 142 puno jednostavniji kombajn bar po mom misljenju
 
vidim da su mišljenja podeljena
kod mene se smatra da je ta serija 16x totalni fijasko od kombajna međutim kakve su im gazde dobro se i kotrljaju
ali ako ima primera da lepo rade drago mi je da to čujem.
 
Imam ista iskustva kao i kloki.

Kod nas je 142 s dva hedera i kolicima u urednom stanju se da pronaci za 6-7 000€ uredniji kombajni s novim gumama, ofarbani, na poznato itd idu i malo vise...


Nedavno je na www.njuskalo.hr bio jedan 161RM sa sve 4 nove gume, ofarban, uredjen, lijep ko slika s dva hedera i kolicima za manje od 5000€...


Nije tolika razlika u cjeni bez vraga. U HR kombinatima se nisu pokazali kao dobri i ljudi ih opcenito ne vole a za 142 se reze ruka ako treba, samo da je dobar i uredan...

Recimo, ima i ovakvih koji se trebaju svakako iskoristiti i po meni je ovo 50 puta pametnije kupiti za 10 000€ nego 16x za 9000€
http://www.njuskalo.hr/kombajni/zmaj-171-oglas-4277218
 
Poslednja izmena:
162 ima i povoljnijih ali su i u takvo stanju. Mišljenja sam da pri kupovini se treba navoditi i stanjem kombajna, nekad je jeftinije u startu dati 1000e više nego posle probe videti da treba remont a to košta. 142 mislim da su precenjene jer su tražene. U mom selu su takoreći svi za 142 ali bitno ALI je u tome da nisu terali 162.
Evo jedne slike:
p2030027.jpg
 
Ja nisam puno terao kombajn ali sam terao i (nesto malo) 142 i 162 a i video sam kako je to sve uradjeno i posle svega da moram da biram izmedju ta dva opet bih izabrao 162. Nema tu nista komplikovano u odnosu na 142..koji kais i remenica vise i to je to.
 
Kada sam rešio da kupim kombajn,prva opcija mi je bila 162 jer je bio povoljniji od 142 prilično,možda i više nego sada...
Igrom slučaja bio sam sa čovekom iz Platičeva koji dugo ima 161 i 142 oba su mu u dobrom stanju,posle priče s njim odlučio sam se za 142....
 
Nazad
Vrh