ZMAJ kombajni

Ja ne znam da ti kazem zasto, prvi put sam ga stavio tako kad sam kupio kombajn i posle uvek isto, na grlu imam dva nosaca za spanere, na taj prednji, veci, stavljam sajbnu za kajs a na taj drugi drvo za lanac!

- - - - - - - - - -

img3111.png
 
Ja mislim da je kod mene sa 34 zuba, ili tako nesto, dosta je mali i sporije vrti adapter ali ide ok! Stalno planiram da uzmem veci i nikad!
 
Imam ja na prodaju sa 38 zuba. Geskom mi je stigao kada sam kupovao delove, a prodavac nije hteo da vrati, tako da imam i jedan nov ne koriscen, evo ga stoji.
 
Ove godine sam postavio još jedan lančanik-španer a dosad smo terali sa jednim. Nismo imali problema da je padao lanac,pucao ili slično,ali kad sam čuo da je jednom poznaniku pao lanac i slomio gornju osovinu.... Nisam se više pitao dal' treba ili ne treba još jedan španer. Što se tiče broja zuba. Kod nas je ove godine postavljen od 38z (bio je od 30z) pogonski,a gonjeni 25z umesto 26z (ovaj je odradio svoj vek). Ima male promene u radu na bolje ali više od toga neću ubrzavati. Možda ću probati da ubrzam saam tarup ali to je otprilike to. Jbg nije to Gering pa da pojede kukuruzovinu...
Frenky a što si postavio drveni španer dole? Donja strana je vučna strana lanca i on teži da se ispravi...
 
Mozda je pitanje vec postavljano ali u toku vrsidbe kukuruza sa 142-kom dobar kukuruz (6 tona po kj) idem prvom brzinom sa malo varijatora ili eventualno pola , i odjednom pocnu da padaju obrtaji vrsalice a motor radi pod normalnom turazom , zastanem 5-6 sekundi vrsalica se zaleti i obrtaji se vrate ne normalu teram pa posle odredjenog vremena ponovo ne mogu da utvrdim sta je , siroki remen je nov i spaner ga dobro pritiska , remenica sa motora nema lufta u nutovima ne znam na sta da sumnjam , pa ako neko ima predlog hvala na pomoci...
 
Mozda je pitanje vec postavljano ali u toku vrsidbe kukuruza sa 142-kom dobar kukuruz (6 tona po kj) idem prvom brzinom sa malo varijatora ili eventualno pola , i odjednom pocnu da padaju obrtaji vrsalice a motor radi pod normalnom turazom , zastanem 5-6 sekundi vrsalica se zaleti i obrtaji se vrate ne normalu teram pa posle odredjenog vremena ponovo ne mogu da utvrdim sta je , siroki remen je nov i spaner ga dobro pritiska , remenica sa motora nema lufta u nutovima ne znam na sta da sumnjam , pa ako neko ima predlog hvala na pomoci...
meni se to desavalo kada sam stavio pogonski lancanik sto tera heder(gore spomenuti) od 43 zuba, tj kada sam ubrzao heder. Odradio 2 jutra tako, popizdeo i na njivi vratili stari od 33 zuba i vise mi se to nije desavalo......
P.S. ako nekom treba pogonski lancanik hedera za 142-ku od 43 zuba eto ga kod mene, nov odradio ta 2 jutra. Ni farba se nije ogrebala.....
 
Ja sam do sad radio samo sa jednim španerom i nisam imao problema ali sam poslušao savete i danas namontiram još jedan španer i sad je lanac zaista mirniji u radu ! Pogonski lančanik je bio od 30 zuba i jutros nabavim jedan od 34 i to sam takođe namontirao i sutra mi ostaje još jedna parcela za vršiti pa da vidim razliku ako je uopšte i bude.
Sad izgleda ovako...
fotografija0332.jpg
[/IMG]
 
Kad gurnem rucica za varijator voznje na 142-ci odjednom kombjan dosta ubrza kao da sam gurnuo varijator do kraja, a kad ga usporavam onda postepeno to radi. Sta bi mogao da bude problem?
 
Ja imam spanre kao clan Kameni. Ali se kod mene brzo pojedu. Zna li neko sta da uradim da ne probadnu brzo.
 
Nazad
Vrh